Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Studenci będą projektowali w Cieszynie ekologiczne pojazdy

Polscy studenci będą projektowali w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie ekologiczne pojazdy. Pomoże im w tym europejskiej sławy designer środków transportu Štefan Klein, który współpracował z takimi firmami jak m.in. Volkswagen, BMW, Škoda czy Audi.

Štefan Klein, słowacki designer i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania w Bratysławie, w dniach 19-23 listopada poprowadzi w Cieszynie pięciodniowe warsztaty „Miejskie środki transportu z zastosowaniem alternatywnych źródeł energii". — Na Śląsku motoryzacja jest silna, coraz więcej ludzi specjalizuje się w tej branży, uzyskuje staże za granicą, więc postanowiliśmy pójść w tym kierunku i dać studentom możliwość spotkania tak znakomitej postaci, jaką jest prof. Štefan Klein oraz zdobycia fachowej wiedzy. Celem zajęć jest zaprojektowanie ekologicznych pojazdów miejskich — mówi Ewa Gołębiowska, dyrektor Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

Do udziału w zajęciach zostali zaproszeni najlepsi studenci polskich uczelni projektowych, którzy wykorzystując trójwymiarowe programy komputerowe oraz szkice stworzą modele pojazdów. A ostatniego dnia warsztatów (23 listopada o godz. 15.00) publicznie zaprezentują swoje projekty w postaci modeli pojazdów.

***

Profesor Štefan Klein urodził się w 1956 roku w Nitrze. W 1983 roku ukończył studia na Słowackim Uniwersytecie Technicznym w Bratysławie, otrzymując dyplom Fakultetu Inżynierii Mechanicznej. W 1990 roku ukończył bratysławską Akademię Sztuk Pięknych i Projektowania, gdzie studiował wzornictwo przemysłowe, a trzy lata później studia wyższe w Ecole des Beaux Arts w Saint Etienne. Specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym. Obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Środków Transportu w bratysławskiej Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania (Vysoká škola výtvarných umení - VŠVU). Kształci projektantów, którzy od prac eksperymentalnych, dochodzą do pracy w konkretnych firmach związanych z branżą motoryzacyjną.


na zdjęciu: projekt prof. Štefana Kleina.

 


Reklama:

źródło: Agencja Presso
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: