Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3528komentarzy: 9

Zlot Scrapowy w Cieszynie

22-03-2012 09:25

W maju do Cieszyn zawita Południowy Zlot Scrapowy. Spotkanie dla wszystkich kochających hand-made, zakupy, pogaduchy i warsztaty wystartuje w mieście po raz pierwszy.
fot. BsK fot. BsK

26 maja (2012) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury  „Domu Narodowym” wystartuje impreza, która do tej pory gościła w wielu dużych miastach Polski. Na pomysł zorganizowania Zlotu Scrapowego w Cieszynie wpadła Alicja Panewka, pasjonatka i hobbystka, która scrapbookingiem „zaraziła” się ponad trzy lata temu.

- Kraków, Wrocław, Łódź, Warszawa...- do tej pory zloty organizowane były w dużych miastach, pora to zmienić, stąd pomysł na  Południowy Zlot Scrapowego w Cieszynie – podkreśla Alicja Panewka z Cieszyna, znana wśród scrapbookerów pod nickiem „asica p.”

Scrapbookerzy stanowią grupę, która pomysłami i radami wymienia się za pomocą internetu. Tym razem w mieście nad Olzą spotkają się uczestnicy, którzy do tej pory znali się tylko z „sieci”. Będzie więc wspaniała okazja, żeby się w końcu poznać, zobaczyć swoje prace i porozmawiać. 26 maja od godziny 10.00 - 18.00 w Cieszynie odbywać się będą warsztaty, spotkania, pokazy...

Kolebką scrapbookingu są Stany Zjednoczone, ale czym on właściwie jest ? - Dla mnie jest to przede wszystkim sztuka przechowywania wspomnień – mówi pani Alicja. W tym ręcznym tworzeniu i dekorowaniu, nie ma określonych zasad, czy reguł... Choć mówi się, że to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych, to jednak pod słowem scrapbooking kryje się niesamowicie wiele możliwości, pomysłów i całe mnóstwo wspaniałej zabawy...Sztukę scrapbookingu można wykorzystać przy tworzeniu notesów, kartek okolicznościowych, zaproszeń, kalendarzy, obrazków, ramek, zakładek do książek... To co powstanie zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. 

- Myślę, że Południowy Zlot Scrapowy będzie doskonałą okazją, żeby na własne oczy zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi – podkreśla pomysłodawczyni imprezy, która swoją pasję do scrapbookingu odkryła ponad trzy lata temu. - Znalazłam na ten temat informacje w internecie, zaczęłam więc coraz bardziej dociekać, interesować się, przeglądać blogi internautek, które zajmują się sztuką scrapbookingu dłużej. Potem przyszła pora na zbieranie materiałów i gromadzenie odpowiedniego sprzętu i tak powstawały pierwsze w moim życiu albumy ze zwykłych szarych kopert i śniadaniowych torebek... Po drodze poznałam kilka osób, które podzielają moje zainteresowania, spotykamy się, razem tworzymy,  powstają nowe pomysły...

Scrapbooking w niezwykły sposób potrafi łączyć ludzi – Z całą pewnością będzie to widoczne podczas Zlotu – dodaje pani Alicja – Swoją obecność zapowiedziały już osoby, które w scrapowym świecie uznawane są za autorytety. Mam nadzieję, że uda się zachęcić do odwiedzenia imprezy również nauczycieli szkół i przedszkoli, którzy często sami uprawiają scrapbooking nawet o tym nie wiedząc.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK 22-03-2012 09:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krilady.
22-03-2012 09:38
krilady.
Czekałam na to! :)
krilady.
22-03-2012 09:40
krilady.
A są jakieś zapisy? Czy po prostu można przyjść?
asica.p
22-03-2012 10:05
asica.p
mozna przyjść:)serdecznie zapraszamy!
wszelkie informacje na bieżąco tu:
http://scrap-cieszyn.blogspot.com/
utopiec
22-03-2012 15:48
utopiec
A jak się to wymawia po Cieszyńsku?
utopiec
22-03-2012 16:00
utopiec
Już wiem o co chodzi!!!!!:)
"Scrapbook, scrapbooks, scrap, decoupage, sashiko, własnoręczne, świece, postarzanie powierzchni, malowanie na tkaninie, haft krzyzykowy."

Tylko dlaczego tego nie ma w języku Polskim?
asica.p
22-03-2012 16:02
asica.p
skrapować można napisać,ale nie ma takiego słowa chyba :)
Południowy Zlot Skrapowy:)
krilady.
22-03-2012 17:16
krilady.
hihi, jeszcze ktoś sobie pomyli z zakrapianiem :D
zawada17
22-03-2012 18:07
zawada17
Moja kuzynka :)
NATALIAS
23-03-2012 09:09
NATALIAS
Ja chyba wpadnę na zlot prosto z porodówki ;)
Jak się doczekałam zlotu w okolicy to akurat w terminie porodu :/
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zamarski: Pierwsze gwiazdy w Alei Gwiazd

19-09-2017 20:30

W niedzielę (17.09) miało miejsce oficjalne odsłonięcie pierwszych gwiazd w Alei Gwiazd Miłośników Cieszyńskiej Pieśniczki Ludowej w Zamarskach.

wyświetleń: 79komentarzy: 0

NATO w Ostrawie

19-09-2017 19:00

W weekend 16-17 września na terenie Ostrawy w Czechach odbyła się XVI edycja Dni NATO. Jest to wydarzenie, które od wielu lat skupia dziesiątki tysięcy widzów, z całego Świata (na parkingu lotniska, na którym odbywały się pokazy można było zaobserwować nie tylko czeskie, czy polskie tablice rejestracyjne, ale również niemieckie czy też austriackie). Wydarzenie to skupiło również wiele tysięcy osób z terenu całego Śląska, w tym również Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 416komentarzy: 0

27 września zaczyna się festiwal Viva il canto!

19-09-2017 17:20

Już wkrótce w Cieszynie rozpocznie się XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il canto. Podczas czterech festiwalowych koncertów publiczność usłyszy brzmienia poetycko-refleksyjne, gorące tanga, pieśni żydowskie a także muzykę operetkową, filmową i musicalową.

wyświetleń: 226komentarzy: 0

Chybie: rozbierają trybuny!

19-09-2017 16:30

Rozbiórka trybuny na stadionie RKS Cukrownik ruszyła. Kończą się prace termoizolacyjne w pawilonie sportowym.

wyświetleń: 332komentarzy: 0

Tajniki pracy rzemieślników

19-09-2017 15:30

W weekend (16-17.09) w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, na terenie Cieszyna zostały zorganizowane warsztaty z lokalnym rusznikarzem, Jerzym Wałgą. Drzwi do pracowni były otwarte w godzinach 10-15 i każdy zainteresowany mógł zapytać mistrza o tajniki obróbki metalu, bądź też zwiedzić Izbę Cieszyńskich Mistrzów, którą założył i aktualnie utrzymuje cieszyński rusznikarz.

wyświetleń: 208komentarzy: 0

Strumień ma alkomat - ogólnodostępny

19-09-2017 14:30

Od dziś (19.09.2017), każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie. Dzięki przekazanym środkom przez władze Strumienia i Chybia, alkomat zamontowane zostanie w poczekalni strumieńskiego komisariatu

wyświetleń: 960komentarzy: 1

Nowa nawierzchnia na Lipowej - trwa remont

19-09-2017 14:20

W Pruchnej trwa remont ulicy Lipowej. Nowa powierzchnia pojawi się tam dzięki środkom - Gminy Strumień i Powiatu.

wyświetleń: 477komentarzy: 0

VI Rajd Synchroniczny

19-09-2017 14:15

Za nami odbywająca się po raz VI  edycja najbardziej nietypowego rajdu w regionie.  Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych odbył się w niedzielę, 17  czerwca w Zebrzydowicach. Mimo niepogody zawodnicy dopisali a sama rywalizacja, to nie jedyne atrakcje tego dnia. 

wyświetleń: 562komentarzy: 0

Od ''Dumy i uprzedzenia'' do... Jasienicka biblioteka swiętuje 60 lat

19-09-2017 13:00

Pierwsza książka, jaką wpisano do katalogu w jasienickiej Bibliotece, to „Duma i uprzedzenie” Jane Austen. Po 60 latach istnienia zbiór Biblioteki w Jasienicy liczy sobie prawie 60 tysięcy tytułów.

wyświetleń: 389komentarzy: 0

Zostały ostatnie dni na propozycje do budżetu obywatelskiego w Wiśle

19-09-2017 12:30

Zostało już tylko parę dni, by złożyć swoją propozycję do budżetu obywatelskiego w Wiśle.