Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sześćset tysięcy na łóżko - cieszyński szpital otworzył nowy oddział

Jest najnowocześniejszym tego typu ośrodkiem na południu Polski. W Cieszynie otwarto nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Trudno porównywać stary „oiom” z tym nowym – mówi nam Jan Śliwka zastępca ordynatora. Szpital Śląski zyskał, bowiem sprzęt najlepszej klasy. Może go nam pozazdrościć niejedna placówka – dodaje Śliwka. Sprzęt najwyższej klasy, ale i najwyższych cen – bowiem średnio jedno łóżko z wyposażeniem kosztuje ponad 600 tysięcy złotych.
 
 
 
W starej części szpitala są respiratory, które pracują bez przerwy od kilkunastu lat – dodaje Śliwka. W nowym skrzydle znalazło się 11 łóżek dla chorych. A tych, wymagających intensywnej terapii nie brakuje.
 
 
 
Już nie musimy wozić pacjenta przez cały szpital – dodaje dyrektor Anna Bednarska-Czerwińska. W niedalekiej odległości od oddziału znajduje się sala operacyjna.
 
 
 
Szpital jest na barkach powiatu, niestety rozbudowa placówki to koszt ogromny – mówi starosta cieszyński Czesław Gluza.
 
 
 
Otwarcie oddziału było właśnie możliwe tylko i wyłącznie dzięki zewnętrznym środkom, m.in. z budżetu państwa, urzędu marszałkowskiego i wsparciu Unii Europejskiej. W sumie przygotowanie oddziału do przyjęcia pacjentów kosztowało 7 milionów złotych. Dodatkowe dwa miliony pochłonęło wyposażenie sali operacyjnej.

Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: