Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontakt24

wyświetleń: 3501komentarzy: 9

Zlot Scrapowy w Cieszynie

22-03-2012 09:25

W maju do Cieszyn zawita Południowy Zlot Scrapowy. Spotkanie dla wszystkich kochających hand-made, zakupy, pogaduchy i warsztaty wystartuje w mieście po raz pierwszy.
fot. BsK fot. BsK

26 maja (2012) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury  „Domu Narodowym” wystartuje impreza, która do tej pory gościła w wielu dużych miastach Polski. Na pomysł zorganizowania Zlotu Scrapowego w Cieszynie wpadła Alicja Panewka, pasjonatka i hobbystka, która scrapbookingiem „zaraziła” się ponad trzy lata temu.

- Kraków, Wrocław, Łódź, Warszawa...- do tej pory zloty organizowane były w dużych miastach, pora to zmienić, stąd pomysł na  Południowy Zlot Scrapowego w Cieszynie – podkreśla Alicja Panewka z Cieszyna, znana wśród scrapbookerów pod nickiem „asica p.”

Scrapbookerzy stanowią grupę, która pomysłami i radami wymienia się za pomocą internetu. Tym razem w mieście nad Olzą spotkają się uczestnicy, którzy do tej pory znali się tylko z „sieci”. Będzie więc wspaniała okazja, żeby się w końcu poznać, zobaczyć swoje prace i porozmawiać. 26 maja od godziny 10.00 - 18.00 w Cieszynie odbywać się będą warsztaty, spotkania, pokazy...

Kolebką scrapbookingu są Stany Zjednoczone, ale czym on właściwie jest ? - Dla mnie jest to przede wszystkim sztuka przechowywania wspomnień – mówi pani Alicja. W tym ręcznym tworzeniu i dekorowaniu, nie ma określonych zasad, czy reguł... Choć mówi się, że to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych, to jednak pod słowem scrapbooking kryje się niesamowicie wiele możliwości, pomysłów i całe mnóstwo wspaniałej zabawy...Sztukę scrapbookingu można wykorzystać przy tworzeniu notesów, kartek okolicznościowych, zaproszeń, kalendarzy, obrazków, ramek, zakładek do książek... To co powstanie zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. 

- Myślę, że Południowy Zlot Scrapowy będzie doskonałą okazją, żeby na własne oczy zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi – podkreśla pomysłodawczyni imprezy, która swoją pasję do scrapbookingu odkryła ponad trzy lata temu. - Znalazłam na ten temat informacje w internecie, zaczęłam więc coraz bardziej dociekać, interesować się, przeglądać blogi internautek, które zajmują się sztuką scrapbookingu dłużej. Potem przyszła pora na zbieranie materiałów i gromadzenie odpowiedniego sprzętu i tak powstawały pierwsze w moim życiu albumy ze zwykłych szarych kopert i śniadaniowych torebek... Po drodze poznałam kilka osób, które podzielają moje zainteresowania, spotykamy się, razem tworzymy,  powstają nowe pomysły...

Scrapbooking w niezwykły sposób potrafi łączyć ludzi – Z całą pewnością będzie to widoczne podczas Zlotu – dodaje pani Alicja – Swoją obecność zapowiedziały już osoby, które w scrapowym świecie uznawane są za autorytety. Mam nadzieję, że uda się zachęcić do odwiedzenia imprezy również nauczycieli szkół i przedszkoli, którzy często sami uprawiają scrapbooking nawet o tym nie wiedząc.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK 22-03-2012 09:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krilady.
22-03-2012 09:38
krilady.
Czekałam na to! :)
krilady.
22-03-2012 09:40
krilady.
A są jakieś zapisy? Czy po prostu można przyjść?
asica.p
22-03-2012 10:05
asica.p
mozna przyjść:)serdecznie zapraszamy!
wszelkie informacje na bieżąco tu:
http://scrap-cieszyn.blogspot.com/
utopiec
22-03-2012 15:48
utopiec
A jak się to wymawia po Cieszyńsku?
utopiec
22-03-2012 16:00
utopiec
Już wiem o co chodzi!!!!!:)
"Scrapbook, scrapbooks, scrap, decoupage, sashiko, własnoręczne, świece, postarzanie powierzchni, malowanie na tkaninie, haft krzyzykowy."

