Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zabawa pod kontrolą

Zakończyły się kontrole placów zabaw w powiecie cieszyńskim. Impulsem do ich przeprowadzenia była niedawna tragedia w Czerwionce - Leszczynach, gdzie na zardzewiałej zjeżdżalni zginął chłopiec.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego 14 czerwca wystąpił do administratorów placów zabaw z wnioskiem o sprawdzenie stanu technicznego tych obiektów. Kontrole przeprowadzali przedstawiciele gmin, administracji osiedli oraz właściciele obiektów wspomagani przez policję.


- Instytucje, do których skierowaliśmy apel, przysłały do nas wyniki 126 kontroli. Wykryto wiele drobnych nieprawidłowości, nie zagrażających jednak bezpieczeństwu bawiących się dzieci.
Administratorzy obiektów zobowiązali się niezwłocznie naprawić usterki. Sam fakt, że sprawa odbiła się szerokim echem w mediach, sprawił, że zarządcy placów zabaw potraktowali kontrole bardzo poważnie
- powiedział nam powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Jan Smolarz.


Na skutek stwierdzonych licznych nieprawidłowości zamknięto plac zabaw przy ulicy Hallera w Cieszynie. Pozostałe place po usunięciu usterek są całkowicie bezpieczne.

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: