Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3568komentarzy: 9

Zlot Scrapowy w Cieszynie

22-03-2012 09:25

W maju do Cieszyn zawita Południowy Zlot Scrapowy. Spotkanie dla wszystkich kochających hand-made, zakupy, pogaduchy i warsztaty wystartuje w mieście po raz pierwszy.
fot. BsK fot. BsK

26 maja (2012) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury  „Domu Narodowym” wystartuje impreza, która do tej pory gościła w wielu dużych miastach Polski. Na pomysł zorganizowania Zlotu Scrapowego w Cieszynie wpadła Alicja Panewka, pasjonatka i hobbystka, która scrapbookingiem „zaraziła” się ponad trzy lata temu.

- Kraków, Wrocław, Łódź, Warszawa...- do tej pory zloty organizowane były w dużych miastach, pora to zmienić, stąd pomysł na  Południowy Zlot Scrapowego w Cieszynie – podkreśla Alicja Panewka z Cieszyna, znana wśród scrapbookerów pod nickiem „asica p.”

Scrapbookerzy stanowią grupę, która pomysłami i radami wymienia się za pomocą internetu. Tym razem w mieście nad Olzą spotkają się uczestnicy, którzy do tej pory znali się tylko z „sieci”. Będzie więc wspaniała okazja, żeby się w końcu poznać, zobaczyć swoje prace i porozmawiać. 26 maja od godziny 10.00 - 18.00 w Cieszynie odbywać się będą warsztaty, spotkania, pokazy...

Kolebką scrapbookingu są Stany Zjednoczone, ale czym on właściwie jest ? - Dla mnie jest to przede wszystkim sztuka przechowywania wspomnień – mówi pani Alicja. W tym ręcznym tworzeniu i dekorowaniu, nie ma określonych zasad, czy reguł... Choć mówi się, że to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych, to jednak pod słowem scrapbooking kryje się niesamowicie wiele możliwości, pomysłów i całe mnóstwo wspaniałej zabawy...Sztukę scrapbookingu można wykorzystać przy tworzeniu notesów, kartek okolicznościowych, zaproszeń, kalendarzy, obrazków, ramek, zakładek do książek... To co powstanie zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. 

- Myślę, że Południowy Zlot Scrapowy będzie doskonałą okazją, żeby na własne oczy zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi – podkreśla pomysłodawczyni imprezy, która swoją pasję do scrapbookingu odkryła ponad trzy lata temu. - Znalazłam na ten temat informacje w internecie, zaczęłam więc coraz bardziej dociekać, interesować się, przeglądać blogi internautek, które zajmują się sztuką scrapbookingu dłużej. Potem przyszła pora na zbieranie materiałów i gromadzenie odpowiedniego sprzętu i tak powstawały pierwsze w moim życiu albumy ze zwykłych szarych kopert i śniadaniowych torebek... Po drodze poznałam kilka osób, które podzielają moje zainteresowania, spotykamy się, razem tworzymy,  powstają nowe pomysły...

Scrapbooking w niezwykły sposób potrafi łączyć ludzi – Z całą pewnością będzie to widoczne podczas Zlotu – dodaje pani Alicja – Swoją obecność zapowiedziały już osoby, które w scrapowym świecie uznawane są za autorytety. Mam nadzieję, że uda się zachęcić do odwiedzenia imprezy również nauczycieli szkół i przedszkoli, którzy często sami uprawiają scrapbooking nawet o tym nie wiedząc.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK 22-03-2012 09:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krilady.
22-03-2012 09:38
krilady.
Czekałam na to! :)
krilady.
22-03-2012 09:40
krilady.
A są jakieś zapisy? Czy po prostu można przyjść?
asica.p
22-03-2012 10:05
asica.p
mozna przyjść:)serdecznie zapraszamy!
wszelkie informacje na bieżąco tu:
http://scrap-cieszyn.blogspot.com/
utopiec
22-03-2012 15:48
utopiec
A jak się to wymawia po Cieszyńsku?
utopiec
22-03-2012 16:00
utopiec
Już wiem o co chodzi!!!!!:)
"Scrapbook, scrapbooks, scrap, decoupage, sashiko, własnoręczne, świece, postarzanie powierzchni, malowanie na tkaninie, haft krzyzykowy."

Tylko dlaczego tego nie ma w języku Polskim?
asica.p
22-03-2012 16:02
asica.p
skrapować można napisać,ale nie ma takiego słowa chyba :)
Południowy Zlot Skrapowy:)
krilady.
22-03-2012 17:16
krilady.
hihi, jeszcze ktoś sobie pomyli z zakrapianiem :D
zawada17
22-03-2012 18:07
zawada17
Moja kuzynka :)
NATALIAS
23-03-2012 09:09
NATALIAS
Ja chyba wpadnę na zlot prosto z porodówki ;)
Jak się doczekałam zlotu w okolicy to akurat w terminie porodu :/
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 391komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 325komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 368komentarzy: 0

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

wyświetleń: 1159komentarzy: 1

ZSGH najlepsze na Śląsku

16-01-2018 09:15

Ranking Liceów i Techników Perspektywy to lista szkół, których uczniowie osiągają szczególne sukcesy, zarówno jeżeli chodzi o wyniki maturalne, jak i o udział w olimpiadach, czy też o wyniki egzaminów zawodowych (w przypadku rankingu techników). Został już ogłoszony ranking najlepszych szkół w edycji Perspektywy 2018, w którym bardzo wysoko uplasował się Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle.

wyświetleń: 476komentarzy: 0

Opłaty za wjazd do miast

16-01-2018 07:30

W związku ze zmianami w prawie, w przeciągu najbliższych lat, a może nawet miesięcy kierowcy mogą się bardzo zdziwić. Wszystko za sprawą faktu, że rząd przyjął projekt ustawy, zakładającej możliwość pobierania opłat za wjazd do centrów miast. O tym, czy kierowcy zapłacą za dojazd do centrum określonego miasta nawet 30 zł mają zadecydować samorządy terytorialne.

wyświetleń: 2702komentarzy: 1

''Melodie Świata'' z podziękowaniami

15-01-2018 23:25

Wczoraj (14.01) w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbył się Koncert Noworoczny  "Melodie Świata". To inaugurujące rok 2018 spotkanie było okazją do podziękowań lokalnym firmom i instytucjom, które współpracują z Miastem Wisła.

wyświetleń: 599komentarzy: 0

Drugie zwycięstwo, w tym roku, odnieśli cieszyńscy tenisiści

15-01-2018 23:21

Tenisiści stołowi Fundacji Talent Sferawent Cieszyn mają za sobą przedostatni mecz pierwszej rundy. Wczoraj (15.01) odnieśli dwunaste (w czternastu meczach) zwycięstwo w tym sezonie.

wyświetleń: 272komentarzy: 0

Ponad 117 tys. zł zebrano w Cieszynie

15-01-2018 19:30

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała wczoraj (14.01) w Cieszynie. Zbiórce publicznej towarzyszyły liczne atrakcje. Cieszyński Sztab 26. Finału WOŚP postawił m.in. na koncerty, zajęcia dla najmłodszych, licytacje i wydarzenia sportowe. Nie zabrakło również cieszącego się dużym zainteresowaniem morsowania na cieszyńskim Rynku.

wyświetleń: 1963komentarzy: 1

Intymny i kameralny koncert Johna Portera

15-01-2018 18:00

W sobotę (13.01) we wnętrzach cieszyńskiego Browaru Zamkowego odbył się koncert walijskiego muzyka, kompozytora i tekściarza Johna Portera. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z artystą.