Tylko dlaczego tego nie ma w języku Polskim?
asica.p
22-03-2012 16:02
asica.p
skrapować można napisać,ale nie ma takiego słowa chyba :)
Południowy Zlot Skrapowy:)
krilady.
22-03-2012 17:16
krilady.
hihi, jeszcze ktoś sobie pomyli z zakrapianiem :D
zawada17
22-03-2012 18:07
zawada17
Moja kuzynka :)
NATALIAS
23-03-2012 09:09
NATALIAS
Ja chyba wpadnę na zlot prosto z porodówki ;)
Jak się doczekałam zlotu w okolicy to akurat w terminie porodu :/
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Znamy wyniki konkursu ''Śląska Rzecz''

22-06-2017 21:05

Wczoraj (21.06) w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyła się uroczystość wręczenia nagród 12. edycji konkursu „Śląska Rzecz”, a także otwarcie wystawy pokonkursowej, którą można podziwiać do końca lipca.

wyświetleń: 880komentarzy: 0

Artystyczny festiwal w Strumieniu już od piątku!

22-06-2017 20:00

Już od piątku w Strumieniu zagości pełna kultura.  Stowarzyszenie Form Artystycznych po raz siódmy zaprasza na Strumieński Festiwal Artystyczny. Będzie się działo!

wyświetleń: 157komentarzy: 0

Po ile bilety na Puchar Świata?

22-06-2017 18:00

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem sprzedaży biletów na pierwszą w historii Polski inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018 w Wiśle organizatorzy zawodów przedstawili ceny wejściówek na to wydarzenie.

wyświetleń: 628komentarzy: 2

Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej

22-06-2017 16:15

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie wspólnie z Obchodní akademie z Czeskiego Cieszyna realizuje od początku 2017r. mikroprojekt pt.: "Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej", który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

wyświetleń: 411komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-06-2017 14:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1089komentarzy: 1

Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy

22-06-2017 13:00

„Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy” to film o codziennym życiu na podzielonym granicą Śląsku Cieszyńskim. Bohaterkami dokumentu, nakręconego przez kobiety: dr hab. Grażynę Kubicę-Heller i Alinę Doboszewską są cieszyńskie kobiety. Z Ustronia, Istebnej, Koniakowa, Jaworzinki, Mostów koło Jabłonkowa, Nydku, Wyndryni, Hawierzowa, Czeskigo Cieszyna. Opowiadają one o historii regionu z perspektywy codziennego życia i jego problemów.

wyświetleń: 294komentarzy: 0

24-25 czerwiec - pokazowy weekend w Castoramie

22-06-2017 11:00

Okres letni, to bardzo dobry czas na organizację spotkań i pikników. W Castoramie organizujemy dla naszych Klientów weekend z pokazami, na którym obecni będą nasi najwięksi dostawcy. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o oferowanych przez nas produktach.

wyświetleń: 1551komentarzy: 0

Remont COK ''Dom Narodowy'' nabiera rumieńców

22-06-2017 09:20

Miejska Galeria Sztuki 12 i Strefa Podziemna COK to nie wszystko. Remont Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" wkracza w kolejny etap. Jakie zmiany czekają tą ważną cieszyńską instytucję w najbliższym czasie ?

wyświetleń: 1145komentarzy: 0

Święto Sąsiada w Wiśle!

22-06-2017 07:30

Turnieje szachów plenerowych i gier rekreacyjnych, turnieje piłkarskie, koncerty polskich i czeskich grup - zabawa dla całej rodziny. Już w najbliższy weekend (24-25 czerwca) w Wiśle duża międzynarodowa impreza – Święto Sąsiada.  

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Gość OX.pl - Patryk Demkowski

21-06-2017 19:30

Gościem OX. pl jest dzisiaj Patryk Demkowski - młody artysta z Wisły, który supportował już takie gwiazdy jak LemON, Redlips, Mateusz Ziółko czy Highway. W rozmowie z nim, Jacek Porzycki pyta między innymi o muzykę, tatuaże oraz niedawno obchodzoną osiemnastkę. Patryk opowiada również o najnowszym teledysku, relacjach z rodzicami oraz najbliższych planach.