Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SOSW - przekonaj się sam

Już niebawem, bo 27 maja (piątek) w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Cieszynie odbędzie się Dzień Otwarty. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zapraszają na zapoznanie się z atrakcyjną ofertą Ośrodka.

Na odwiedzających czekają ciekawe zajęcia z nutą artystyczną, ekspresją i zabawą. - Cieszmy się na ten wspólnie spędzony czas, nowe wzajemne kontakty, wymianę poglądów i doświadczeń – podkreślają organizatorzy Dnia Otwartego, który rozpocznie się o  9.00 i potrwa do godziny 12.00.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ulicy ul. Wojska Polskiego 3 daje dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością  intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim szansę rozwoju na miarę indywidualnych możliwości, wykształcenia oraz możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych.

W Ośrodku funkcjonują Zespoły Wczesnego Wspomagania dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 8, Gimnazjum nr 4, Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5 oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy i Internat.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i dbając o ich wszechstronny rozwój placówka posiada bogatą ofertę zajęć kształcących i rozwijających talenty plastyczne, artystyczne i muzyczne.

- Oferujemy szeroką gamę zajęć specjalistycznych i rewalidacyjnych w zakresie: arteterapii, biblioterapii, logopedii, bajkoterapii, gimnastyki korekcyjnej, technik multimedialnych, choreoterapii, alternatywnych metod komunikacji, terapii masach bezkształtnych, muzykoterapii, pomocy socjoterapeutycznej, psychologicznej, pedagogicznej, gimnastyki korekcyjnej, rehabilitacyjnej...- wylicza mgr Anna Kwolek z SOSW.

Dla dyrekcji oraz nauczycieli Ośrodka najważniejszym celem jest szeroko rozumiane dobro dziecka. Dobro, które przejawia się nie tylko w jego poczuciu szczęścia, ale nade wszystko w jego osobistym przeświadczeniu, że potrafi żyć, współpracować i działać... Dzień otwarty daje możliwość pokazania placówki dzieciom i rodzicom, którzy dopiero stają przed wyborem nowej szkoły. - To też idealna okazji, by „obalić” stereotypy i samemu przekonać się jak placówka wygląda z bliska – mówią rodzice jednego z wychowanków szkoły-  takich nauczycieli i atmosfery pozazdrościć Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczemu w Cieszynie może wielu.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: