Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prostsza droga do pracy

Mimo że stopa bezrobocia jest wciąż wysoka, liczba ofert pracy wzrasta. Ma to związek m.in. z możliwością zatrudnienia poza granicami Polski. Wyciągając wnioski z nowej sytuacji, Powiatowy Urząd Pracy dokonał zmian organizacyjnych.

Wyodrębniono dział informujący o wszystkich ofertach pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. W PUP jest teraz 5 pośredników, którzy nie tylko przyjmuj ą zgłoszenia i utrzymują kontakt z pracodawcami, ale uczestniczą również w poszukiwaniu ofert. Znalazłszy wolne miejsce, kierują tych, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, do pracodawcy. Nastąpiło dzięki temu skrócenie czasu realizacji zgłaszanych ofert.

Pracodawcy mają do dyspozycji różne możliwości. Mogą na przykład skorzystać z giełdy w urzędzie lub zwrócić się do Powiatowego Urzędu Pracy z prośbą o wywieszenie jego oferty na tablicy ogłoszeń PUP. Jest wreszcie do dyspozycji system EURES, czyli europejskich służb zatrudnienia. W tym wypadku zagraniczny pracodawca nie może przysłać oferty wprost do urzędu, ale musi to robić poprzez pośredników EURES. Oferty pochodzą ze wszystkich krajów europejskich.

Samymi zmianami organizacyjnymi, choć są ważne, nie sposób osiągnąć wszystkiego. Prosiłoby się, by pośrednicy PUP mogli poświęcać więcej czasu na zdobywanie ofert pracy i przekazywanie ich bezrobotnym. Niestety, sporą część ich pracy pochłania biurokratyczna mitręga, której w obecnym systemie prawnym obejść się nie da. 
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: