Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Staw za 13 milionów

Pawilon usługowy, przystań kajakowa, fontanna, pomosty – pojawią się na stawach kajakowych w Ustroniu. „Zagospodarowanie terenu wokół stawu kajakowego w Ustroniu” będzie kosztowało ponad 13 milionów zł.

W minionym tygodniu (13.10.2023) w Urzędzie Miasta Ustroń, Przemysław Korcz - Burmistrz Miasta Ustroń oraz Prezes Zarządu INSTAL Cymorek Sp. z o.o. , Grzegorz Cymorek, podpisali umowę na realizację zadania pn. Zagospodarowanie terenu wokół stawu kajakowego w Ustroniu wraz z wszelkimi niezbędnymi instalacjami w ramach zadania pn.: „Zagospodarowanie terenu wokół stawu kajakowego w Ustroniu”.

Umowa opiewa na niebagatelną kwotę 13. 225.608, 81 zł. Większą część środków (10 milionów zł) ustrońskim urzędnikom udało się pozyskać w ubiegłym roku z Programu Inwestycji Strategicznych Pisaliśmy: Ustroński staw wypięknieje 

Staw pierwotnie miał charakter przemysłowy:

- Staw ten powstał w XVIII jako staw przemysłowy, wykorzystywany przez ponad sto kilkadziesiąt lat jako staw przemysłowy, były na nim urządzenia, np. turbiny elektryczne – mówił Burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Z czasem staw stał się miejscem wypoczynku dla turystów i mieszkańców, choć od dłuższego czasu podupadał. Teraz ma się to zmienić.

Jak zmieni się staw kajakowy w centrum miasta Ustronia?

W zakresie prac znajduje się m.in. uszczelnienie niecki oraz wałów i remont śluz, budowa pawilonu usługowego gastronomicznego wraz z przystanią kajakową, wykonanie fontanny, pomostów, uzupełnień zieleni, wykonanie nowych nawierzchni schodów, chodników promenady wielkopiecowej oraz chodnika wzdłuż ul. Hutniczej.

W ramach zadania przewiduje się również wykonanie oświetlenia terenu i podświetleń oraz wyposażenia terenu w ławki, siedziska, kosze na śmieci, pochylnie oraz podnośniki dla osób niepełnosprawnych.

Najtrudniejsze i najkosztowniejsze będzie odtworzenie niecki i jej zabezpieczenie, tym bardziej, że jest to obiekt zabytkowy. Najpierw zostanie wykonane zabezpieczenie żelbetowe – najpierw wiercone będą pale, a później w oparciu o nie tworzone zabezpieczenia żelbetowe.

Prace rozpoczną się zabezpieczneiem - wygrodzeniem terenu o powierzchni niemal hektara, a mają zakończyć się w czerwcu 2025 roku.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-10-20 06:36:58
MILANELLO: Bardzo fajnie się zapowiada BRAWO
2023-10-20 09:46:55
czesiohill: A w zimie na łyżwach będzie można pojeździć? Bo do tego też go używaliśmy i tu nauczyłem się z nich korzystać (powiedzmy jeździć). Potem mecze "hokeja" odbywały się na kortach przy basenie, a jeszcze później na Rynku.
2023-10-20 11:19:52
mauricio1979: 13 mln... sporo publicznej kasy. Zastanawiam się więc dlaczego zadanie wykonuje firma która w postępowaniu przetargowym była o prawie 1 milion droższa od tej tańszej??
2023-10-20 14:33:54
Mach: Drożej niż remont rynku (11mln zł) w Cieszynie połączony z rozbiórką starej nawierzchni i dodatkowo z wykopaliskami archeologicznymi. To kajaki będą drogie?
2023-10-20 19:13:56
Oko: Racja Mach. Jeszcze kilka inwestycji w naszym regionie i wyjdzie, że gosposia jest najtańsza, tzn. najgospodarniejsza.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: