Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 3507komentarzy: 9

Zlot Scrapowy w Cieszynie

22-03-2012 09:25

W maju do Cieszyn zawita Południowy Zlot Scrapowy. Spotkanie dla wszystkich kochających hand-made, zakupy, pogaduchy i warsztaty wystartuje w mieście po raz pierwszy.
fot. BsK fot. BsK

26 maja (2012) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury  „Domu Narodowym” wystartuje impreza, która do tej pory gościła w wielu dużych miastach Polski. Na pomysł zorganizowania Zlotu Scrapowego w Cieszynie wpadła Alicja Panewka, pasjonatka i hobbystka, która scrapbookingiem „zaraziła” się ponad trzy lata temu.

- Kraków, Wrocław, Łódź, Warszawa...- do tej pory zloty organizowane były w dużych miastach, pora to zmienić, stąd pomysł na  Południowy Zlot Scrapowego w Cieszynie – podkreśla Alicja Panewka z Cieszyna, znana wśród scrapbookerów pod nickiem „asica p.”

Scrapbookerzy stanowią grupę, która pomysłami i radami wymienia się za pomocą internetu. Tym razem w mieście nad Olzą spotkają się uczestnicy, którzy do tej pory znali się tylko z „sieci”. Będzie więc wspaniała okazja, żeby się w końcu poznać, zobaczyć swoje prace i porozmawiać. 26 maja od godziny 10.00 - 18.00 w Cieszynie odbywać się będą warsztaty, spotkania, pokazy...

Kolebką scrapbookingu są Stany Zjednoczone, ale czym on właściwie jest ? - Dla mnie jest to przede wszystkim sztuka przechowywania wspomnień – mówi pani Alicja. W tym ręcznym tworzeniu i dekorowaniu, nie ma określonych zasad, czy reguł... Choć mówi się, że to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych, to jednak pod słowem scrapbooking kryje się niesamowicie wiele możliwości, pomysłów i całe mnóstwo wspaniałej zabawy...Sztukę scrapbookingu można wykorzystać przy tworzeniu notesów, kartek okolicznościowych, zaproszeń, kalendarzy, obrazków, ramek, zakładek do książek... To co powstanie zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. 

- Myślę, że Południowy Zlot Scrapowy będzie doskonałą okazją, żeby na własne oczy zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi – podkreśla pomysłodawczyni imprezy, która swoją pasję do scrapbookingu odkryła ponad trzy lata temu. - Znalazłam na ten temat informacje w internecie, zaczęłam więc coraz bardziej dociekać, interesować się, przeglądać blogi internautek, które zajmują się sztuką scrapbookingu dłużej. Potem przyszła pora na zbieranie materiałów i gromadzenie odpowiedniego sprzętu i tak powstawały pierwsze w moim życiu albumy ze zwykłych szarych kopert i śniadaniowych torebek... Po drodze poznałam kilka osób, które podzielają moje zainteresowania, spotykamy się, razem tworzymy,  powstają nowe pomysły...

Scrapbooking w niezwykły sposób potrafi łączyć ludzi – Z całą pewnością będzie to widoczne podczas Zlotu – dodaje pani Alicja – Swoją obecność zapowiedziały już osoby, które w scrapowym świecie uznawane są za autorytety. Mam nadzieję, że uda się zachęcić do odwiedzenia imprezy również nauczycieli szkół i przedszkoli, którzy często sami uprawiają scrapbooking nawet o tym nie wiedząc.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK 22-03-2012 09:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krilady.
22-03-2012 09:38
krilady.
Czekałam na to! :)
krilady.
22-03-2012 09:40
krilady.
A są jakieś zapisy? Czy po prostu można przyjść?
asica.p
22-03-2012 10:05
asica.p
mozna przyjść:)serdecznie zapraszamy!
wszelkie informacje na bieżąco tu:
http://scrap-cieszyn.blogspot.com/
utopiec
22-03-2012 15:48
utopiec
A jak się to wymawia po Cieszyńsku?
utopiec
22-03-2012 16:00
utopiec
Już wiem o co chodzi!!!!!:)
"Scrapbook, scrapbooks, scrap, decoupage, sashiko, własnoręczne, świece, postarzanie powierzchni, malowanie na tkaninie, haft krzyzykowy."

Tylko dlaczego tego nie ma w języku Polskim?
asica.p
22-03-2012 16:02
asica.p
skrapować można napisać,ale nie ma takiego słowa chyba :)
Południowy Zlot Skrapowy:)
krilady.
22-03-2012 17:16
krilady.
hihi, jeszcze ktoś sobie pomyli z zakrapianiem :D
zawada17
22-03-2012 18:07
zawada17
Moja kuzynka :)
NATALIAS
23-03-2012 09:09
NATALIAS
Ja chyba wpadnę na zlot prosto z porodówki ;)
Jak się doczekałam zlotu w okolicy to akurat w terminie porodu :/
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Portal OX.PL poleca!

20-07-2017 19:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 348komentarzy: 0

''Łańcuch światła'' również w Cieszynie

20-07-2017 17:30

Przed Sądem Rejonowym w Cieszynie odbyły się dwa protesty. Ludzie pikietowali przeciwko zmianom w sądownictwie. Zapalono świece, odśpiewano hymn Polski, uczestnicy otrzymali również egzemplarze Konstytucji RP. 

wyświetleń: 2604komentarzy: 20

Utrudnienia w Cisownicy

20-07-2017 16:00

Uwaga kierowcy! W dniach 21 i 22 lipca w Cisownicy, w godzinach 9.00 – 16.00, odbędą się testy samochodów sportowych załogi Jarosław Szeja/Marcin Szeja. Mogą być utrudnienia.

wyświetleń: 1446komentarzy: 0

Do 5 lat za ''kratkami''

20-07-2017 14:35

1600 zł na tyle wyceniono straty wyrządzone przez 18-latka, który rozbił kamieniem szybę w dostawczym samochodzie. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Jasienicy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

wyświetleń: 2669komentarzy: 0

Ukradł... mleko

20-07-2017 14:10

Choć ma wiele pożytecznych właściwości i można z jego pomocą przyrządzić wiele potraw, nie jest napojem, który byłby chętnie kradziony przez złodziei. Jednak w Hawierzowie jeden z nich połakomił się na… mleko.

wyświetleń: 1990komentarzy: 0

Kantata Reformacyjna

20-07-2017 12:40

Trwają obchody 500-lecia Reformacji. Ewangelicy na całym świecie, w tym także na Śląsku Cieszyńskim, świętują. W ramach obchodów powstaje Kantata Reformacyjna.

wyświetleń: 831komentarzy: 0

Kończą Starą Drogę

20-07-2017 11:00

Zbliża się koniec prac związanych z remontem Starej Drogi w Harbutowicach. Choć prace się przeciągnęły, wykonawca zapowiada finisz.

wyświetleń: 1415komentarzy: 1

Upały!

20-07-2017 09:20

Nawet 34 kreski mogą dziś (20.07) pokazywać termometry w regionie. Meteorolodzy przestrzegają przed upałami.

wyświetleń: 2029komentarzy: 0

W Twoim imieniu: wybuch w Zebrzydowicach

20-07-2017 07:30

Butla z gazem, samolot naddźwiękowy, a może bomba domowej roboty? Teorii jest coraz więcej, mieszkańcy Zebrzydowic obudzeni w nocy wybuchem, spekulują, bo wyjaśnienia brak.

wyświetleń: 11261komentarzy: 10

Która gmina najzamożniejsza?

19-07-2017 18:45

Która gmina powiatu cieszyńskiego jest najzamożniejsza? Jak wypada nasz powiat na tle kraju?