Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3546komentarzy: 9

Zlot Scrapowy w Cieszynie

22-03-2012 09:25

W maju do Cieszyn zawita Południowy Zlot Scrapowy. Spotkanie dla wszystkich kochających hand-made, zakupy, pogaduchy i warsztaty wystartuje w mieście po raz pierwszy.
fot. BsK fot. BsK

26 maja (2012) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury  „Domu Narodowym” wystartuje impreza, która do tej pory gościła w wielu dużych miastach Polski. Na pomysł zorganizowania Zlotu Scrapowego w Cieszynie wpadła Alicja Panewka, pasjonatka i hobbystka, która scrapbookingiem „zaraziła” się ponad trzy lata temu.

- Kraków, Wrocław, Łódź, Warszawa...- do tej pory zloty organizowane były w dużych miastach, pora to zmienić, stąd pomysł na  Południowy Zlot Scrapowego w Cieszynie – podkreśla Alicja Panewka z Cieszyna, znana wśród scrapbookerów pod nickiem „asica p.”

Scrapbookerzy stanowią grupę, która pomysłami i radami wymienia się za pomocą internetu. Tym razem w mieście nad Olzą spotkają się uczestnicy, którzy do tej pory znali się tylko z „sieci”. Będzie więc wspaniała okazja, żeby się w końcu poznać, zobaczyć swoje prace i porozmawiać. 26 maja od godziny 10.00 - 18.00 w Cieszynie odbywać się będą warsztaty, spotkania, pokazy...

Kolebką scrapbookingu są Stany Zjednoczone, ale czym on właściwie jest ? - Dla mnie jest to przede wszystkim sztuka przechowywania wspomnień – mówi pani Alicja. W tym ręcznym tworzeniu i dekorowaniu, nie ma określonych zasad, czy reguł... Choć mówi się, że to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych, to jednak pod słowem scrapbooking kryje się niesamowicie wiele możliwości, pomysłów i całe mnóstwo wspaniałej zabawy...Sztukę scrapbookingu można wykorzystać przy tworzeniu notesów, kartek okolicznościowych, zaproszeń, kalendarzy, obrazków, ramek, zakładek do książek... To co powstanie zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. 

- Myślę, że Południowy Zlot Scrapowy będzie doskonałą okazją, żeby na własne oczy zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi – podkreśla pomysłodawczyni imprezy, która swoją pasję do scrapbookingu odkryła ponad trzy lata temu. - Znalazłam na ten temat informacje w internecie, zaczęłam więc coraz bardziej dociekać, interesować się, przeglądać blogi internautek, które zajmują się sztuką scrapbookingu dłużej. Potem przyszła pora na zbieranie materiałów i gromadzenie odpowiedniego sprzętu i tak powstawały pierwsze w moim życiu albumy ze zwykłych szarych kopert i śniadaniowych torebek... Po drodze poznałam kilka osób, które podzielają moje zainteresowania, spotykamy się, razem tworzymy,  powstają nowe pomysły...

Scrapbooking w niezwykły sposób potrafi łączyć ludzi – Z całą pewnością będzie to widoczne podczas Zlotu – dodaje pani Alicja – Swoją obecność zapowiedziały już osoby, które w scrapowym świecie uznawane są za autorytety. Mam nadzieję, że uda się zachęcić do odwiedzenia imprezy również nauczycieli szkół i przedszkoli, którzy często sami uprawiają scrapbooking nawet o tym nie wiedząc.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK 22-03-2012 09:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krilady.
22-03-2012 09:38
krilady.
Czekałam na to! :)
krilady.
22-03-2012 09:40
krilady.
A są jakieś zapisy? Czy po prostu można przyjść?
asica.p
22-03-2012 10:05
asica.p
mozna przyjść:)serdecznie zapraszamy!
wszelkie informacje na bieżąco tu:
http://scrap-cieszyn.blogspot.com/
utopiec
22-03-2012 15:48
utopiec
A jak się to wymawia po Cieszyńsku?
utopiec
22-03-2012 16:00
utopiec
Już wiem o co chodzi!!!!!:)
"Scrapbook, scrapbooks, scrap, decoupage, sashiko, własnoręczne, świece, postarzanie powierzchni, malowanie na tkaninie, haft krzyzykowy."

Tylko dlaczego tego nie ma w języku Polskim?
asica.p
22-03-2012 16:02
asica.p
skrapować można napisać,ale nie ma takiego słowa chyba :)
Południowy Zlot Skrapowy:)
krilady.
22-03-2012 17:16
krilady.
hihi, jeszcze ktoś sobie pomyli z zakrapianiem :D
zawada17
22-03-2012 18:07
zawada17
Moja kuzynka :)
NATALIAS
23-03-2012 09:09
NATALIAS
Ja chyba wpadnę na zlot prosto z porodówki ;)
Jak się doczekałam zlotu w okolicy to akurat w terminie porodu :/
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zgłoś swoje drzewo

18-11-2017 12:40

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to propozycja dla wszystkich miłośników przyrody. Zwraca uwagę na drzewa i ich historie jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. To także doskonała okazja do promocji swojej miejscowości oraz integracji lokalnej społeczności. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2018 czekamy do końca listopada.

wyświetleń: 62komentarzy: 0

Na żywo: Silesia Cup

18-11-2017 11:50

W sobotę 18 listopada na kompleksie małych skoczni narciarskich w centrum Wisły odbywają się zawody Silesia CUP w skokach narciarskich na igelicie dzieci i młodzieży.

wyświetleń: 173komentarzy: 0

1,9 mln zł na strażnicę

18-11-2017 11:35

1,9 mln zł – tyle ma kosztować rozbudowa strażnicy OSP w Grodźcu. Budynek będzie dwukrotnie większy.

wyświetleń: 128komentarzy: 0

Pamiętają o poległych Polakach

18-11-2017 10:00

Dawna Karwina, choć już praktycznie nie istnieje, nadal pozostaje w pamięci jej byłych mieszkańców oraz w pamięci ich potomków. Również Polacy polegli w czasie wojny mogą tam liczyć na pamięć.

wyświetleń: 159komentarzy: 0

Skoczkowie w strefie kibica!

18-11-2017 07:00

Za nami pierwszy dzień sportowych zmagań na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince. Tysiące osób na skoczni kibicowało zawodnikom. Setki osób bawiło się także w wiślańskiej strefie kibica.

wyświetleń: 685komentarzy: 0

Zaszczytne odznaczenie dla Siostry Jadwigi

17-11-2017 21:00

Wczoraj (16.11) po spektaklu ''Gość Oczekiwany'', odbyła się uroczystość podczas której uhonorowano odznaką ''Zasłużony/a dla Kultury Polskiej'' siostrę Jadwigę Wyrozumską. Zobacz relację z tego wydarzenia.

wyświetleń: 1041komentarzy: 4

To nic nie kosztuje, dla innych znaczy bardzo dużo

17-11-2017 19:30

Historię pana Marka Kamieńskiego poznaliście pół roku temu. Mieszkaniec Puńcowa, ratownik górniczy, zapadł na przewlekłą białaczkę. Równolegle z działaniami lekarzy, działali też jego znajomi. Na Śląsku Cieszyńskim udało się zorganizować dużą akcję zbierania dawców przeszczepów.

wyświetleń: 3678komentarzy: 2

Strefa Kibica na żywo!

17-11-2017 18:00

Już dzisiaj rozpoczęcie wielkiego święta sportowego w Wiśle. Historyczna inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Perle Beskidów.

wyświetleń: 1515komentarzy: 0

Wykład: Księstwo Cieszyńskie z polskiej perspektywy

17-11-2017 17:40

11 listopada, czyli w dzień Święta Niepodległości na Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbył się wykład prof. Dr hab. Andrzeja Chwalby z Uniwersytety Jagiellońskiego. Zaproszony gość, to historyk i eseista, autor wielu publikacji, dotyczących historii Polski oraz określonych wydarzeń historycznych. Wykład zatytułowany był „Księstwo Cieszyńskie z polskiej perspektywy (1914-1918). Wykład miał ścisły związek z wystawą przygotowaną przez Książnicę Cieszyńską (Cieszyn 1918. Polski my naród, polski ród), którą można podziwiać na cieszyńskim rynku oraz z Rokiem Niepodległości, związanym ze zbliżającą się 100. Rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości (1918).

wyświetleń: 449komentarzy: 0

80 lat szpitala w Czeskim Cieszynie - wykład w Avionie

17-11-2017 16:15

W czwartek (16.11) na terenie Avionu w Czeskim Cieszynie odbyła się prelekcja dotycząca historii szpitala w Czeskim Cieszynie, który obchodzi 80. rocznicę istnienia. W czasie wydarzenia mowa była nie tylko o historii samego szpitala, ale również o ewolucji ośrodków szpitalnych w regionie. Wykład prowadziła Ilona Pavelkowa, historyk z Muzeum Tesinska.