Ulica Głęboka, póki co, na pierwszym miejscu
Ulica Głęboka w Cieszynie doczeka się remontu? Wszystko na to wskazuje, ale nie tak prędko. Główny remont jezdni (od ul. Menniczej do ul. Zamkowej) oraz chodników (od ul. Olszaka do ul. Stary Targ) zostanie przesunięty w czasie ze względu na prace związane z budową sieci ciepłowniczej. Doprowadzimy ul. Głęboką do stanu pierwotnego sprzed sieciowania. Jednak taki prawdziwy remont tej ulicy planujemy na przełomie 2018/2019 roku, z akcentem na rok 2019. Prace projektowe już się rozpoczynają. Prowadzimy konsultacje z trzema grupami osób - z przewodnikami, historykami, przedsiębiorcami, właścicielami nieruchomości przy ul. Głębokiej, jak również z architektami – na temat tego, jak ta ulica powinna wyglądać po remoncie. Z tym związany jest m.in. projekt tramwajowy – przyznał na konferencji (29.03) prasowej Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura.
Na drugiej pozycji dróg do remontu jest ulica Kluckiego. Jak powinna wyglądać ta ulica dyskutowano już wiele razy, chociażby podczas debat podwórkowych. Pierwsza odbyła się w zeszłym roku w kwietniu. Póki co czekamy na uzgodnienia z właścicielami sąsiednich nieruchomości. Chcielibyśmy uzyskać efekt spójności. Zmienia się nawierzchnia, ale też zmienia się bezpośrednio otoczenie kamienic – zwracał uwagę Macura.
Duże zainteresowanie, budziła swego czasu, zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Wiślańskiej w Cieszynie. Właśnie w tym miejscu pojawiło się rondo tymczasowe. Jak zapewnia włodarz Ryszard Macura trwają prace nad opracowaniem koncepcji tego właśnie ronda. To będzie jedno z ważniejszych zadań, które w obszarze oprojektowania, powiat i miasto Cieszyn realizują wspólnie. Powiat przygotowuje kilka koncepcji. Od tej najbardziej prostej, do najbardziej skomplikowanej – związanej z tym, że być może będą to dodatkowe pasy, bądź inne rozwiązania komunikacyjne – dodał Macura.
Kolejne zadanie to przebudowa ul. Katowickiej (odcinek od ul. Stawowej do ul. Moniuszki). Tutaj na szczęście są cztery pasy ruchu. Te roboty spróbujemy wykonać bez zamknięcia - przyznaje Wiesław Sosin Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
Ważną inwestycją ma być przebudowa ul. Solnej. Długo czeka na remont ul. Solna. Prace przedłużają się tam ze względu na współpracę z gestorami sieci. Czekaliśmy na wykonanie sieci wodnej w tamtym rejonie. Później jeden z przetargów okazał się ponad nasze możliwości finansowe. Jednak remont tej ulicy powinien rozpocząć się już w tym półroczu. Zależało nam na tym ze względu na wizerunkowe podejście do tego tematu – zaznaczył Macura.
W aktualnie obowiązującej liście nie zabrakło również takich pozycji jak: ul. Frysztacka - budowa muru oporowego (kontynuacja), przebudowa jezdni od ul. Hażlaskiej do ul. Folwarcznej; ul. Wyspiańskiego - remont jezdni od ul. Kolejowej do ul. Chrobrego wraz ze skrzyżowaniem; ul. Benedyktyńska - remont jezdni (ułożenie warstwy ścieralnej); ul. Rzeźnicza - remont drogi od ul. Sportowej do ul. Poprzecznej wraz z odwodnieniem drogi; ul. Kopernika - remont jezdni od ul. Mała Łąka (w kierunku zachodnim); ul. Dzika - remont jezdni; ul. Szersznika - remont drogi (kontynuacja robót).
MSZ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.