Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Reanimowali w Skoczowie

Starszy posterunkowy Jakub Śledź z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie wspólnie ze strażakami i AED uratował życie 88-latkowi w Skoczowie.

Jak zauważa rzecznik cieszyńskiej Policji, podkomisarz Krzysztof Pawlik, zawód policjanta jest szczególny, a jego służba nie kończy się w momencie zdjęcia munduru.

- Policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie znalazł się we właściwym miejscu i czasie, dzięki czemu pomógł uratować ludzkie życie. Starszy posterunkowy Jakub Śledź swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także wtedy, gdy po zakończonej służbie zdejmuje się mundur. W Skoczowie, niedaleko sklepu na terenie osiedla przy ulicy Górny Bór, stróż prawa zauważył leżącego na chodniku między blokami mężczyznę, któremu pomocy udzielała już kobieta. Okazało się, że mężczyzna nie oddycha. Na szczęście policjant wiedział, co robić. Upewnił się, że wsparcie pogotowia jest już w drodze, zajął się mężczyzną i przystąpił do resuscytacji. Policjant wykonywał masaż serca do momentu przyjazdu Straży Pożarnej. Funkcjonariusze przejęli czynność masażu serca od wyczerpanego policjanta i wykorzystali w akcji ratunkowej automatyczny defibrylator AED – relacjonuje Pawlik.

Dzięki szybkiej akcji i użyciu specjalistycznego sprzętu ratownikom udało się przywrócić 88-latkowi czynności życiowe. Po przyjeździe karetki pogotowia trafił pod opiekę lekarzy.

- Sytuacja ta pokazuje, że nigdy nie jest za późno na pomoc. Nie obawiajmy się reagować! W sytuacji, kiedy widzimy kogoś potrzebującego pomocy, zapewnijmy sobie w pierwszej kolejności bezpieczeństwo i wsparcie. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 - tam zawsze uzyskacie pomoc! – apeluje policjant.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-28 12:51:40
TYRRANOZAURR: Wyrazy uznania dla Policjanta. Widać że są jeszcze na tej ziemi prawdziwi Ludzie znający wartość ludzkiego życia.
2023-11-28 16:53:37
św. Patryk.: do powyżej: lepiej nie tykaj tego tematu bo Polacy nie zapomnieli o ofiarach polskich komisariatów policji - a tych co wartość ludzkiego życia znają i je ratują możesz codziennie podziwiać i im za to dziękować w szpitalach, przychodniach itp
2023-11-29 10:05:04
Picia: Gdzie brawa dla tej Pani, która przed dzielnym policjantem już udzielała pomocy. Cały artykuł z "peanami" za to o policmajstrze...
2023-11-29 17:52:58
krzysztof  mm: Picia - bardzo trafna uwaga
2023-12-01 13:16:17
św. Patryk.: p.s. Życie przynosi ponure komentarze do tego reklamowego tekstu, dzień później w Andrychowie...: "Natalia zatrzymała się niecałe sto metrów od przystanku obok supermarketu w centrum miasta. Dziewczyna zadzwoniła do ojca, aby poinformować go, że źle się czuje i najprawdopodobniej zemdlała. Ojciec poszedł na komisariat i błagał, by policjanci szukali dziecka. Zadawali mu mnóstwo dziwnych pytań, zamiast od razu namierzyć komórkę Natalki i w ten sposób ją próbować zlokalizować. Natalia zmarła w środę 29 listopada z powodu wyziębienia."
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: