Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów bez korków

Na ukończeniu jest projekt przebudowy skrzyżowania dróg krajowej 81 i wojewódzkiej 944 w Skoczowie. Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa powiedział, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa nowego skrzyżowania może się rozpocząć już początkiem 2024 roku.

 

Skrzyżowanie ma być dwupoziomowe. Obecnie skrzyżowanie dróg znajduje się na jednym poziomie. Obowiązuje na nim sygnalizacja świetlna. Jest „wąskim gardłem” zarówno na szlaku między Śląskiem i kurortami beskidzkimi – Ustroniem, Wisłą, czy Istebną, ale także na linii wschód-zachód, czyli w ruchu miejskim. Obecnie skrzyżowanie generuje ogromne korki.

 - Projekt skrzyżowania jest na ukończeniu. Robimy go według wytycznych, określonych przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad. – wyjaśnił burmistrz. Przyznał, że przed nimi teraz wszystkie formalne, niełatwe zadania, w tym także uzgodnienie jednego z trzech projektów. – Tyle trzeba było wykonać, aby wybrać ostatecznie jeden. – dodał burmistrz. O tym, który będzie zrealizowany, zdecyduje specjalna komisja projektowa w GDDiA.

 Cały, bardzo duży ruch tranzytowy ze Śląska krajową 81, zwaną popularnie "wiślanką", zostanie puszczony bezkolizyjnie wiaduktem. Pod nim powstanie rondo, do którego będą zmierzały wjazdy i zjazdy z estakady, łączące ją z drogą wojewódzką. – Wszystkie projekty zakładają zrobienie estakady i ronda pod nią. – dodał burmistrz.

Jeżeli uda się sprawnie uzgodnić warunki środowiskowe, Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad będzie mogła jesienią  ogłosić przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji.

W grudniu 2021 roku samorząd Skoczowa wyłonił w przetargu firmę, która przygotowuje projekt przebudowy newralgicznego dla ruchu ze Śląska w Beskidy skrzyżowania dróg krajowej 81 i wojewódzkiej 944. 

Firma z Wisły otrzyma za wykonanie projektu  blisko 1,72 mln zł.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-28 10:01:29
św. Patryk.: PiS rządzi w Skoczowie już całe lata, ale oczywiście przed kolejnymi wyborami obiecuje kolejny raz to samo, i pewnie część moherowa elektoratu kolejny raz kupi suchara
2023-03-28 10:44:11
Bugs: No jeżeli na jesieni ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę to już pewnie nowa władza będzie miała go na sumieniu.
2023-03-28 11:59:04
Quania: Jakby to doszło do skutku to Ustroń i Wisła zakorkowane w pi...
2023-03-28 12:28:54
RysiekK22: Po primo ruch ałtkowy na Wisłę należy ograniczać. Po drugo: w tym miejscu optymalnym rozwiązaniem jest duże rondo z centrem przesiadkowym. Po trzecio: tanim, natychmiastowo skutecznym rozwiązaniem "problemu korków" na tym (i każdym innym ) skrzyżowaniu są światła z sekundnikami , po czwarto ten wiadukt zeszpeci miasto a kto nie rozumi dlaczego niech se pojedzie do Chorzowa
2023-03-28 13:08:15
iga: Uwaga fachowcy z oxu nadają
2023-03-28 15:17:18
MILANELLO: I bardzo dobrze Akurat burmistrz Sitko robi świetną robotę w Skoczowie (wiele inwestycji już zrealizowanych) Jak przypomnę sobie poprzednią Panią burmistrz (dwie kadencje i wielkie gówn... zrobione!!!) A też miała swoich u władzy w Warszawie?!
2023-03-28 17:23:46
miriam11: Milanello już zapomnioł jak wyglondoł Skoczów na początku " nierządu" pana Sitko? Trowa po pas była na skwerach i w parkach.
2023-03-28 21:27:47
perpetua: milanelo pisdzieli z automatu i na jedno piskopyto
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: