Tydzień, który trwa dziewięć dni
W sobotę widownia w Wiśle zobaczy kolejno: „Wisełkę” i „Wisłę” z Wisły, „Ziemię Rajczańską” z Rajczy, „Olzę” z Czeskiego Cieszyna, „Regle” z Poronina, „Dolinę Soły” z Oświęcimia oraz „Racana” ze słowackiej Oszczadnicy. Dzień później pojawią się między innymi grupa śpiewacza „Grónie” z Wisły, „Wilamowice” z Wilamowic, „Zbyrcok” z Juszczyna, „Andrychów” z Andrychowa, „Rybarzowice” z Rybarzowic, „Ziemia Żywiecka” z Żywca, „Ziemia Cieszyńska” z Cieszyna oraz „Vrtek” z Opawy. Ważnym akcentem będzie uhonorowanie osób szczególnie zasłużonych dla Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle.
– Chcemy podziękować na przykład panu Wiktorowi Buczkowi, który otwierał pierwszy Tydzień 50 lat temu. Formą podziękowania na pewno będzie także album, którego promocja odbędzie się w środę 24 lipca – powiedział nam Jan Poloczek, burmistrz Wisły.
Przez całe dziewięć dni życie będzie się jednak koncentrować nie tylko w amfiteatrze, ale także w jego najbliższym otoczeniu. W Parku Kopczyńskiego czynna będzie plenerowa wystawa pokazująca TKB na przestrzeni 50 lat, swoje stoiska rozstawią rzemieślnicy, nie zabraknie różnego rodzaju warsztatów.
Głos Ludu - gazeta Polaków w Republice Czeskiej
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
