Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzej Bracia ruszyli

Trzej bracia, dwa miasta i jedna 50 metrowa rolada - to w wielkim skrócie Dni Polskiego i Czeskiego Cieszyna. Święto Trzech Braci ruszyło wczoraj z wielkim impetem. Nie zabrakło wystrzałów z armaty i gośnej muzyki orkiestry a w ruch poszły widelczyki do ciasta. Wszyscy próbowali polsko - czeskiej rolady.

 

 

Na środku granicznego mostu spotkali się samorządowcy obu miast. Vit Slovaczek vicestarosta Czeskiego Cieszyna i burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek - który jak przyznaje, jest łasuchem. 
 

 

Jan Bacza

                                              


 

 W tym roku polsko-czeska rolada miała długość 50 metrów, polska roladamierząca 30 m była o smaku truskawkowym, natomiast czeska była ananasowo-borówkowo-likierowo-orzechowo-morelowa...

 

W piątkowe popołudnie zebrani na rynku tłumnie widzowie mogli zobaczyć: Bohdana Smolenia, Kasię Cerekwicką i Andrzeja Rybińskiego

 

                    

 

 

Impreza potrwa do niedzieli. Na cieszyńskim rynku wystąpią jeszcze m.in. Andrzej "Piasek" Piaseczny (sobota godz. 16.30), Carrantuohill - zespół grający folk irlandzki (sobota godz. 18.30), Turnioki - „po góralsku”  (sobota godz. 21:00) i Tercet Egzotyczny (niedziela godz. 20.00).

 

Wstęp na koncerty jest darmowy.


                      ZOBACZ  PROGRAM IMPREZY


źródło: Radio Bielsko
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: