Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2588komentarzy: 3

Szyją ''Jaśki'' dla szpitala

23-02-2013 10:05

Szyjesz? To może dołączysz do akcji- ''Uszyj Jasia'', dzięki której do oddziałów dziecięcych szpitali trafiają poszewki na poduszki.

Teresa Klajmon, koordynatorka akcji na naszym terenie zachęca do uszycia popularnych "jaśków".  - Kilka tygodni przed rozpoczęciem akcji "Uszyj Jasia" synek pomysłodawczyni Pani Natalii, trafił z zapaleniem płuc do szpitala (im. Jana Pawła w Krakowie). Podczas codziennej wymiany pościeli zabrakło dla niego poszewki na poduszkę. Mama synka, powiedziała wtedy: No to uszyję. 2. 01. 2013 r. napisała na swoim blogu prośbę do innych, blogerek by uszyły jasie. Od tej pory do akcji przyłączyło się ponad 60 osób szyjąc prawie 400 jaśków dla 6 szpitali. Akcja idzie jak burza, co wszystkich ogromnie cieszy - mówi Teresa Klajmon.

Akcja "Uszyj Jasia" z powodzeniem zbiera też fanów na Facebooku. Tam można dowiedzieć się jak przyłączyć się do akcji i uszyć Jaśki m.in. dla szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej. WEJDŹ NA PROFIL FACEBOOKOWY AKCJI,   blog - http://uszyjjasia.blogspot.com/

Patronat nad szyciem "Jaśków" na terenie Śląska Cieszyńskiego sprawuje Portal Ślaska Cieszyńskiego OX.PL.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK 23-02-2013 10:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

traf
23-02-2013 11:01
traf
Jeśli jest to dla szpitali
To trzeba pomysł pochwalić
jarek_arek
23-02-2013 19:22
jarek_arek
Szycie ma więcej klasy
Niż wychciewanie kasy;)
terek
24-02-2013 15:15
terek
Przyłącz się! Uszyj Jasia lub podaruj nam materiał a my zrobimy to za Ciebie ;) !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Dariusz Itner

16-08-2017 19:15

Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej? Czy Facebook blokuje treści patriotyczne? Na te i inne pytania odpowiedział Gość ox. pl - Dariusz Itner, który przedstawił również swój pogląd na reformę szkolnictwa. Jacek Porzycki zapytał też o kwestię manipulacji w sferze publicznej i o wartości, które są ważne dla Gościa.

wyświetleń: 1221komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

wyświetleń: 809komentarzy: 0

26 nowych miejsc do parkowania pojawiło się w Strumieniu

16-08-2017 16:00

To dobra wiadomość dla posiadaczy czterech kółek i nie tylko - w Strumieniu pojawiły się nowe miejsca do parkowania.

wyświetleń: 933komentarzy: 0

Wielki sprawdzian z języka polskiego w Cieszynie

16-08-2017 14:30

Z ortografią, czy też interpunkcją mogą mieć problemy nawet rdzenni mieszkańcy Polski, w związku z czym możemy sobie wyobrazić, jakie jest to wyzwanie dla obcokrajowców. Na szczęście wiele osób nie boi się wyzwań, w związku z czym starają się poznać obce języki nie tylko w stopniu komunikatywnym, ale również wszystkie jego niuanse. Z tego właśnie względu każdego roku w Cieszynie organizowana jest Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Nie inaczej było w tym roku...

wyświetleń: 356komentarzy: 0

Długi weekend w statystyce

16-08-2017 14:29

O 22.00 zakończyła się wczoraj (15.08.2017) prowadzona na terenie naszego województwa akcja ''Bezpieczny Weekend''. Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 6 tysięcy śląskich policjantów.

wyświetleń: 1200komentarzy: 0

Armata wystrzeliła

16-08-2017 12:45

Kilka dni temu na naszym portalu pojawiła się informacja o replice armaty z przełomu XVII i XVIII wieku, która stanęła na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym. Armata pojawiła się w filmach "Pan Tadeusz" oraz "Ogniem i mieczem", w związku z czym spokojnie możemy uznać ją, za lokalną sławę. Ponieważ 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, władze Cieszyna postanowiły uczcić to wydarzenie wystrzałem ze wspomnianej armaty.

wyświetleń: 1173komentarzy: 1

W Cieszynie zrobisz przegląd auta za darmo

16-08-2017 11:00

Jesienny przegląd auta jeszcze przed Tobą? W Cieszynie będziesz mogła/mógł zrobić go bezpłatnie. Gdzie?

wyświetleń: 1963komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/590/2017

16-08-2017 09:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4246komentarzy: 0

WYPRAWKA SZKOLNA Z STX HURT-DETAL

16-08-2017 07:30

Sezon wakacyjny w pełni, nadmorskie kurorty pękają w szwach, szlaki górskie oblegają turyści, a ruch na drogach nie maleje. Jednakże już na horyzoncie czasu pojawia się coraz to wyraźniejsza wizja nowego roku szkolnego. Koniec wakacyjnego odpoczynku i urlopowych wyjazdów niestety zakończy się, a dotychczas opustoszałe szkolne korytarze i ławki znów zaroją się od uczniów.

wyświetleń: 970komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Doda

15-08-2017 20:00

O Dorocie Rabczewskiej napisano i powiedziano już bardzo dużo. Skandalistka? Słuch absolutny? Królowa autokreacji? Na pewno piosenkarka nie stoi w miejscu i dojrzewa na oczach mediów i fanów. Jacek Porzycki zapytał artystkę, czy często czuje się "okazem w szkle" i jak wysoki był "podatek od miłości"? Nie zabrakło również pytań o styl życia, kontrowersje i ... patriotyzm.