Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zbulwersowane porozumieniem

W poniedziałek o godz. 15 zakończył się strajk lekarzy Szpitala Śląskiego w Cieszynie, którzy domagali się natychmiastowej realizacji podwyżek swych płac. Zawarte porozumienie zbulwersowało jednak pracowników cieszyńskiego ZZOZ-u. W środę po południu, na nadzwyczajnym spotkaniu, członkinie Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych uznały je za skandaliczne i zapowiedziały kolejny strajk.


Na początku tygodnia medycy i dyrekcja cieszyńskiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej dogadali się w sprawie podwyżki plac. Zgodnie z tym porozumieniem lekarze dostaną 700 złotych podwyżki, natomiast pielęgniarki (które zgodziły się nie strajkować i zawiesiły spór zbiorowy z dyrekcją do czasu wypłaty październikowych, obiecanych przez rząd podwyżek) mogą liczyć zaledwie na 100 zł brutto.

 

- Dyrektor mówiąc, że nie ma pieniędzy, po raz kolejny nas oszukał. Dlatego jeśli nie dojdzie do zmiany tych kwot, będziemy strajkować. Innej możliwości nie widzimy, gdyż chcemy być traktowane sprawiedliwie i godnie - mówiły w środę członkinie Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: