Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z "naszym" folklorem do Ankary

Dziś (16.07.2018) rano zespół folklorystyczny Zaolzi (MK PZKO Jabłonków) z Jabłonkowa wyjechał do Ankary. Zespół został zaproszony do Turcji przez zespół Tubil, reprezentacyjnego zespołu Ankary.

 To nie jest pierwszy wyjazd zespołu na ten festiwal. Ankarę Zaolzi odwiedziło już przed pięciu laty. - Wtedy mieliśmy po dwa występy w ciągu dnia. Główne koncerty były wieczorem, kiedy było już w miarę przyjemnie. W ciągu dnia mieliśmy też koncerty na mieście. W cieniu było 48 stopni a myśmy tańczyli w słońcu tańce gorolskie. Nawet doszło do tego, że podczas występu sparzyłem sobie dłonie na rozpalonym bruku, do tego stopnia, że miałem na nich pęcherze - opisuje przeżycia z tamtego wyjazdu Marcin Filipczyk, kierownik zespołu Zaolzi.

Do Ankary Zaolzi pojedzie tym razem z własną kapelą ludową - pkażemy m.in. folklor z okolic Terchovej, z Podhala, z Zamutova. Będziemy też tańczyć tańce cygańskie - dodaje Filipczyk.

Zespół Tubil z Ankary będzie można z kolei zobaczyć już niebawem na Gorolskim Święcie które odbędzie się 3 – 5 sierpnia w Jabłonkowie w Lasku Miejskim.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: