Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie jestem politykiem

Jak już informowaliśmy, Andrzej Bubnicki został nowym wiceburmistrzem Skoczowa. Nie jestem politykiem ani fanatykiem - mówił dzisiaj dziennikarzom, podczas konferencji prasowej.

Nowy zastępca burmistrza Skoczowa jest prawnikiem, do tej pory był dziekanem cieszyńskiej filii Wyższej Szkoły Biznesu. Od maja jest zastępca burmistrza miasta Skoczowa. Dzisiaj, podczas konferencji prasowej przybliżał dziennikarzom swoją osobę. Jak mówił, ma doświadczenie w kwestiach organizacyjnych i reorganizacyjnych dużej spółki, w której pracował przez dziesięć lat. Myślę, że to doświadczenie będzie przydatne w optymalizacji tych wszystkich obszarów, które będą służyły polepszeniu jakości obsługi każdego petenta. Będę chciał wykorzystać te doświadczenie, które zdobyłem w WSB – mówił Andrzej Bubnicki. Jak dodaje, wiedza zdobyta w prowadzeniu uczelni wyższej, ma przekładać się na promocję i organizację różnego typu inicjatyw, budowanie wizerunku i innych rzeczy dotyczących promocji miasta.

Nie jestem politykiem ani fanatykiem, natomiast postrzegam siebie jako współpracownika wszystkich urzędników, którzy ze mną będą współpracowali i jako managera, który jest nastawiony na ciężka pracę i maksymalny sukces, który uda się osiągnąć dla naszej gminy. – mówił przedstawicielom mediów wiceburmistrz. Jak zaznaczył w rozmowie z OX.pl – będę zajmował się promocją, gospodarka komunalną, nieruchomościami, Urzędem Stanu Cywilnego, Miejskim Zarządem Oświaty, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Miejskim Centrum Kultury i promocją – tutaj chciałbym położyć duży nacisk, jest wiele do zrobienia.

Odpowiadając na pytanie mediów odnośnie atutów miasta, Bubnicki zaznaczył, że Skoczów ma doskonałą lokalizację. Jest to miasto świetnie skomunikowane. Bardzo dobrym atutem jest to, że w połączeniu z dobrym położeniem geograficznym, mamy świetnie rozwiniętą przedsiębiorczość w regionie. Mamy bardzo dużo dużych przedsiębiorstw, ale mamy też 3 tysiące małych podmiotów gospodarczych. To, plus bliskość terenów rekreacyjnych, nie tylko na terenie naszej gminy, to świetny potencjał. Musimy go promować. Skoczów jest miastem, w którym warto mieszkać i w którym warto inwestować, tylko trzeba to pokazać.

Jak zaznaczał podczas konferencji, z dokumentów strategii miasta wynika, że przed rokiem 2014 migracja ludności nie była dla Skoczowa korzystna. Ilość ludności ulegała zmniejszeni. Tak być nie powinno, bo miasto ma potencjał. Oprócz tego możemy się poszczycić bardzo małym bezrobociem, to jest bardzo duży atut naszego miasta, który powinien sprzyjać rozwojowi – zaznaczał Andrzej Bubnicki.

Odnosząc się do promocji miasta, burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko zaznaczył, że w najbliższym czasie Biuro Promocji, Informacji i Turystyki zostanie przeniesione do siedziby ArtAdresu. Jako komórka, został on wyłączony z Miejskiego Centrum Kultury. Będą tam oczywiście organizowane wystawy, ale będzie również miała tam siedzibę promocja i Informacja Turystyczna. Znacznie chcielibyśmy poszerzyć ofertę tego miejsca, jednak to jest przyszłość. - mówi Mirosław Sitko. W udzielaniu informacji turystom ma służyć pomocą pracownik, który do tej pory informacją turystyczną się zajmował. Jednak jak mówi Mirosław Sitko, nie będzie chciał zmiany czasu pracy ArtAdresu. Choć, jak można wyczytać z tabliczki umieszczonej na wejściu do tej instytucji, pracuje ona od wtorku do piątku w godzinach od 9 do 16. W soboty, niedziele i poniedziałki informacja turystyczna w Skoczowie jest zamknięta. W lipcu w skoczowskim magistracie pracę podejmie nowy kierownik biura informacji. Jak już pisaliśmy, został nim Tomasz Świszcz. Zobacz materiał Skoczów ma szefa promocji.


Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-05-04 13:38:14
mysza320: Powodzenia! :)
2016-05-04 15:53:17
arturrow: ... ale bardzo chciałbym być :)
2016-05-04 16:05:00
Cacy 3: Którą \"nogę\" Pan reprezentuje (popiera).....lewą czy prawą?
2016-05-04 16:19:08
ciamajda: Chciałbym w te wszystkie obietnice uwierzyć. Pożyjemy, zobaczymy.
2016-05-04 16:48:29
Ruben: Pamiętam, że jak Orawski tylko zasugerował, aby ratuszowe biuro promocji przenieść do Artu to pani wice zaraz była przeciwko. Taka to była profesjonalistka...
2016-05-04 17:29:40
krzysztof.mm: Nie jest politykiem?..<br />No nie wiem, nie wiem - z netu wychodzi, że chciał nim zostać, tylko w wyborach mu nie szło....<br />Nic nie wspomniał? Pan redaktor Bacza nie dopytał?...<br /><br />Tak czy inaczej - na pewno jest z politycznej łapanki Dojnej Zmiany.
2016-05-04 19:57:35
Boog: Nie rozumiem - pan doktor jest wiceburmistrzem i twierdzi że nie jest politykiem? To kim jest, piekarzem? <br />A nieudane starty w wyborach (z list PiS oczywiście), to czym były dla pana doktora, skoro nie polityką? Zawodami sportowymi?<br />Takie bzdury na samym starcie nie wróżą dobrze. Żeby się nie okzazało że dwóch prawników będzie balansowało na granicy prawa \&quot;kręcąc wałki\&quot;, i nie da się im postawić zarzutów bo będą świetnie wykorzystywali tzw \&quot;wytrychy\&quot; w prawie polskim, a my wszyscy po pewnym czasie zatęsknimy za panią B. To by było dopiero...
2016-05-05 15:21:21
Gal: Mickiewicz na to: \&quot;Głupi niedźwiedziu! gdybyś w mateczniku siedział,<br />Nigdy by się o tobie Wojski nie dowiedział!\&quot;<br />Pan Burmistrz zasępił się srodze...
2016-05-05 19:27:19
TVN_cala_prawda_cala_dobe: No, to teraz nic tylko czekać jak duet prawniczy zacznie nam pokazywać jak należy czerpać garściami z dziurawego prawa. Oby nasz budżet to wytrzymał...
2016-05-05 20:31:26
krzysztof.mm: do TVN__<br />jakby on był taki dobry prawnik, to by się nie musiał szlajać po partyjnych posadkach, za które trzeba burakom nisko się kłaniać i robić z siebie pośmiewisko
2016-05-05 20:33:43
krzysztof.mm: p.s. <br />z niecierpliwością czekam na komentarz radnej Papkala - ta pani zawsze wie wszystko i to od podszewki.
2016-05-05 20:53:07
TVN_cala_prawda_cala_dobe: @krzysztof.mm:<br />dlatego teraz skoro ma swoje 5 minut zatrudnił doradcę do kręcenia lodów :) Widać po \&quot;wydziale komunikacji\&quot; jaki z niego fachman i pewnie on zdaje sobie z tego sprawę również, więc płaci (płacimy) gruby szmalec panu z tytułami, żeby naprowadzał mądrą głowę na właściwe tory, bo co dwie głowy...
2016-05-05 23:06:48
Skurn: A kto wiedział, że przy WSB w Cieszynie, której szefował (a wg strony internetowej uczelni nadal szefuje) AB, od dłuższego działa zespół ekspercki, do którego należy Anna Stefaniak-Bacza?<br /><br />Niespodzianka? No to teraz juz wiecie kto wynalazł tego gagatka dla ratusza, kto zweryfikował jego polityczną orientację i na koniec zwerbował. Wszystko Andrzej (via ASB).
2016-05-06 05:45:10
krzysztof.mm: Banda oszustów i kombinatorów.<br />Nowotwór tego narodu.<br /><br />
2016-05-06 07:46:11
mysza320: krzysztof.mm,Skurn,TVN_cala_prawda_cala_dobe - każdy kolejny wasz wpis,utwierdza mnie w przekonaniu o waszej głupocie i ogromnym zacietrzewieniu.Nic mnie tak nie bawi jak wasze bezsensowne i pełne jadu wypociny...Tylko się zastanawiam: czy wy tak sami z siebie z przekonania,czy wam za to płacą? W sumie to bez znaczenia...Chłopaki,jednym słowem:żenada!
2016-05-06 17:24:38
ciamajda: krzysztof.mm. Pani Papkala się nie odezwie ze złości. Myslała iż to ona zostanie zastępcą i dlatego kręciła się obok Burmistrza jak satelita. Tak jak kiedyś obok dyr. LO.
2016-05-06 19:01:25
TVN_cala_prawda_cala_dobe: @mysza320:<br />Dziękuję za ciepłe słowo :) <br />Twój login wiele o Tobie mówi, Myszko ;) Mówi na przykład, że zamiast patrzeć trzeźwo na to co się wokół Ciebie dzieje, wolisz poznawać świat poprzez emocje, kompletnie unikając jakiejkolwiek refleksji. Nie mam Ci tego za złe, po prostu takim jesteś słodkim bąbelkiem :)
2016-05-06 20:48:07
jankur1: Mamy wreszcie zastępcę, życzę owocnej pracy, oczywiście do czasu \&quot;wyczerpania się formuły współpracy \&quot; z Panem Burmistrzem.
2016-05-07 20:26:42
krzysztof.mm: Pani Tereso,<br />czy to prawda, co pisze ciamajda?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: