Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O problemach nastolatków w publikacji „Legwan i inne opowiadania”

W ośrodku kultury Strzelnica 9 października br. odbyła się promocja książki pt. „Legwan i inne opowiadania”. To dwujęzyczna publikacja składająca się z sześciu opowiadań napisanych dla nastolatków przez pisarzy polskich i czeskich.

9 października 2018 w KaSS Strzelnica w Czeskim Cieszynie odbyła się promocja książki  pt. „Legwan i inne opowiadania” wydanej w ramach projektu „Emocje bez granic”. Gospodarzami wydarzenia były kampania społeczna Celé Česko čte dětem i Biblioteka Miejska w Cieszynie. Pani Ewa Katrušak, Dyrektor kampanii Celé Česko čte dětem oraz Izabela Kula – Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie powitały przybyłych gości.

Przed uczniami cieszyńskich i czeskocieszyńskich szkół podstawowych wystąpiła poprockowa kapela Neomiracles, a  aktorzy Teatru w Czeskim Cieszynie odczytali jedno z najpiękniejszych opowiadań zawartych w publikacji pt. „Ręce skrzypka”. Podczas spotkania Dr Jeronim Klimeš, znany czeski psycholog poruszył temat relacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

Uczestnicy wydarzenia otrzymali dwujęzyczną publikację „Legwan i inne opowiadania”, a nauczyciele  zestaw scenariuszy lekcji wychowawczych, opracowanych na podstawie tekstów zawartych w książce.

„Legwan i inne opowiadania” składa się z sześciu opowiadań traktujących o problemach nastolatków, napisanych przez czołowych pisarzy polskich (Paweł Beręsewicz, Ewa Stadtmüller, Zuzanna Orlińska) i czeskich (Alena Ježková, Petra Soukupová, Michal Viewegh). Zainteresowanych otrzymaniem darmowej publikacji, nauczycieli czy też rodziców zaprasza się do siedziby Biblioteki Miejskiej w Cieszynie przy ulicy Głębokiej 15.

Projekt „Emocje bez granic” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa. Celem transgranicznego przedsięwzięcia jest diagnoza problemów nastolatków na polsko-czeskim pograniczu i próba zaradzenia im poprzez biblioterapię.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: