Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przewoźnik się wycofuje… na razie.

Miało być tanio i szybko. Niestety, pasażerowie prywatnego czeskiego przewoźnika krótko cieszyli się bezpośrednimi połączeniami kolejowymi z Pragi do Krakowa. Leo Express ledwie po miesiącu od uruchomienia pociągów na tej trasie ogłosił, że zawiesi czasowo kursy.

Próżno szukać możliwości rezerwacji pociągu w dniach od 8 do 30 listopada. Kursowanie pociągów zostało zawieszone. Czeski przewoźnik „zwala” winę na polską stronę, wg niego czas przejazdu na tej linii jest niezadowalający. Przedstawiciele przewoźnika tłumaczą ten fakt kolejnymi ograniczeniami prędkości, które pociągom zaserwowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Odcinek z Katowic do Krakowa pociągi Leo Express pokonują na co dzień okrężna drogą przez Oświęcim, Spytkowice i Skawinę. Jak się okazuje dodatkowo, jesienią, z powodu prac modernizacyjnych, zarządca infrastruktury obniży w tym rejonie dopuszczalną prędkość dla pociągów, co przełoży się na czas jazdy i wydłuży go o 10-15 minut. To nie satysfakcjonuje czeskiego operatora.

Leo Express nie zostawia jednak pasażerów na przysłowiowym lodzie. Po prostu kolejowe składy zastąpią autokary, które dojadą do granicy z Republiką Czeską, a tam pasażerowie będą mogli przesiąść się do pociągów…. Kursy Leo Express do Krakowa mają zostać wznowione 30 listopada, bo wtedy zaczyna się okres wyjazdów na jarmarki świąteczne i okres podróży przedświąteczno-świątecznych.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-05 15:44:11
bronek91: No i co z tego, że jest pomysł, chęci, potencjalny biznes skoro dobrej jakości infrastruktury brak... Teraz proponuję przełożyć sytuację na linie przesyłu energii elektrycznej.... Tylko poczekać aż zacznie się sypać.......
2018-09-05 16:15:35
hanbes: Ja pierdziele... Miało być tak fajnie a wyszło jak zwykle...
2018-09-05 16:30:48
elvisowski: witamy w średniowiecznym panstwie pis glosujcie dalej na tych debili, to nie bedzie ani infrastruktury, ani niczego, jak to przewidział Kononowicz, bo kradną na potęgę i skalę, jakiej jeszcze nie widziano...
2018-09-05 17:08:57
bronek91: elvisowski, twoją słuszną uwagę uzupełniłbym jeszcze o PO, oraz wszelkiej maści klony i kameleony partii PiS i PO, takie jak .nowocześni, kukizy, solidarni itd. wszystkich ich powinniśmy traktować razem jako jedną partyje. To system a nie nazwiska wymagają zmiany, oczywiście w oparciu o legalne i zgodne z obecnie obowiązującym prawem metody.
2018-09-06 07:30:48
wyśmienity cwaniaczek: BO MY POLACY ( oczywiście oprócz mnie i bronisława ) ..JESTEŚMY NAJBARDZIEJ durnym narodem w europie !!!!! a na świecie to pewnie w pierwszej trójce !!!!!!
2018-09-08 10:13:09
Donek: elvisowki ja żyje chyba w innej Polsce niż Ty żeby tak pisać to trzeba mieć argumenty a nie szkalować dla samego pisania. Proszę konkretnie napisać co ten PIS ukradł na potęgę bo takie szkalowanie nadaje się do prokuratury. Ja jakoś tego nie widzę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: