Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Złapał złodzieja po służbie

Zapewne bardzo zdziwił się złodziej, który w Górkach Wielkich w przychodni ukradł telefon warty 800 zł, kiedy niemal natychmiast po kradzieży zatrzymał go jeden z pacjentów przychodni. Pacjent okazał się być policjantem po służbie, który akurat w tym samym czasie w gabinecie rehabilitacji leczył kontuzję.

Funkcjonariusz z Jasienicy wybrał się po służbie do przychodni. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że i tam - okazało się - dopadła go praca: - Będący po służbie dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jasienicy zatrzymał złodzieja, który w przychodni lekarskiej ukradł telefon komórkowy jednemu z pracowników. Sprawca nie przypuszczał, że już po kilku minutach wpadnie w ręce policjanta, który leczył kontuzję w gabinecie rehabilitacji. Telefon warty 800 złotych został odzyskany - podaje asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Złodziej wpadł dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, szybkiej reakcji i dobremu zmysłowi obserwacji funkcjonariusza: - Do zdarzenia doszło w przychodni lekarskiej w Górkach Wielkich. Funkcjonariusz przypadkiem dowiedział się od personelu, że przed chwilą dokonano kradzieży na terenie przychodni. Nieznany sprawca skradł telefon komórkowy jednemu z pracowników. Mundurowy nie zastanawiając się ani chwili, wybiegł z gabinetu za złodziejem. Rabuś w krótkim czasie został zatrzymany przez stróża prawa na terenie placówki służby zdrowia. Okazało się, że policjant, oczekując w kolejce do gabinetu, zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który raczej nie przyszedł skorzystać z porady lekarza. Dlatego, kiedy uzyskał informację o kradzieży, przypuszczał kto mógł tego dokonać. Złodziej zdążył ukryć telefon za budynkiem i ponownie wejść do przychodni. Na korytarzu wpadł wprost w ręce policjanta. Zatrzymany, to 34 letni mieszkaniec Górek Wielkich. Został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Skoczowie - opisuje rzecznik.

Skradziony telefon o wartości 800 złotych został odzyskany. Zatrzymanemu za kradzież grozi nawet 5 letni pobyt za kratkami. Policjant, który zatrzymał złodzieja, pracuje w Komisariacie Policji w Jasienicy. Jest dzielnicowym z 14 letnim stażem służby w Policji.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: