Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żarciki wyborcze

To pierwsza taka kampania wyborcza do samorządu i jak widać uśmiechów nie brakuje. Kandydaci dwoją się i troją by np. powiesić prawie legalnie swoje bannery. Robią wszystko, by ich aktywność, została doceniona. Bannery wieszane na opak, czy memy krążące w sieci to część kampanijnych atrakcji.

Kampania wyborcza widoczna jest na ulicach naszych miasteczek, wsi i w internecie. Wiosenna energia zachęca do działania kandydatów. - Kandyduję już nie pierwszy raz, ale tym razem jest zupełnie inaczej. Jestem już zmęczony silnym wiatrrem i codziennym poprawianiem bannerów wyborczych, niektórzy olewają temat, ale nie ja. Tak jak dbam o banner tak będę dbać o naszą gminę - mówi jeden z kandydatów.

W gminie Zebrzydowice kandydatka na wójta powiesiła banner na opak, czy było to celowe tego do końca nie wiemy, ale zdjecie obiegło media społecznościowe i efekt został osiągnięty.

Bannerowe atrakcje szczególnie widoczne są w Cieszynie. Tam szczególnie przestrzegana jest uchwała kraobrazowa. Wielkopowierzchniowe bannery często zostają przycinane, by stanowić odrębny materiał wyborczy. Kreatywność samorządowców nie zna granic, kandydaci prześcigują się, kto będzie większy, lepszy i bardziej kolorowy. Są jednak i takie niespodzianki, kiedy baner wyborczy zostaje poprawiony. Tak stało się w przypadku dra Cezarego Tomiczka, prezesa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej; który kandyduje  do Rady Miejskiej. - Pewnego dnia przyszedłem zobaczyć, czy mój baner wisi i nie porwał go wiatr. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem dopisek. Byłem pewny, że to jakieś wyzwiska, a tu piękny przekaz - "Nasz Człowiek", mile się zaskoczyłem - stwierdził kandydat.

Do wyborów samorządowych pozostał niecały tydzień. Czy czym jeszcze zaskoczą kandydaci?

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-01 16:24:22
suski: Spełnia się koszmar "tłustych kotów" Kaczyńskiego. Żarty się skończyły i zrozumieli to już nawet politycy Zachłannej Prawicy, którzy po wyborczej porażce zapewne po cichu liczyli, że akurat w tej sprawie Donald Tusk słowa nie dotrzyma. Tymczasem działania prokuratury i ABW wskazują na to, że obiecany przez premiera rok temu program "cela plus" właśnie ruszył. A lista jego beneficjentów z każdym dniem będzie się wydłużać. Stąd zapewne strach, który złapał za gardła czterech tenorów Suwerennej Polski – Jakiego, Ozdobę, Kaletę, Goska – i sprawił, że na konferencji w obronie czci i cnoty Zbigniewa Ziobry brzmieli jak chór kastratów, popiskując niczym nastolatki przechodzące mutację.
2024-04-01 16:24:47
suski: Tomasz Sekielski - 10/10
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: