Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zabawa z aniołami

Główną atrakcją niedzielnego pikniku parafialnego w Brennej była loteria fantowa, w której losowano m.in. fiata 126p oraz koszulkę z autografami polskich piłkarzy walczących na Mundialu. Dochód z imprezy pn. „zostań aniołem" przeznaczony będzie na dofinansowanie bieszczadzkiego wypoczynku miejscowej młodzieży. Zebrane pieniądze pomogą również sfinansować budowę pomnika papieża Jana Pawła II.


- Chcemy, by pomnik stanął na szczycie Plachcioka, po prawej stronie krzyża. Chcemy, by figura papieża miała przynajmniej 2,5 metra wysokości. Nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy będzie to odlew, czy granit, ale wiadomo, że koszt przedsięwzięcia zamknie się w kwocie 25-30 tys. złotych - powiedział prowadzący niedzielny piknik Jan Staś.


Gospodarz wieczoru tłumaczył też, że Płachciok został wybrany nieprzypadkowo. Działa tam ośrodek rekolekcyjny; a po śmierci Jana Pawła II właśnie tani zebrali się brenneńscy katolicy. Mszę św. odprawiono na wzgórzu także w pierwszą rocznicę śmierci papieża.

- Dlatego zamierzamy nadać temu miejscu szczególny charakter. Dzisiejszy piknik jest pierwszą dużą imprezą, na której zbieramy pieniądze na ten cel. Kolejny koncert planujemy na 22 lipca. Wtedy to w hołdzie Janowi Pawłowi II zagrają wszyscy muzycy z naszej gminy - mówi J. Staś. Wedle najbardziej odważnych planów pomnik ma stanąć jeszcze wtym roku. Jeśli jednak nie uda się dotrzymać tego terminu, figura pojawi się w Brennej w drugą rocznicę śmierci papieża. W projekcie jest również postawienie na Płachcioku stylizowanej góralskiej wiaty, w której można będzie odprawiać mszę św., ale i spotkać się przy ognisku.

 

                               FOTORELACJA Z FESTYNU

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: