Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Okradł starszą panią na „Legendę”

Cieszyńscy policjanci ostrzegają przed złodziejami działającymi metodą na tzw. legendę.

Na czym ta metoda polega, otóż oszuści podają się za pracowników administracji, pracowników ZUS, członków rodziny, krewnych sąsiadów, przedstawicieli Unii Europejskiej, Narodowego Funduszu Zdrowia i różnego rodzaju komitetów i stowarzyszeń. Historie, które przedstawiają to jedynie pretekst do ich działalności przestępczej. Przekonała się o tym 86-letnia mieszkanka Cieszyna.

Wczoraj kobiet wpuściła do mieszkania mężczyznę, który podawał się za pracownika ZUS-u. - Twierdził, że chce przekazać jej pieniądze. W mieszkaniu poprosił o szklankę wody, odwracając tym uwagę starszej pani. W tym czasie dokonał kradzieży pieniędzy. 86-letnia pokrzywdzona straciła oszczędności na łączną kwotę 4100 złotych – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik

Policjanci apelują o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Jak uczy doświadczenie nie zawsze ten kto podaje się za urzędnika czy też deklaruje dobre chęci ma względem nas dobre intencje.  Policjanci przypominają, że zawsze należy weryfikować informacje, podawane przez tych, którzy chcą wejść do mieszkania. Należy sprawdzić prawdziwość podawanych informacji np. w spółdzielni, u administratora budynku lub instytucji na którą powołuje się dana osoba. Zawsze można zażądać okazania legitymacji czy też inne dokumentu potwierdzającego tożsamość. - Szczególnie apelujemy do rodzin osób starszych, które mieszkają samotnie, aby przekazać im informację dotyczącą oszustw, Policja prędzej czy później wytropi i zatrzyma oszustów, ale trzeba wiedzieć, że zazwyczaj nie ma już możliwości odzyskania pieniędzy, gdyż sprawcy nie posiadają żadnego majątku. Stąd nasze policyjne apele o wpajanie i ciągłe przypominanie seniorom zasad bezpieczeństwa. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy powiadomić policję – dodaje Pawlik.
(red)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-25 21:46:40
bronek91: "otóż oszuści podają się za pracowników administracji, pracowników ZUS, członków rodziny, krewnych sąsiadów, przedstawicieli Unii Europejskiej, Narodowego Funduszu Zdrowia i różnego rodzaju komitetów i stowarzyszeń."- cytat, Szkoda że nie zostało wymienione, iż za przedstawicieli policji również. Ciekawe skąd te oszusty wiedzą, gdzie mają burzyć. Przecież zgodnie z przedstawioną relacją widać, iż przychodzą pod konkretne adresy. Kto im udziela danych lub jakie czynności podejmują w kierunku ich zdobycia?
2018-09-26 09:12:05
krzysztof.mm: a kiedy 38 milionów Polaków jest okradanych na legendę przez jednego partyjnego gonzo - nikt o tym nie napisze?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: