Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znowu pikieta przed Polifarbem

Kolejny raz związki zawodowe protestowały przed siedzibą cieszyńskiej firmy PPG - Polifarb 

Pracownicy firmy żądają od zarządu spółki podwyżek. Jednak na pierwsze miejsce w żądaniach wysunął się w tej chwili postulat przywrócenia do pracy, zwolnionego w grudniu, szefa zakładowej Solidarności - Mirosława Kitowskiego. Kitowski stracił etat po 12 latach pracy w zakładzie. Jak twierdzi złamano wszelkie prawa pracownicze, bowiem zwolniono go za... zamianę się z kolegą na zmianie. Sprawa jest w tej chwili w sądzie pracy - mówi Kitowski.
 

POSŁUCHAJ


"Negocjacje na nowy rok zostały rozpoczęte, ale efektów jak na razie nie widać" - dodaje Kitowski. Podobnie po styczniowej pikiecie, odzewu żadnego nie było.
 

POSŁUCHAJOkoło dwustu pikietujących w piątkowe popołudnie przez godzinę, wzywało okrzykami zarząd firmy do zmiany decyzji. Choć związkowców, według zapowiedzi miało być około pięciuset, to na manifestacji pojawiło się ich około dwustu. Jednak do Cieszyna przyjechali z całej południowej Polski, od Przemyśla po Opole.
 

POSŁUCHAJ


Mówił Andrzej Buczek przewodniczący Zarządu Regionu Solidarność Ziemia Przemyska.

Zarząd firmy z dziennikarzami nie chciał rozmawiać. Od ochrony firmy dowiedzieliśmy się jedynie, że jeśli media mają jakieś pytania, powinny one zostać przesłane w formie pisemnej.Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: