Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzyniec w finale Generali Ceska Cup

Awans niewywalczony na lodzie, ale podopieczni Vaclava Varadi meldują się w finale towarzyskiego turnieju – Generali Ceska Cup. W nim zmierzą się z hokeistami z Pardubic, którzy również znaleźli się w finale bez rozegrania choćby jednego spotkania półfinałowego.

Koronawirus pokrzyżował plany hokeistom z Liberca oraz Pilzna. To właśnie z tymi drugimi mieli się zmierzyć Stalownicy w 1/2 finału, ale rywale zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa, a te wykazały aż 28 pozytywnych wyników (u hokeistów, działaczy, a także w sztabie szkoleniowym). Również Liberec miał zakażonych hokeistów, więc obie drużyny musiały poddać się kwarantannie.

Z początku, spotkania półfinałowe przełożono, ale w czwartek poinformowano, że Trzyniec i Pardubice awansują do finału. Pierwsze spotkanie ma zostać rozegrane 9 września (w Werk Arenie), a trzy dni później (12.09) zaplanowano rewanż w Pardubicach. Zwycięzca Generali Ceska Cup zgarnie milion koron czeskich (przyp. red. - główną ideą turnieju była próba zrekompensowania choćby części strat poniesionych w wyniku pandemii), a przegrany otrzyma połowę tej kwoty.

- Rozważaliśmy jeszcze inne warianty, ale obecna sytuacja to uniemożliwiła – przyznał dyrektor rozgrywek, Josef Reznicek. – Dlatego obraliśmy taki model, aby dograć turniej oraz żeby jego dogranie nie naruszyło programu Tipsport Extraligi - dodał.

 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: