Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Starostwo z pomocą dla Michałowa. Pomoc dla uchodźców

Cieszyńskie starostwo powiatowe postanowiło wesprzeć osoby znajdujące się na polsko-białoruskiej granicy. W spontaniczną akcję pomocy włączyli się także mieszkańcy regionu.

- Wicestarostka Janina Żagan wyszła z propozycją, żebyśmy w Starostwie Powiatowym wsparli osoby przebywające na pograniczu polsko-białoruskim. Zadzwoniła do wiceburmistrza Michałowa, a ten przekazał informacje o potrzebach przebywających w tamtejszym ośrodku uchodźców. W pierwszej kolejności skupiliśmy się na zebraniu ciepłych ubrań dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Większość z nich była praktycznie nowa lub nieużywana - mówi nam Sylwia Pieczonka, pełniąca obowiązki rzeczniczki prasowej starostwa.

Jak dodaje, akcja szybko zdobyła rozgłos. - Co dla nas niezwykle ważne, pocztą pantoflową rozeszła się wieść o naszej zbiórce i zaczęli się do nas zgłaszać mieszkańcy powiatu, przynosząc koce i inne potrzebne rzeczy. Skontaktowała się z nami też Charita z Jabłonkowa - przygotowali transport potrzebnych kurtek, butów, kocy, ciepłych spodni na zimę. Do tego przekazali także długoterminową żywność oraz karty SIM do telefonów komórkowych - zaznacza.

Zbiórkę pieniędzy wśród pracowników przeprowadziło z kolei starostwo. - Wraz z sekretarzem starostwa Jackiem Wiśniewskim, wśród pracowników starostwa, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych, uzbieraliśmy ponad 2400 zł. Za tę kwotę kupiliśmy suchy prowiant dla uchodźców - przyznaje Pieczonka.

Warto też dodać, że żywność i innych potrzebne przedmioty zbierały też przez weekend dwa markety z regionu - Polmarket w Bażanowicach i Api w Zebrzydowicach.

Transport zebranych darów ruszy do Michałowa jutro (9.11).

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: