XXXIV sesja Rady Miejskiej Skoczowa
- Aktualnie w Skoczowie posiadamy 182 km sieci kanalizacyjnych – mówiła Anna Kwiatkowska, prezes spółki SKO-EKO – w okresie sprawozdawczym stworzono dodatkowe 17 km. Aktualnie trwa modernizacja naszej oczyszczalni ścieków – na zapytania radnych, dotyczących stawek za wywóz ścieków padła odpowiedź – osoby spoza miasta, bądź osoby z prywatnymi osadnikami obowiązują inne stawki za odebranie ścieków niż w przypadku mieszkańców podłączonych do sieci kanalizacyjnej. Stawki są uzależnione od wielu zmiennych, w tym również od ilości osadu, znajdującego się w ściekach.
Następnie przyszła kolej na sprawozdanie z działania lokalnego Biura Promocji –Przede wszystkim pojawiła się nowa strona internetowa, która jest w pełni zgodna z aktualnie obowiązującymi przepisami. Jest ona przystosowana do osób niepełnosprawnych – mówił Andrzej Bubnicki, zastępca burmistrza Skoczowa –dodatkowo pojawiła się pierwsza monografia Skoczowa. Nie każde miasto, czy gmina może poszczycić się takim wydawnictwem, w związku z czym jest to powód do chluby. Chcemy również aby w naszym Biurze Promocji były zatrudnione osób z gminnych sołectw.
Andrzej Bubnicki wypowiadał się również na temat reformy oświaty w Skoczowie – w związku z przeprowadzonymi zmianami, dzięki współpracy z placówkami oświatowymi udało nam się nie zwolnić ani jednego nauczyciela. Wszystko za sprawą faktu, że 15 nauczycieli posiadało już prawo do świadczenia emerytalnego, w związku z czym aż 8 zdecydowało się z tego prawa skorzystać, za co serdecznie dziękujemy.
Następnie rozpoczęło się głosowanie dotyczące odpowiednich uchwał. Aż 7 z 12 uchwał dotyczyło przekształcenia odpowiednich placówek na szkoły podstawowe ośmioklasowe. W tym miejscu wszystkie uchwały zostały przyjęte przez radnych jednogłośnie. W związku z reformą 12. Uchwała rady dotyczyła zmiany statutu Gminy, która to uchwała również została przyjęta przez aklamację.
Ósma w tym dniu uchwała Rady Miejskiej dotyczyła zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania przy ulicy Bielskiej w Skoczowie – Przy Ulicy Bielskiej znajduje się placówka oświatowa, jednak znajdują się tam również wolne miejsca. Zmiana planu ma umożliwić powstanie tam punktów usługowych, w związku z czym w planie zostanie wprowadzony zapis ogólny, że teren ten jest przeznaczony na usługi – mówiła Sylwia Żabińska ze skoczowskiego urzędu.
Podejmowane zostały również tematy, dotyczące zmiany budżetu – Pojawiły się nowe zadania, w tym m.in. rozwiązywanie problemów alkoholowych, czy też remont odcinka rzeki Młynówki w Harbutowicach. Wszystko to sprawia, że niektóre założenia budżetu trzeba wykonać natychmiast, inne z kolei przenieść na lata następne – mówił skarbnik gminy, Jerzy Ciałoń. Ta uchwała również została przyjęta.
JŚ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.