Policjanci na hulajnogach
Policjanci weszli na hulajnogi w ramach projektu „Hulaj Bezpiecznie” skierowanego nie tylko do dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych. Wczoraj (06.09.2024) o godzinie 8.30 w Ustroniu.
- Policyjni profilaktycy krótko i zwięźle przedstawili przybyłym na wydarzenie dzieciom obowiązujące przepisy związane z poruszaniem się środkami transportu osobistego, w tym poruszania się hulajnogami. Policjanci podczas spotkania oczywiście sporo uwagi poświęcili na sprawy związane z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, przypominając również o trwającej kampanii „Bezpieczna droga do szkoły” – informuje oficer prasowy cieszyńskiej KPP, podkom. Krzysztof Pawlik.
Po krótkiej lekcji bezpieczeństwa w teorii nastąpił czas na praktyczne wypróbowanie wiedzy i umiejętności na hulajnogach w miasteczku ruchu drogowego.
- Warsztaty polegały na przemieszczaniu się hulajnogami zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz ścieżkami z zaznaczonymi znakami i uczestnikami pieszymi w ruchu. Osoby poruszające się hulajnogami musiały przebyć wytyczoną i omówioną wcześniej trasę, którą poruszali się będą również piesi. Ruch hulajnóg odbywał się jak na prawdziwej drodze. Całość koordynowali policjanci cieszyńskiej drogówki i profilaktycy dbając, aby wszystko odbyło się bezpiecznie. Tym razem obyło się bez mandatów… – zauważa Pawlik.
Ucząc bezpieczeństwa organizatorzy nie zapomnieli o pokazie ratownictwa z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej na miejscu zdarzenia.
- Pokaz był improwizowaną scenką, w której będą brali udział poszkodowani pieszy oraz osoba poruszająca się hulajnogą. Pokaz prowadzili strażacy OSP oraz ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież oczywiście miała możliwość również i w tym wypadku poza teorią przećwiczyć praktyczne aspekty pierwszej pomocy – relacjonuje policjant.
Celem nadrzędnym tego wydarzenia było zapoznanie uczestników z przepisami dotyczącymi poruszania się hulajnogami, rozpoznawania zagrożeń związanych z uczestnictwem w ruchu pieszych, ruchu rowerowym i ruchu drogowym. Rozpoznawania zagrożeń związanych z uczestnictwem w ruchu, zdarzeniach związanych z poruszaniem się środkami transportu osobistego oraz udzieleniem podstawowej pierwszej pomocy przedmedycznej.
Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie CPS Fabryka oraz Miejski Dom Kultury „Prażakówka” w Ustroniu. Projekt jest realizowany w ramach konkursu na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie edukacji publicznej na rok 2024 i został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.
NG/mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.