W Cieszynie rozbrzmiał ''Gaudeamus''
11 października br. odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uroczystość,w której wzięło udział ponad 400 osób odbyła się w Teatrze A. Mickiewicza w Cieszynie. Wśród licznie przybyłych znaleźli się studenci, mieszkańcy oraz zaproszeni goście m.in.: dr Jan Olbrycht, Poseł do Europarlamentu, Czesław Gluza, Poseł na Sejm RP, Jerzy Nogowczyk, Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, Janina Żagan, Burmistrz Miasta Skoczowa, Elżbieta Dubiańska-Przemyk, Wójt Gminy Chybie, Stanisław Kawecki, Sekretarz Miasta Cieszyna, a także Radni Powiatu Cieszyńskiego.
Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego sprawozdania z tego, co w ubiegłym roku akademickim udało się zrealizować Wyższej Szkole Biznesu, jednocześnie wspomniano również o planach na najbliższy rok akademicki. Głos zabrała JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - prof. dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz. W minionym roku prowadziliśmy kształcenie na 15 kierunkach studiów I i II stopnia, na 78 kierunkach studiów podyplomowych. Prowadziliśmy równocześnie kształcenie na poziomie seminarium doktoranckim, posiadając uprawnienia do nadawania stopnia doktora w zakresie nauk ekonomicznych z zarządzania. Jednocześnie bardzo konsekwentnie realizowaliśmy projekt „3 dni studiujesz 2 dni pracujesz”, a jednocześnie pracowaliśmy nad nowym projektem „Wsparcie na starcie” - za twoje studnia płaci pracodawca. Te działania, które podejmowaliśmy w minionym roku doprowadziły do tego, że na wszystkich studiach dziennych realizowanych w Dąbrowie Górniczej, ale również w Wydziale Zamiejscowym projekt „Wsparcie na starcie” uzyskuje dofinansowanie naszych pracodawców. W procesie dydaktycznym, specjalności i kierunki realizowane są we współpracy z interesariuszami biznesowymi przy ich wsparciu nie tylko finansowym, ale również i organizacyjnym. W proces dydaktyczny włączamy praktyków, jednocześnie w ramach programu kształcenia realizujemy podobnie, jak w zeszłym roku akademickim wizyty studyjne w zakładach pracy. Jednocześnie staramy się, aby cześć zajęć dydaktycznych odbywała się przy wsparciu praktyka gospodarczego i pracownika naukowego – mówiła prof. dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz.
Ważnym punktem spotkania była immatrykulacja, czyli przyjęcie nowych studentów na pierwszy rok studiów. Indeksy świeżo upieczonym żakom wręczyła JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - prof. dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski. Indeksy w bardziej kolorowym wydaniu odebrali również tego dnia studenci Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego.
Sobotnie spotkanie było także okazją do wręczenia wyróżnień Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Tytułem "Edukator Roku 2014" w kategorii „Europejski wymiar edukacji” uhonorowano JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Wiesława Banysia. JM Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie prof. dr hab. inż. Tadeusz Pomianek został uhonorowany tytułem "Edukator Roku 2014” w kategorii "Animator". Medale i wyróżnienia za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania odebrali pracownicy naukowi Uczelni. Wśród odznaczonych znaleźli się: dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, dr Paulina Polko, wykładowca w Katedrze Bezpieczeństwa i Zarządzania, dr Rafał Rębilas, Prodziekan WSB.
Na zakończenie spotkania wykład inauguracyjny pt. "Zadłużony świat" wygłosił prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar - Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego.
MSZ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.