Więcej wiedzy, mniej strachu
Temat uchodźców nie schodzi z czołówek gazet i programów telewizyjnych od kilku tygodni. W lipcu Polska zgodziła się na przyjęcie 2 tysięcy uchodźców, później była mowa o 12 tysiącach, według najnowszych ustaleń ma to być (w pierwszej turze) nieco ponad 5 tysięcy (dla porównania Niemcy ponad 17 tysięcy, Czechy 1,5 tys.). Każdy zastanawia się, ile ostatecznie osób z Syrii, Jordanii czy Libanu trafi do Polski. Nie inaczej jest w powiecie [Pisaliśmy: Caritas czeka na decyzję rządu ].
W ubiegłym tygodniu Wojewódzki Sztab Zespołu Zarządzania Kryzysowego w ramach przygotowań do ewentualnego przyjęcia uchodźców przez Polskę wysłał do gmin prośbę o określenie, która gmina jest w stanie przyjąć uchodźców i w jakiej ilości [Pisaliśmy: Imigranci trafią w Beskidy? ].
Temat uchodźców pozostaje jednak niezbyt znany. Często mylimy uchodźców z imigrantami i kojarzymy z azylem. Kogo można nazywać uchodźcą? Dlaczego uciekają? Kto ucieka? Gdzie znajdują się ośrodki dla uchodźców w Polsce? Ile osób Polska może przyjąć? Jak będzie się sprawdzać przeszłość uchodźców? Na te i inne pytania odpowiada broszura informacyjna dostępna TUTAJ (pdf).
vdka
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.





















Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
