Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ukradł i uciekł - trafił za kratki

Już następnego dnia po zdarzeniu bielscy policjanci zatrzymali 34-latka, który w jednym ze sklepów w Jaworzu ukradł kosmetyki i zaatakował próbujących go zatrzymać pracowników sklepu.

 

Mężczyzna który wszedł do sklepu przy ul. Bielskiej w Jaworzu od razu został rozpoznany przez pracownicę jako sprawca wcześniejszych kradzieży. Kobieta natychmiast  powiadomiła pracownika ochrony, który obserwował mężczyznę na monitoringu. -  Jak się okazało i tym razem mężczyzna skradł kosmetyki za ponad 450 zł. Kiedy został wezwany przez ochronę do zwrócenia skradzionych przedmiotów, odmówił, po czym zaczął uciekać w stronę wyjścia. Widząc próbujących go zatrzymać go pracowników, zaczął im grozić, a jednego z nich odepchnął i uderzył łokciem. Sprzedawczynię, która również chciała udaremnić ucieczkę, chwycił za nadgarstek i odepchnął. O zdarzeniu natychmiast poinformowano policjantów – informuje bielska policja.

Policjanci napastnika zatrzymali już następnego dnia a okazał się nim  34-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Został aresztowany na dwa miesiące a za przestępstwo  grozi mu do 10 lat więzienia.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-07 15:27:27
suski: a znacie historię o tym, jak ukradł i i dostał awans w rządzie?...
2023-02-07 15:27:45
suski: „RUSZAJĄ konkursy z nowych programów unijnych 2021-2027!" – ogłasza Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej na swojej stronie internetowej. I zachęca: rusza nabór wniosków z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, Maluch plus, Polska Cyfrowa. W sumie 23 konkursy: siedem z programów krajowych oraz 5 z programów regionalnych. Tymczasem środki z polityki spójności na lata 2021–2027, w sumie 76,5 mld euro, czyli ponad dwa razy więcej niż KPO, do Polski nie płyną.
2023-02-07 15:29:30
suski: To z tych środków ć m.in. 31 mld euro miało trafić do samorządów. Nie wiadomo, czy i kiedy trafi. Ci, którzy zdecydują się aplikować o środki i realizować inwestycje, robią to na własne ryzyko. Można zrobić konkursy, wybrać beneficjentów, podpisać umowy. Beneficjenci zaczną realizować część działań za własne pieniądze, bo te fundusze spójności są najczęściej przyznawane jako refundacje. Mogą dostać jakieś nieduże zaliczki, zaangażować swoje środki, a potem ubiegać się o zwrot tzw. kosztów kwalifikowanych. A czy środki na te refundacje będą? To się dopiero okaże.
2023-02-07 15:33:05
suski: „Polska nie spełnia kryterium dotyczącego Karty Praw Podstawowych UE. W związku z tym Komisja Europejska nie ma możliwości realizowania wypłat" – Veronica Favalli z Komisji Europejskiej. Politykę spójności blokuje to samo, co KPO. Polska ma bardzo dokładnie zdiagnozowane problemy z przestrzeganiem zasady niedyskryminacji, czy prawa do „bezstronnego sądu ustanowionego ustawą". To częściowo te same kryteria, w wyniku których nie płyną do nas także pieniądze z KPO. To wszystko jest pomyślane tak, żeby to, że król jest nagi okazało się dopiero po wyborach. Koszty kwalifikowane są zwracane pod warunkiem dostępności środków. Jeśli Polska nie spełni warunków podstawowych, środków nie będzie.
2023-02-07 15:34:12
suski: Pieniądze z funduszy na lata 2021–2027 miały zasilić w sumie osiem programów krajowych oraz 16 programów regionalnych. +++ 17,9 mld euro miało zostać zainwestowanych w odnawialne źródła energii i gospodarkę o obiegu zamkniętym. +++ 20 mld euro miało zostać przeznaczonych na dekarbonizację sektora transportu, m.in. inwestycje w kolej, czysty transport publiczny, bezemisyjne paliwa oraz rozwój transeuropejskich sieci transportowych. +++ 3,85 mld euro miało zasilić Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, z którego finansowana miała być transformacja regionów najdotkliwiej odczuwających skutki przejścia na gospodarkę neutralną dla klimatu. Chodzi o województwo śląskie, wielkopolskie, dolnośląskie, łódzkie i małopolskie. +++ 12,9 mld euro miało zostać przeznaczonych na wsparcie zatrudnienia, tworzenie nowych żłobków i przedszkoli oraz integrację osób niepełnosprawnych i ze środowisk migracyjnych na rynku pracy. To tylko kilka przykładów najważniejszych działań, których realizacja stoi pod znakiem zapytania. Niepewność co do funduszy spójności powoduje np. kompletne wstrzymanie inwestycji kolejowych.
2023-02-07 16:29:59
pół_Sasina_z_Wiślicy: pytanie z pół punktu: "zabiera dzieciom żeby dać kolegom" - o którym ministrze z rządu PiS są te słowa?
2023-02-07 17:02:02
☞☞☞: "po co dzieci uczyć, lepiej się utuczyć" - to ten sam, zgadłem?
2023-02-08 08:39:46
iga: Tfusk okradł Polaków i uciekł do brukseli no i tam zaczęli za przykładem swojego rudego szefa kraść i brać łapówki Rudzielec brał w reklamówkach z biedronki a ci z UE w walizkach I tak ruda szuja wykończył UE
2023-02-08 09:08:48
pół_Sasina_z_Wiślicy: brawo iga, zgłoś się z tym tekstem do biura posła PiS, dostaniesz długopis albo kalendarz
2023-02-08 09:48:09
iga: Ale komuchów prawda boli
2023-02-08 20:20:57
krzysztof  mm: weź ibuprom
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: