Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wynajmę babcię ...

...Moje dziecko kończy pierwszą klasę szkoły podstawowej. Niestety w czasie pracy nie mam z kim go zostawić. Przedszkole rozwiązywało problem ponieważ było czynne również w wakacje. Ciekawa jestem jak radzą sobie mamy, które mają dzieci w wieku wczesnoszkolnym ? - czytamy na forum portalu ox.pl

Rzeczywiście zapewnienie opieki dziecku, to spore wyzwanie szczególnie dla osób, które same wychowują dzieci lub nie mogą liczyć na pomoc bliskich osób. - Babcia już nie żyje i nie mam w pobliżu innych krewnych. Opiekunki chcą zapłaty jak za pełny etat pracy. Tylko kto tyle zarabia, żeby oddać 1500 zł opiekunce? jak sobie z tym radzicie? Ma ktoś taki problem? Swoją drogą wszędzie trąbią, że jest nas za mało, rodzić dzieci. Żłobki, przedszkola...... Ktoś chyba zapomniał o dzieciach szkolnych. Zimowisko było od 9-12-tej. Ja pracuję od 7-15-tej. Tak wyglądają półkolonie itp. Gdy powiedziałam w szkole, że nie ma kto dziecka przywieź na godz. 9-tą, pani spojrzała na mnie wzrokiem mówiącym "co mnie to obchodzi?" I tak to wygląda. Życie...... - podkreśla na forum portalu „Mirietka”.

Warto przyjrzeć się jednej z alternaty, która w mediach pojawia się coraz częściej, a mianowicie „babci do wynajęcia”. Starsza pani do opieki nad dzieckiem to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają z kim zostawić swojej pociechy, kiedy są w pracy.

„...Babcia do opieki nad niemowlakiem bardzo pilnie poszukiwana...”, ”Moi rodzice niestety już nie żyją. Chciałabym zaprzyjaźnić się z serdeczną i lubiącą rodzinne ciepło Babcią. Pragnę aby moja córeczka poznała co to znaczy mieć babcię. Powinna to być osoba ciepła, kochająca i dobra ..” - takich ogłoszeń w internecie znajdziemy mnóstwo. Nic dziwnego w końcu babcia jak to babcia  –jest niezastąpiona, uniwersalna i dysponuje czasem.

Pani Krystyna mieszkająca w Cieszynie „przyszywaną babcią” jest od roku. - Jestem babcią dla dwójki maluchów, Justysia ma sześć lat, a Piotruś pięć. To wspaniałe dzieci. Na początku tylko sporadycznie zostawałam z nimi, można powiedzieć, że tak po sąsiedzku po prostu pomagałam zabieganej mamie. Z czasem stałym się członkiem rodziny. Teraz nie jestem już taka samotna, a maluchy mają babcię. Myślę, ze takich osób jak ja jest wiele, nie brakuje również tych którzy potrzebują pomocy przy opiece nad dziećmi. Czasami wystarczy tylko zapytać panią z sąsiedztwa, czy nie zechciałaby zostać naszą 'babcią do wynajęcia” - śmieje się pani Krystyna.

Rzeczywiście „przyszywana babcia” może być alternatywą dla zabieganych rodziców, tym bardziej teraz, kiedy zbliżają się wakacje...

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: