Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sukces uczniów SOSW

Dużym sukcesem może pochwalić się Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Cieszynie, który reprezentował miasto w VIII Regionalnym Spotkaniu Artystycznym Dzieci i Młodzieży Szkół Specjalnych.

Występy i trud włożony w przygotowanie programu został doceniony przez jurorów, którzy przyznali uczniom SOSW w Cieszynie wyróżnienie i nagrodę w postaci odtwarzacza DVD. - Bardzo cieszymy się z tego sukcesu i dziękujemy wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do niego -  podkreśla Małgorzata Niedoba, która wraz z Urszulą Łabocką, Iwoną Niemiec, Janiną Czader (tańce ludowe) i Marią Kowalczyk (taniec współczesny) były odpowiedzialne za przygotowanie przedsięwzięcia.

Organizatorem VIII Regionalnego Spotkania Artystycznego Dzieci i Młodzieży Szkół Specjalnych (1 kwietnia)  był Dom Kultury w Hałcnowie.

Impreza organizowana jest cyklicznie, co dwa lata. - Celem Spotkań jest integracja dzieci i młodzieży szkół specjalnych, a także pokazanie ich osiągnięć, które prezentują naprawdę wysokie umiejętności i walory artystyczne uczniów. Każdy wyjazd do Hałcnowa dostarcza niezapomnianych wrażeń nie tylko samym uczestnikom, ale również widzom. Dla nauczycieli to doskonała okazja na wymianę doświadczeń – wyjaśnia M. Niedoba.

Uczestnikami Spotkania są grupy i zespoły teatralne, taneczne, wokalne i instrumentalne oraz inne grupy działające w zakresie plastyki, rękodzieła artystycznego, fotografii.  Nauczyciele dokładają wszelkich starań w przygotowaniu kostiumów, iscenografii, dzięki czemu dzieci i młodzież mogą zaprezentować swoje programy na wysokim poziomie.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Cieszynie zadbał o różnorodność programu.. W swoim repertuarze uczniowie mieli taniec współczesny, tańce ludowe oraz występ teatralny w wykonaniu najmłodszych dzieci. Jako pierwsi wystąpili uczniowie z klas I - V Szkoły Podstawowej wykonując inscenizację muzyczną pt "Dzień z życia myszek". Przedstawienie przygotowały wychowawczynie: I. Niemiec, E. Wójtowicz, M. Niedoba, D. Kluz, U. Łabocka. Następnie wystąpiły uczennice gimnazjum z układem tanecznym do piosenki wykonywanej przez Lady Gaga. Uczennice przygotowała M. Kowalczyk.

Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Przysposabiającej przygotowali wiązankę tańców ludowych, A tańczyli przy akompaniamencie J. Czader i Ł. Jabłońskiego. Na zakończenie Ania Kawulok i Mateusz Siekierka ze Szkoły Przysposabiającej przedstawili układ taneczny pn. "Figlarna polka" opracowany pod kierunkiem J. Czader.

 

BsK

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: