Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zapal świeczkę i stań w oknie

Dokładnie 10 lat temu, 2 kwietnia zmarł papież Jan Paweł II. Dziś o 21.37 wielu uczci Jego odejście zapalając świeczkę i stając w oknie. To jednak nie koniec pamięci o w Wielkim Polaku. W tym roku w Skoczowie odbędzie się sporo imprez upamiętniających Jego osobę.

Dziś o 21.37 zapalicie świeczki w oknach. Dlaczego akurat ta forma upamiętnienia? – To nie my wymyśliliśmy tą akcję, ona odbywają się na całym świecie, ale namawiamy do uczestniczenia w niej. Jan Paweł II lubił rozmawiać z młodzieżą, choćby w słynnym krakowskim oknie, więc dobrym pomysłem wydaje się upamiętnienie w ten sposób jego odejścia do Domu Ojca – komentuje Andrzej Bacza, prezes Stowarzyszenia „Panorama Sztuki Chrześcijańskiej - Musica sacra”.

W tym roku, roku ogłoszonym przez Sejm RP Rokiem Jana Pawła II to nie jedyna akcja, podczas której będziemy mieli okazję wspominać papieża Polaka. – Rok 2015 jest rokiem naszego wielkiego rodaka. Mija również 10 lat od jego odejścia do Domu Ojca i 20 lat od jego pobytu w Skoczowie. W związku z tymi rocznicami w Skoczowie organizować będziemy wiele imprez przez cały rok– mówi Andrzej Bacza.

Jakie imprezy będą organizowane? - Już 12 kwietnia o 16:45 w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie odbędzie się uroczyste nabożeństwo inaugurujące Rok Jana Pawła II. Po nabożeństwie koncert o nazwie „Wybrzeża pełne ciszy”. Wystąpi Schola Coram Et Hominibus pod dyrekcją Katarzyny Koziny oraz Rafał Borkowy z zespołem – zapowiada prezes Stowarzyszenia i dodaje: - Dzień później, 13 kwietnia o 16.30 w ArtAdresie na Rynku nastąpi otwarcie wystawy „Skoczowianie u Jana Pawła II”, zaś 27 kwietnia o 12.00 na rynku wystartuje wystawa „Jan Paweł II 20 lat temu był wśród nas” z fotografiami z odwiedzin papieża w Skoczowie.

Nie zabraknie również popularnego Festiwalu Musica Sacra, który odbędzie się w maju, plenerów malarskich w okresie letnim, wystaw – będziemy o nich informować na bieżąco. – Inicjatywa obchodów Roku Jana Pawła II ma walor ekumeniczny. Patronat nad imprezami obejmuje też Burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko – dodaje prezes Musica Sacra.

Portal OX.PL objął obchody Roku Papieskiego w Skoczowie patronatem medialnym.


 

vdka

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: