Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lewica o granicy i nie tylko

Krzysztof Gawkowski - Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy wraz z Konradem Gołotą, kandydatem do Senatu Paktu Senackiego w okręgu nr 79 oraz Przemysławem Koperskim – posłem na Sejm RP spotkali się na cieszyńskim Moście Przyjaźni na konferencji prasowej poświęconej m.in. granicom właśnie, ale nie tylko. O czym mówili?

Remont teatru. Rekompensata dla samorządów

Krzysztof Gawkowski - Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy mówił: - Spotykamy się w Ciszynie, żeby porozmawiać o tym, jakie są perspektywy dla Ziemi Cieszyńskiej, dlaczego warto, żeby parlamentarzyści mieli tutaj swoje umocowanie […]. Przedstawiając Konrada Gołotę podkreślał: - Konrad Gołota, który jest kandydatem na senatora, łączy wszystkie siły polityczne i Szymona Hołownię i Koalicję Obywatelską i PSL i Lewicę i startuje z jasnym przekazem – „Dzisiaj Cieszynowi potrzebny jest własny senator, żeby załatwić kilka ważnych lokalnych spraw.”

Jakie to sprawy wg Gawkowskiego? Jedną z głównych spraw, które wymienił jest remont Teatru im. A. Mickiewicza: - Remont Teatru powinien być objęty takim patronatem krajowym, bo kilkadziesiąt milionów złotych, wstępnie szacowane 60, bez wsparcia państwowego nie zostanie załatwione. Zadania dla Konrada Gołoty jest właśnie takie, żeby lokalne sprawy wspierać i lokalne sprawy załatwiać.

Jako priorytetowe podkreślił również sprawy związane ze zmianami w Polskim Ładzie, tak, by dla samorządów była rekompensata w związku z wprowadzeniem przepisów. – Żeby było więcej pieniędzy na inwestycję i żeby samorządy takie jak Cieszyn się nie zadłużały. O to walczę m.in. z liderem listy sejmowej, Przemkiem Koperskim. Projekty, które złożyliśmy już w parlamencie dotyczą funduszy samorządowych, zmian w ordynacji podatkowej, wprowadzenia jasnych zasad i kryteriów jakie zadania ma samorząd i jakie zadania ma wykonywać – wyjaśniał.

- Kandyduję dlatego, że polskie samorządy powinny przestać być okradane, bo to jest okradanie mieszkańców - zaznaczał Konrad Gołota – Samorządy muszą się zastanawiać, czy wystarczy na oświetlenie ulic, na przedszkola […] ale gdyby ze środków z KPO, gdyby nie rządziła obecna władza, która te środki blokuje, mogłaby być wyremontowana najbardziej obciążona droga na Ustroń, w Wiśle od wielu lat powraca temat uszczelnienia zapory w Czarnem. […] Rozmawiamy z wieloma samorządami i wszyscy podkreślają to, że dalsza polityka tego rządu wydrenuje kieszenie samorządów i sprawi, że te nasze małe, lokalne społeczności będą podupadać. Na to nie możemy pozwolić. Apeluję do wszystkich mieszkańców Ziemi Cieszyńskiej, żeby poszli głosować. I żeby wybrali zmianę dobrą, żeby pomogli nam odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość, które nie ma już żadnego pomysłu na Polskę. Ma jedynie na pomysł na trwanie przy władzy.

Gołota przywołał pomysły lewicy dla przedsiębiorców, jak zniesienie składki ZUS, mniejsze podatki dla mniejszych przedsiębiorstw: - Proszę nie głosować na tych, którzy traktują kobiety jak inwentarz domowy, którzy chcą wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Głosić takie rzeczy jak wyjście z Unii Europejskiej na Ziemi Cieszyńskiej – trzeba być niespełna rozumu.

Afera wizowa. Kontrole na granicach

Miejsce spotkania również miało swoje symboliczne i dosłowne znaczenie, co zauważył Gawkowski:

- Nie bez przyczyny spotykamy się na granicy polsko-czeskiej […] w okolicach Cieszyna jest gospodarowanych najwięcej pracowników transgranicznych. Pracownicy transgraniczni to wielka odpowiedzialność, a polityka rządu wiąże się z tym, że chce przykryć aferę wizową, którą sam wywołał, konkretnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Rozpoczynają się różne dziwne działania z Czechami czy ze Słowakami, które mają prowadzić do pokłócenia się i być może w przyszłości do nawet zawieszenia Strefy Schengen, czy przywrócenia kontroli granicznej.

Gawkowski zaznaczał, że Cieszyn i Śląsk Cieszyński, jako teren przygraniczny korzysta codziennie z dobrodziejstwa Schengen i zamknięcie granic Polski i izolacja, do których jego zdaniem dąży rządząca partia, byłyby ogromnym ciosem dla Cieszyna i innych przygranicznych miejscowości. – Polityka opowiadania, że trzeba wzmocnić kontrole na granicy czeskiej czy słowackiej jest nieodpowiedzialna. Stanowczo się temu sprzeciwiamy, mówiąc, żeby rząd zajął się sprawami wiz, które nielegalnie sprzedawał […] – komentował.

Przemysław Koperski przypominał, że to w Cieszynie zawiązano EURES – T Beskidy. Jest partnerstwo transgraniczne zawarte między trzema krajami Unii Europejskiej, Czechami, Polską i Słowacją, które miało umożliwić swobodną wymianę usług, towarów: - I wszystko szło dobrze, aż przyszedł rok 2021 i nagle zamknięto nam granice z Czeskim Cieszynem wraz z 12 tysiącami pracowników transgranicznych. Pamiętamy te nasze wspólne protesty i to wspólne działanie samorządu i parlamentarzystów, które doprowadziło w końcu do udrożnienia tej granicy. Wydawało się, że to pierwszy i ostatni raz. Niestety, dziś jesteśmy przerażeni, bo dostajemy sygnały, że możemy zostać zawieszeni w prawie Szengen, że granica polsko-czeska, polsko- słowacka może być zamknięta. Przez nieodpowiedzialną politykę Prawa i Sprawiedliwości, przez handel wizami. To jest swoiste kuriozum – wspierane przez MSZ, podejrzane indywidua, handlowały tak jak gangi polskimi wizami, jednocześnie nawołując do nienawiści przeciwko imigrantom.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

56
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-28 19:22:41
AntyklerForte+: Niech będzie pochwalony każdy wydojony. Są też dobre wieści na tym PiS-im łez padole. Od 2011 do 2021 ubyło w Polsce 6,6 miliona katolików. Tak podaje GUS. Myślę, że do dzisiaj można śmiało szacować tę liczbę na 10 mln. To zasługa całego kleru, nie tylko biskupów. Wielkie brawa. Bóg zapłać za uwagę. Z Panem Bogiem.
2023-09-28 19:24:36
AntyklerForte+: Aha, jeszcze o tych wizach. Podobno dalej aktualne na straganach w Afryce. Tylko że chętnych mniej od kiedy Niemcy kontrolują granice z Polską i tych PiS-ich przekrętów nie uznają.
2023-09-28 19:33:30
ondraszek2013: I takie niemoty , anryklery chcą Polską i nami Polakami rządzić? Kpina z narodu! Pakt senacki to i tak pakt Tusk- Weber. Tusk już pokazał , że będzie pomiatał ewent. koalicjantami jak pomiatał Polakami
2023-09-28 19:49:53
kwiatek70: Starzy towarzysze z PZPR przestali zawadzać hahahaha. Teraz w tym pakiecie głosując na lewicę - dostaniesz w pakiecie Schetynę czy Hołownię a głosując na LGBT - dostaniesz Giertycha ! Kabaret
2023-09-28 20:04:49
Vito: Dlaczego przed wyborami nie poruszają tematu gender i homomalzenstw? Non stop o to "walcza" a przy wyborach woda w usta. Czyżby niewygodny temat?
2023-09-28 20:06:16
MMM111: Towarzysz Piotrowicz Stanisław, prokurator w stanie wojennym oskarżający ludzi Solidarności jest mordą pis, przecież nie twarzą, dzisiejszej 3 RP. Gnój, sz..
2023-09-28 20:28:43
tustella: W polityce istotna jest wiarygodność . Lewica popierając tuska w koalicji równoległe popiera podniesienie wieku emerytalnego oraz inne jego kłamstwa i nie spełnione obietnice przedwyborcze
2023-09-28 20:53:25
oxjas1: tustella, nie kukizuj. PiS i zaufanie, wiarygodnosc ?! kpina ! Handel wizami, bezkarnosc wladzy, inwiligacje pegasusem, partyjne ohydne narzedzie propagandowe wykorzystywane przez 8 lat za ogromne pieniadze wyciagane z kieszeni Polakow, lamanie praworzadnosci, lamanie zasad jawnosci wydatkow pieniedzy podatnikow, najwieksza ilosc zgonow podczas pandemii, paraliz najwazniejszych instytucji i organow panstwa (TK, NIK), malwersacje i marnotrawstwo.... Jesli ktos jeszcze darzy ich zaufaniem, to albo jest slepy albo czerpie z tego wlasne korzysci kosztem innych obywateli tego kraju!
2023-09-28 20:56:03
oxjas1: Vitus, moze maja mowic o gejach i pedofilach w KK?
2023-09-28 21:06:41
Bugs: Jak ktoś poważnie bierze obietnice PO to jest głupi jak cap na wiosnę. Dla Tuska liczy się tylko wizerunkowa wygrana z Kaczyńskim, reszta jest tłem wyborczym i obietnicami. Po wyborach wyjdzie, że jednak się nie da bo najpierw muszą poświęcić kadencję na "sprzątanie" po rządach pisu - czyli na początek po kolanach do Brukseli po pieniądze z KPO bo przecież trzeba się odkuć po ośmiu latach odstawienia od koryta. A potem z górki byle do kolejnych wyborów...
2023-09-28 21:12:12
Artur_z_bažin: tylko ostatnie świnie zagłosują na tłuste i obleśne partyjne wieprze utuczone podczas dojnej zmiany
2023-09-28 21:17:11
SzpiegZNadOlzy: Lewica i niezadłużanie się? Życzyłbym tego sobie...
2023-09-28 21:59:58
Marx.: Drożyzna rujnująca portfele Polaków. Brak unijnych pieniędzy na rozwój Polski. Coraz większe kolejki do lekarzy. Polskie wizy sprzedawane na straganach w Azji i Afryce. Tysiące ton śmieci na nielegalnych wysypiskach. Masowa wycinka lasów i sprzedaż węgla do Chin. Katastrofa ekologiczna na Odrze. Afera goni aferę. Mateusz, to chyba też twoja działka? Doprowadziliście Polskę do dziadostwa. Nie umiecie rządzić. Jesteście partaczami.
2023-09-28 22:04:03
Marx.: PiS ma kilka twarzy - wredna morda Piotrowicza, przygłupawe fizys Dudy, obleśna i obrzydliwa, nienawiścią do świata nalana gęba starego dziada kurdupla - to też w istocie trafione symbole elektoratu tej bandy złodziejskiej
2023-09-28 22:18:36
RysiekK22: po prymo : wyjść z SZengena - bo kontrol przepływu a zwłaszcza osiedlania ludności to święty obowiązek Państwa Narodowego ( tak jest, przypominam wam soroszowi agenci że takie coś istniej i jeszcze długo istnieć będzie ), po drugo : polexit dokonać i żadnego sprzedawania suverenności za KPo i inne srebniki , po trzecio : zlikwidować senat bo to jest tfur ANTYdemokratyczny, po czwarto , na marginesie, w temacie drogi do Ustronia, to trzeba pilnować czy pod pojęciem "remont" oni nie planują zwiększania przepustowości i wpuszczania inwazji ałtkowej na cieszyńską ziemię (Tę Ziemię ) -- dziękuję za uwagę, dobranoc
2023-09-29 01:35:34
Vito: Oxjas, mogą a nawet powinno. Bo też często rozdraluja te tematy. Ale widzisz przy wyborach nie ruszają tematów trudnych. To samo platforma (w końcu to jedna beczka polityczna)
2023-09-29 06:22:10
TYRRANOZAURR: KRÓTKO: Jak to tak czytam to mi strasznie wielu ślepych z amnezją rozległą żal, ale na to liczy ich "GÓRU" Donald i spółka:Die Deutschen werden rauskommen, und ihr werdet uns rauchen. Alles für das große Deutschland.. Wiadomo Marx., AntyklerForte+, itp strasznie musieli zostać skrzywdzeni, wydymani przez człowieka co z bratem ukradli księżyc. Widać za mało dupy im wytrzepali. Najbardziej mnie śmieszy rozdmuchiwanie na siłę spreparowanych tzw. afer. Ale oni z tą swoją telewizyjką umią: spaloną żarówkę nazwać ogólno światowym brakiem prądu. Aby tylko dostać się do tego co zostało odbudowane, trzeba przecież na tym zarobić, rozsprzedać za grosze Niemcom i Ruskom. Nie mówię że obecna władza jest krystaliczna, bo tak nigdy nie jest, lecz mówię wprost : wybór pomiedzy PO i Trzecią drogą i Lewicą a PIS jest oczywisty. PIS i żadne inne sztuczne twory Niemiec czy ProRosji. A dla tych co chcą PO, Trzeciej drogi, Lewicy mam przyjacielski przekaz od ich mocodawców z niemiec i rosji: "Wir werden euch, unsere Freunde, unterstützen, also lasst euch in den treten... Wir werden sie am Laufen halten." "Мы поддержим вас, друзья наши, так что надрайте себе... Мы собираемся поддерживать их."
2023-09-29 06:55:23
sierżant_Niemyty_Wycior: ja czytam ten komentarz powyżej to wiem czemu tyranozaury musiały wyginąć: malutkie móżdżki miały, po prostu
2023-09-29 07:13:07
oxjas1: Vitus, wszedzie pisza o „Sodomie i Gomorze“ w KK a obecnie o aferze ksiezy gejow w Dabrowie Gorniczej i wiesz co mowi uczestnik i organizator "seksimprezy" ks. Tomasz Z. -„ to uderzenie w Kościół, duchowieństwo i wiernych". Ta wasza hipokryzja i zaklamanie przeraza ludzi myslacych ! I takie samo jest PiS - wszystkie ich afery, przekrety, malwersacje, okradanie placacych podatki to wina Tuska.
2023-09-29 07:54:22
: Tyraniezaurze; świetnie wpisujesz się w oficjalną retorykę szemranego towarzystwa z PiS próbując przekonać forumowiczów, że niezliczone już afery rządzących są "na siłę spreparowane i rozdmuchiwane". Otóż nie, nie masz racji !!! Afery te są rzeczywiste, prawdziwe, na niespotykaną dotąd skalę a ich autorami są ci, których próbujesz pokazać w dobrym świetle. Twoja nieudolna próba nasuwa mi pewną myśl. Być może nawet byłeś na tym "kursie" albo go kilka razy obejrzałeś, bo jest dostępny w necie (np. na You Tube) jak pisowski działacz i naczelny kłamca RP Antoni Macierewicz instruuje swoich klakierów w jaki sposób manipulować kłamstwem. https://youtu.be/xqT7N8JAXic?feature=shared
2023-09-29 08:14:11
Mach: Pakt senatorski paktem, ale KO, mogła się postarać o lepszego kandydata na teren Okręgu Żywiec Cieszyn. Wiadomo ,że ten okręg jest konserwatywny, osiadły i przywiązany do tradycji, tolerancyjny ale daleki od lewicy. W tych rozważaniach ta propozycja jest zbyt słaba by poradzić sobie z kontrkandydatami niezależnie od umowy zapisanej w pakcie. 1168 głosów w ostatnich wyborach do parlamentu z części okręgu podwarszawskiego nie zapowiada sukcesu zrzuconego nam z desantu kandydata skądinąd młodego nieco przekarmionego kandydata o groźnie brzmiącym nazwisku, którego zainteresowania cieszyńskim regionem objawiły się wraz z zawartym paktem i wysunięciem go w tym regionie do wyborów.
2023-09-29 10:15:58
TYRRANOZAURR: sierżant_Niemyty_Wycior - rozumiem dlaczego chodzisz z pełnymi portkami, tylko czemu ten problem występuje u Ciebie bez żadnego powodu? czyżby już Twoi mocodawcy Cię wielokrotnie odwiedzili? Chciwy Marian: Mój nie...drogi nienapasiony Marianie ja o ile wyżej dobrze czytałeś nie ukrywam się ze swoimi poglądami, więc nie potrzebuję twojego zapewnienia która opcja polityczna jest mi bliższa. Te twoje niby afery jak staracie się teraz to nagłaśniać są niczym w porównaniu do PRAWDZIWYCH AFER JAKIE TWÓ GÓRU DONALD TUSK WRAZ Z SWOIMI KLAKIERKAMI, RODZINĄ, MELKERN I PUTINEM wykręcili!!! Nie zapomnimy: AmberGold, trzeciego filaru emerytalnego, przy tym podnieśli wiek emerytalny - bo ukradli pieniądze z trzeciego filaru, ludzi po powodziach itp. zostawionych samym sobie, słynnych wypowiedzi Twojej nieskazitelnej elity np: "ja Wam wójta nie wybierałem" ," czy taki mamy klimat" - PRZYPOMNIEĆ CI MARIANIE DOKŁADNIE TE SYTUACJE?!!! A może wolisz aby Ci przypomnieć jak właściciele firm które zostały podjęte przez współpracownika najbliższego Tuska przy budowie drug pobankrutowały bo kolega Twojego Donalda ich wydymał!!! Zresztą to samo zrobił na Ukrainie. Tu wiadomo że nie sam ich wydymał bo Twój Donald swoje wziął. ZAPOMNIAŁEŚ: jak chcieli sprzedać energetykę, Orlen czy Lot bo niby nierentowne. Dziwnym trafem po dojściu do władzy PIS-u naraz przynoszą zyski i rozrastają się na Europę. Chyba Kaczor wyciągnął wszystkie swoje oszczędności i wparł te spółki. Bo przecież nie przyznasz że Tusk i klika okradali te spółki, on jest tak (nie)...czysty że coś takiego nie mogło być. Ale obracać lewymi fakturami na spółkach słupach to im wychodziło najlepiej. Mam dziwne wrażenie iż sam z tej "ulgi" korzystałeś. Już nie będę poruszał tematu planów obrony Polski na rzece Wiśle w razie napaści ze wschodu, czy świadomej likwidacji Naszego wojska. Ty i twoi mocodawcy chcecie tylko jednego: Słabej Polski gospodarczo i politycznie, Was nie interesuje jednostka, obywatel Polski, was interesuje prywatny interes - sprzedać się za 30 srebników dziś, nieważne czy Wasze przyszłe pokolenie będzie żyć w Polsce i mieć za co. Wy chcecie z Polski zrobić państwo całkowicie uzależnione od Niemiec i Rosji ( tu przykładem jest zgoda Tuska na Norstrim 2 i podpisanie umowy gazowej z Rosją na takich warunkach w wyniku których Polska płaciła najdrożej w całej europie). Chcecie z Polski zrobić tzw. Państwo zaściankowe - zresztą taka od początku Naszego wejścia do Unii jest polityka Unii. Unia nas nie przyjęła bo nas kochała, oni nas przyjęli aby wykupić nasz przemysł i potem go zrujnować, zlikwidować aby NAS uzależnić od ich przemysłu (mam tu na myśli Niemców głównie na myśli). Zresztą to w bardzo znacznym stopniu im się udało, bardzo wielu mieszkańców powiatu Naszego osobiście to na własnej skórze odczuło...i do dziś to się nie jednemu odbija czkawką. Wasza opcja polityczna obecnie nie chce dostać się do władzy po to by Nas obywateli objąć opieką, Wy chcecie rozsprzedać, rozkraść to co udało się odbudować, osłabić Polskę tak mocno jak tylko się da aby z Polaków zrobić sługusów Niemców i Rosjan. Wasze niedoczekanie, choćbyście milion aferek sprefabrykowali. .
2023-09-29 11:13:08
oxjas1: Zobaczcie, jak sie Polacy zachowuja w stosunku do siebie. Swoje frustracje, zlosc za nieudane zycie, nienawisc do ludzi, to zaszczepil w swoim elektoracie prezes. Jeden czlowiek zadny wladzy spowodowal, ze Polak widzi wroga w swoim rodaku. To jest tak podle i okrutne. Mina dlugie lata zanim wszystko wroci do normalnosci. W zaledwie 8 lat zniszczyl to, co budowane bylo przez 30 lat. Smutne.
2023-09-29 11:15:13
Mach: Tyranozaurze- nie rozliczamy z rządzenia ekipy z przed ośmiu laty, bo tę ekipę wyborcy rozliczyli w roku 2015 między innymi za jej afery, odsuwając ją od władzy, zastępując ją PiSem czy Tobie to tak trudno zrozumieć. Teraz wyborcy rozliczą obecną ekipę Pisowską za okres jej ośmioletniego rządzenia między innymi także za afery tej ekipy, które wielokrotnie przebiły poprzedników. jak się okazuje każda ekipa ma swoje grzechy i tragiczne jest to ,że następcy nie wyciągnęli wniosków i w nadużyciach w sprawowaniu tej władzy, przebili poprzedników więc oczywistym jest, że władza zdemoralizowana powinna odejść i spróbować oczyścić swoje szeregi ze złodziei i będzie miała na to czas przez następną kadencję o ile tę władzę przejmie obecna opozycja. Tak działa demokracja i myślę ,że jest to dla ciebie oczywiste, chyba że nadal dla ciebie pisownia słowa "dróg" będzie "drug" i twoja retoryka będzie nacechowana przekazem dnia a nie obiektywną oceną sytuacji politycznej w obecnych elitach rządzących. Tekst twojego wpisu jest bardzo długi i prostowanie twoich kłamstw wymagało by tekstu jeszcze dłuższego więc podzielę go na etapy . c.d.n.
2023-09-29 11:28:26
TYRRANOZAURR: Mach: Bardzo Cie proszę przedstaw choć jedno kłamstwo przeze mnie tu napisane? Możesz próbować odwracać kota ogonem do góry lecz niestety kot zawsze spadnie na 4 łapy. Pamietaj!!! Pamietamy i pamietać będziemy. Nie pozwolimy zapomnieć. PO i jej przylepy :trzecia droga , lewica nie dojdą do władzy choćbyś na głowie stawał. Pisząc iż obecna ekipa nic nie zrobiła odsyłam cie do postu mojego powyżej. I tak na koniec powtarzam PIS postawiło państwo na nogi, a Ty widać chciałbyś je widzieć na kolanach. Do zobaczenia przy urnie wyborczej.
2023-09-29 11:30:50
oxjas1: TVP - dla niepoznaki zwana publiczna za pieniadze wszystkich Polakow, niezaleznie od preferencji politycznych jest tuba rezimowa PiS za grube miliardy. Nie transmitowala ani jednego otwartego spotkania Tuska z Polakami, na ktorych przewinelo sie setki tysiecy ludzi. Od 8 lat stala sie tuba propagandowa jedynie partii Kaczynskiego jaka stal sie PiS, wzorujac sie na rezimach Bialorusi i Rosji. I jak PiS wygra wybory to Polska niewiele bedzie sie roznic od tych panstw rezimowych.
2023-09-29 11:34:28
: Tyraniezaurze; po pierwsze, zupełnie nią wiem skąd sobie ubzduraleś, że PO i Donald Tusk to moja opcja polityczna?! Zapewniam, że są także inne ugrupowania polityczne. W swoim zacietrzewieniu zachowujesz się jak pewien Janusz Kowalski, który wszędzie widzi Tuska. Po drugie, jeśli Twoim, Waszym zdaniem poprzednio rządzący okradali spółki, sprzeniewierzyli majątek narodowy, działali na szkodę Polski i Polaków to co w tej sprawie do tej pory (8 lat rządów pis) zrobili Twoi ulubieńcy?! Dlaczego domniemani sprawcy nie zostali dotąd objęci ściganiem karnym ?! (prócz pewnego Sławomira, ale procesy dopiero się toczą, więc nie można przesądzać o winie). To zjednoczona prawica od 8 lat sprawuje rządy, ma do dyspozycji wszelkie organy ścigania i instytucje kontrolne ! Wniosek nasuwa się jeden. Przedstawiane przez Ciebie, przez Was zarzuty są kłamstwem i nie mają nic wspólnego z prawdą albo obsadzeni przez Was na stanowiskach urzędniczych, organów ściągania, instytucji kontrolnych ludzie są nieudacznikami i nie potrafią zgromadzić przekonujących dowodów ?! Jest jeszcze trzecia opcja, czyli, że i jedno i drugie z tych powyzej. Żeby było to jasne dla wszystkich a także dla Ciebie. Uważam, że jeśli ktoś kradł, sprzeniewierzył majątek państwowy, w oczywisty sposób działał na szkodę Polski lub Polaków powinien zostać z tego rozliczony i surowo ukarany, niezależnie od tego czy wywodzi się od Tuska, czy od Kaczyńskiego lub innej Ziobry. Z niecierpliwością więc czekam aż Twoi ulubieńcy rzetelnie zajmą się tymi "aferzystami" od swoich poprzedników. W kwestii Twoich poglądów na temat UE do powiedzenia mam tylko tyle, że zdecydowana większość narodów europejskich do niej należy, inni bardzo chcą się do niej dostać i korzystać z dobrodziejstw, Brytyjczycy masowo żałują wyjścia z UE, a jedynie pis, konfederacja i jakieś tam osiedlowe grupy łysych widzą w niej same zagrożenia. Tyraniezaurze bywaj zdrów! PS. Nie licząc na pomoc ze strony jakichkolwiek rządzących, dobrze jest się samemu ubezpieczyć od powodzi lub innych zdarzeń losowych. Jak niejednokrotnie pokazało życie, zapewnienia pewnego faceta z przydługim nosem o udzieleniu przez rząd natychmiastowej pomocy poszkodowanym klęskami żywiołowymi najczęściej pozostały zapewnieniami.
2023-09-29 11:35:51
TYRRANOZAURR: TVP- PIS, TVN- PO tu widać skrajności zgadzam się. Najobiektywniej jest z POLSATEM.
2023-09-29 11:51:38
TYRRANOZAURR: Chciwy Marian: krótka odpowiedz ja nie widzę żadnego kłamstwa. Sławka nie rozliczyli bo niestety sady są w rękach poprzedników ( pełne złodziei i komuchów) a gdy chcieli je ukrócić to zaraz Tuski i spółka do Brukseli ratujcie nas. Każda próba rozliczenia jest skazana na niepowodzenie do puki komuchy i złodzieje siedzą w Sadach. Oni tylko potrafią posadzić staruszkę za zjedzenie batona w sklepie którego nie zapłaciła, ale sędzia który na oczach kamery kradnie kasę jest niewinny. Wybacz ale bez przesadnej obłudy proszę. Co do Brytyjczyków nieprawdą jest co Ty piszesz że żałują. faktem jest iż pierwsze 6-9 m-c mieli trudne, lecz dziś stoją bardzo dobrze i mocno nie płacąc haraczu do unii i nie kłaniają się nisko. To teraz unia niejednokrotnie musi im się kłaniać nisko. Co do opcji politycznej jestem skłonny przyznać Ci rację iż widzę inne, lecz puki co ona jest jeszcze za słaba, Za to opcja Tuska i spółki niech spada do Brukseli. Jeżeli chcesz znać moje zdanie w pełni to krótko Ci napiszę: Polska dla Polaków, Unia jest tu zbędna, a kto chce do niej niech wyjeżdża. Polacy nie gęsi i swój język mają.
2023-09-29 12:28:17
: Tyraniezaurze, dla jasności; Sędzia który wraz ze swoją małżonką okradali Media Markt zostali uznani przez polski sąd winnymi dokonania kradzieży i ukarani, inna sprawa, że wyroki odsiadki w zawieszeniu. Dlatego Twoja wcześniejsza wypowiedź (aby nie zarzucać Ci kłamstwa) mija się trochę z prawdą Odpowiem Ci także krótko: jestem Polakiem, jestem za tym aby Polska była nadal członkiem Unii Europejskiej i z tego powodu nigdzie na dłuższą metę się nie wybieram. Tu jest Polska, która na życzenie zdecydowanej większości swoich polskich obywateli została pełnoprawnym członkiem UE, więc jeśli nie bardzo potrafisz się z tym pogodzić pozostaje mi życzyć Ci szerokiej drogi i bezpiecznej podróży !!!
2023-09-29 12:37:15
TYRRANOZAURR: Chciwy Marian: Mój drogi nie o tego sędziego mi idzie. ja Widzę jak bardzo Ci blisko do Unii, już kolorowi Ci szykują miejsce w niej. Powtarzam Ci Polska dla Polaków. Polacy nie gęsi , swój język mają. I to tylko niewielki czas jak będziecie się pakować. GOOD SPID dla Ciebie.
2023-09-29 12:44:22
Mach: Kontynuując ,więc chcąc dobrze dla swojej ojczyzny wyborca za każdym razem wskazuje, że życie polityczne musi być wolne od afer , a okradanie budżetu panstwa ze środków publicznych musi się spotkać z bezwzględnym osądzeniem sprawców, a władza ,która się ich dopuszcza nie może nadal jej pełnić. Każdy zdrowo myślący wyborca powinien takiej władzy powiedzieć stanowcze nie i nie pozostawać na nią ślepym chyba ,że sam z niej pełni dla siebie korzyści i stara się uczestniczyć w mydleniu oczy pozostałym wyborcom. Przypominam, że za to przed 8 laty rozliczyliśmy rząd PO PSL i za to rozliczamy dziś Kaczyńskiego wespół z Ziobrą, prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości, który pozostał i pozostaje nadal ślepym na afery własnej ekipy i to Tyranozaurze jest patologia tej władzy u samych podstaw czego ty nie dostrzegasz. c. d. n.
2023-09-29 12:45:14
: Tyraniezaurze; jeśli uważasz, że Polska dla Polaków to może wyjaśnisz mi dlaczego Twoi ulubieńcy sprzedali setki tysięcy polskich wiz wjazdowych obywatelom Afryki, Azji i szeregu innych państw uznawanych za delikatnie mówiąc "przymykających oczy na terroryzm, przemoc, brak poszanowania prawa i praw człowieka, zupełnie odmiennych od nas kulturowo i religijnie "?! Jednocześnie zapewniam Cię, że obiektywny Polsat w swoich medialnych przekazach także potwierdził ten proceder.
2023-09-29 13:13:54
Ar--Ai: o prymitywnych gadach nie ma co dyskutować, zaś jak chodzi o Polsat to Solorz już dawno dał doopy kaczystom, za pieniądze żeby była pełna jasność - kto tego faktu nie zauważył niech nie gęga po próżnicy
2023-09-29 14:30:48
Mach: Kontynuując," tyranozaurze", to tę ekipę w tej chwili sprawującą władzę my wyborcy rozliczamy z jej rządów i z jej afer. Nie muszę ci powtarzać, że największym szkodnikiem tej władzy jest i pozostanie Ziobro, na którym to realnie spoczęła największa władza w tym kraju, który trzymał i jeszcze trzyma mam nadzieję ,że tylko do wyborów tę władzę przy życiu i on także zadecyduje o jej śmierci. Nie rozdrabniając się największą szkodę jaką poniosła nasza ojczyzna to brak środków unijnych, które zostały Polsce przyznane o czym szeroka nas informował premier Morawiecki na reformę po covidową tj. ogromnych środków finansowych na odbudowę naszej gospodarki, a które storpedował minister Ziobro, członek rządu Morawieckiego, nazwany przez Ziobrę "Miękiszonem", że ten zgodził się na wycofanie z Sadu Najwyższego nieprawidłowo powołanych sędziów na co "podległy" jemu minister Ziobro się nie zgodził , przy milczącej postawie Kaczyńskiego- odpowiedz sobie i nam "Tyranozourze".Dlaczego? To właśnie patologia tej władzy i mafijny system podległości gdzie teoretycznie podległy urzędnik ma władzę nad szefem swojej partii i szefem swojego rządu. Jak to jest możliwe aby takie zależności mogły istnieć w demokratycznym państwie? c.d.n.
2023-09-29 15:38:39
Mach: Puk! Puk! Gdzie jesteś tyranozaurze? Oczywiście wyjaśniam ci, dlaczego było możliwe, że Miękiszon był bezradny wobec Ziobry i nie usunął Ziobry z rządu i tym samym tego kamienia milowego by środki UE na KPO zostały uruchomione. Ano dlatego bo po wyjściu z koalicji ekipy Ziobry ,rząd Morawieckiego czytaj Kaczyńskiego by upadł jak to się stało w 2007 r. i na to Kaczyński nie mógł sobie pozwolić, bo to śmierć dla PiS a spora część aferzystów by już siedziała a Ziobro by się starał o status świadka koronnego. O twoich kłamstwach napiszę później , doczekasz się. c.d.n.
2023-09-29 19:32:14
Mach: Kontynuując, to Ziobrze zawdzięczamy brak 58 mld euro na KPO przyznany nam przez UE tj. ok. wg obecnego kursu 272 mld złotych plus niebywałe 360 mln euro kary tytułem nie wykonania wyroku TSUE, w sprawie Komisji Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego -najwyższa kara jak dotąd nałożona na kraj UE -a to wszystko związane jest z czym?- resortem kierowanym przez Ziobro. Co Ty na to Tyranozaurze? Już raz w historii odrzuciliśmy ogromne pieniądze z planu Marschalla za sprawą ZSRR, tym razem to nasz krajowy szkodnik się do tego przyczynia. Czy ty chcesz ponownie wybierać tę szkodzącą polskiej racji stanu partię? c.d.n.
2023-09-30 08:18:12
Mach: Tyranozaurze by PiSać o pozostałych aferach partii rządzącej i tworzonej przez nią większości sejmowej, bo i ta większość sejmowa ma sporo na sumieniu tworząc poprzez ustawy prawo stojące w sprzeczności z naszą Konstytucją pomimo ich mnogości ,to wobec afery nie podjęcia środków z KPO to tyle jakby zajmować się monetami a nie konkretnymi papierowymi środkami płatniczymi. A na podjęcie tych środków z KPO pozostaje nam coraz mniej czasu i jak PiS z Ziobrą pozostaną u władzy to jest mało prawdopodobne ,że te środki kiedykolwiek do nas trafią. W mojej ocenie a sądzę i sporej części forumowiczów PiS, nawet jeśli przegra te wybory to nie będzie tej władzy przekazać i sięgnie do każdej metody by do tego nie dopuścić - doskonale wiedzą, że przekroczyli wszystkie czerwone linie demokratycznego i praworządnego państwa. Powiedz mi Tyranozaurze co znaczy afera w Ostrołęce "C" gdzie NIK oszacował straty na 1,4 mld zł z Tchórzewskim i Czartoryskim w roli głównej pozostającymi za sprawą Ziobry bezkarnymi, co znaczą straty 70 mln zł z wyborów kopertowych Sasina i wycieku przy tym danych wrażliwych i pozostawieniu Sasina bezkarnym za sprawą Ziobry wobec zamrożonych środków z KPO rzędu 272 mld złotych. Czy da się jeszcze bardziej zaszkodzić Polsce? W następnych postach odniosę się do pozostałej części twojego wpisu z godz. 10.15.58. Bo twoje kłamstwo nie może pozostać bez odpowiedzi a jego prostowanie wymaga znacznie dłuższego uzasadnienia. Jedno twierdzenie pozostaje niezmienne , to ten rząd i tę sejmową większość rozliczają wyborcy a nie tą ,która została rozliczona przed 8 laty i dyskurs powinien się toczyć wobec tej ekipy czego dokonała, czego nie, co mówi na wyrost a co jest nikczemną propagandą . Widzę tyranozaurze ,że gdzieś znikłeś -używasz komputera jedynie w pracy? c.d.n.
2023-09-30 10:25:00
b.w.: Zabawnie i smutne czytać tych, którzy pouczać chcą wszystkich a sami najwięcej afer mieli, ci co zabierają wolność słowa przez " ich niezależne sądy" . Typowa niemiecka tuskowa peło bezczelność . Nic po 2015 roku się nie zmienili
2023-09-30 11:18:52
Mach: I by zakończyć powyższy wątek, trzeba pamiętać o tym, że jeżeli po wyborach niezależnie kto je wygra, jeśli ta praworządność wynikająca z orzeczenia TSUE nie zostanie przywrócona ,to nie tylko nie doczekamy się środków na KPO, ale pomimo ich braku Polska będzie uczestniczyła w ich spłacaniu bo wcześniej solidarnie z pozostałymi krajami UE o zaciągnięcie pożyczek na ten cel występowała. Porażka Ziobry i PiSu jest tym większa ,że doszło do całkowitego paraliżu Trybunału Konstytucyjnego w całości skonstruowanego przez partię rządzącą i sędziowie TK nie wypowiadają się na temat ustaw sejmowych skierowanych tam przez prezydenta i premiera co w ogóle paraliżuje państwo polskie i da się tę sytuację przyrównać do Putinowskiej Rosji czy Białorusi Łukaszenki -gdzie dyktatorska władza uważa ,że sądy są zobowiązane do orzekania zgodnie z polityką dyktatora. ==== b.w. jeżeli czytasz uważnie to już ci napisałem wielokrotnie, że poprzednia władza za swoje afery już została rozliczona i odsunięta od jej sprawowania by miała dosyć czasu by za nie odpowiedzieć i zostać rozliczonym, co przecież rządząca PiS przez 8 lat rządzenia miała taką możliwość - jakoś Ziobro nie umiał postawić konkretnych zarzutów poprzedniej ekipie pomimo usilnych starań- Amber Gold ,to nie afera władzy a niejakiego bodajże Plichty. Teraz za bieżący 8 letni okres rządzenia rozliczają wyborcy partię PiS i nie sądzisz, że będziesz przymykał oko na obecne nadużycia w imię tego ,że poprzednia władza też się ich dopuszczała w znacznie mniejszym wymiarze niż obecna a prokurator generalny i minister Ziobro miał ku temu dosyć możliwości by zgromadzić dowody i rozliczyć rzekomych sprawców afer- rozróżniaj propagandę od faktów. Co się zaś tyczy orzeczenia Sądu w sprawie naruszenia dóbr osobistych Agnieszki Holland przez ministra Ziobrę, to o ile mi wiadomo to zabezpieczenie sądu ma uchronić obie strony od konsekwencji nadużywania wolności słowa z jednej strony co chroni wnioskującą a z drugiej strony zabezpiecza Ziobrę przed poważnymi konsekwencjami jego wypowiedzi ,gdy strona skarżąca dowiedzie ,że naruszono jej dobra i jest to szkodliwe dla interesu społecznego -strona skarżąca ma obowiązek do 2 tygodni złożyć pozew a Ziobro ma nie nadużywać wolności słowa bo w tym aspekcie wypowie się sad niezawisły. c.d.n.
2023-09-30 15:44:53
"tom": ... dobre!!! co to za termin prawniczy.. ma nie nadużywać wolności słowa, to tylko pojmie bajkopisarz chcący zrobić Hollandce dobrze a ministra pouczyć że to szkodliwe dla interesu społecznego . Dorośli Ludzie potrafią zadbać sami o siebie, jak i o swój język, nie potrzebna jest ochrona i pouczenia sądu, od konsekwencji nadużywania wolności słowa ;-)
2023-09-30 18:37:09
Oko: Jak widać, wojna plemienna trwa w najlepsze, tymczasem pacjent na SOR w Rybniku, czekał na pomoc 26 godzin.
2023-09-30 20:19:57
czytelnikfan1: Oto jak Tusk wykorzystał i oszukał p. Joannę z Krakowa do swojego jutro politycznego marszu w Warszawie w pseudo aferze wg. PO ! . https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,189571,30248681,marsz-miliona-serc-zadedykowano-pani-joannie-a-nikt-jej-nie.html
2023-10-01 08:34:08
Mach: Tyranozaurze, zniknąłeś z dialogu, no cóż może zabrakło ci potwierdzających dokumentów i rzeczowych argumentów, z rzekomego złodziejstwa Tuska i jego ekipy o których tak się rozpisujesz w poście z dnia 29.09 z godz.10.15.58, które przecież prokurator generalny i minister sprawiedliwości w jednej osobie Ziobro, przez 8 lat pełnej kontroli nad wymiarem sprawiedliwości nie mógł jej zamienić w akty oskarżenia, dla Tuska i jego ekipy. Więc nie muszę ci pisać ,że posługujesz się domniemaną propagandą PiSowskich sprzedajnych dziennikarzy i tu nie mam wątpliwości zaczerpniętych z okresu nikczemnej propagandy wojennej byłych agresorów na Polskę z 1939 r. Powtarzam nikt tak Polsce nie zaszkodził jak ekipa rządząca na czele z Ziobrą ,która storpedowała przyznane Polsce środki na KPO i już tylko to wystarczy by tę ekipę odsunąć od władzy. Wyczulenie UE na praworządność w państwach sygnatariuszy traktatu akcesyjnego musi być bezkompromisowa by chronić obywateli Europy do czego PiS w żaden sposób nie dorósł. Wystarczy ,że przypomnę prywatne spotkanie Orbana z Kaczyńskim w Nidzicy w 2016 r. w styczniu gdzie partyjni wodzowie z pominięciem premiera Szydło-(ogromna wpadka dyplomatyczna ukazująca kto tak naprawdę kieruje polskim państwem) spotkali się na 6 godz. rozmowie gdzie wzajemnie postanowili łupić finanse UE przy jednoczesnej oportunistycznej polityce ich wobec UE i poszanowania jej decyzji w tym postanowień TSUE. A przypomnę ,że parę miesięcy wcześniej Putin w 2015 r. złożył wizytę na Węgrzech i Orban bardzo zbliżył się z Putinem, co nie przeszkodziło w żadnym stopniu Kaczyńskiemu. Kolejną postacią wymagającą rozliczenia jest sam premier Morawiecki, facet który jak sześć lat temu wchodził do rządu przyznawał się do majątku rzędu 20 mln złotych opuszczając stanowisko dyrektora Banku by po 6 latach sprawowania władzy pomnożyć ten majątek 6 słownie sześciokrotnie. Każdy z nas ,ktory prowadził działalność gospodarczą kalkulując swój zysk w skali rocznej w granicach od 0 do 30% nie jest w stanie w normalnej gospodarce osiągnąć tak zwielokrotnionego zysku. czy zastanawiałeś się jakim sposobem można tego dokonać na nieruchomościach- przecież on Morawiecki i jego żona nie stworzyli żadnego miejsca pracy. Można jedynie tego dokonać kiedy masz wiadomości uprzedzające i sterujesz zakupami przed podjęciem decyzji kluczowych do radykalnej zmiany cen tych nieruchomości. A jeżeli poprzez ustawodawstwo sejmowej większości i posiadanego we własnej ekipie prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Ziobry możesz utajnić swoje dochody intercyzą jak wielu w ekipie rządzącej polski obywatel nie ma świadomości ,że w majestacie prawa jest okradany. I ty uważasz ,że tak ma wyglądać praworządne państwo nadal rządzone przez PIS.?
2023-10-01 10:34:43
b.w.: czytelnikfan1: co więcej mówić: tusk wykorzystał i wykiwał, każdego kto pomagał mu w karierze... Dla przypomnienia: tenorów było trzech; Płażyński i Olechowski poszli w odstawkę... to samo spotkało Rokitę... i wielu, wielu innych... Lewica i Trzecia droga jest teraz na dobrej drodze, aby Tusk swoich nowych sprzymierzeńców pożrał ! Przekona się i o tym Kołodziejczyk , Judasz rolników, przekonała się o tym P. Joanna z Krakowa
2023-10-01 11:33:39
Ruben: Ktoś tu zapomina, że w polityce liczą się tylko cele, a nie sentymenty...
2023-10-01 12:01:32
Mach: I kontynuując wątek Morawieckiego, ten na jednym ze swoich spotkań przedwyborczych mówi BEZCZELNIE do słuchaczy cytuję..." ja opuściłem intratne zarobki na stanowisku w banku dla służby państwowej podczas gdy Tusk opuścił służbę państwową dla intratnego stanowiska w UE...." Czy można było bardziej napluć w uszy słuchaczom i zamydlić oczy kiedy już było powszechnie wiadomo do jakich rozmiarów w okresie premierostwa Morawieckiego wzrósł majątek Morawieckich, że trzeba było wbrew woli Kaczyńskiego dokonać zmian w ustawie, od czego PiS ma większość sejmową, że politycy nie muszą ujawniać majątków swoich żon. Czy ciebie Tyranozaurze, b.w. takie lekceważenie opinii społecznej i wyborców nie oburza, że majątek premiera wielokrotnie wzrósł w stosunku do uzyskiwanego dochodu z pełnionej funkcji premiera- przecież gdyby to ciebie dotyczyło US już by ci "wpierdzielił " co najmniej domiar , jeśli dodatkowo nie zajął by się Tobą prokurator i CBA? Gotów jesteś pisać o tym ,że Tusk zdradził swoich kumpli ze swojego otoczenia politycznego- może i dobrze ,że nie ma kolesiostwa.
2023-10-01 12:14:07
: b.w.; o polityków raczej zbytnio bym się nie martwił, oni zawsze świetnie dają sobie radę w nowej rzeczywistości. Bezpardonowym przykładem może być pewien Rysiu Czarnecki, który był już chyba członkiem każdej partii. Rysiu zawsze chętnie zmieniał swoje poglądy ideologiczne i polityczne, ale zawsze pod warunkiem, że mu się to materialnie opłacało. Rysiu obecnie, bo mu się to materialnie opłacało, siedzi z ramienia pisu w Europarlamencie i tam korzysta z każdej legalnej a także z nielegalnej możliwości zgarniania swoimi łapczywymi łapkami pieniędzy wypłacanych w Euro. Podobnych przykładów w polskiej polityce jest aż nadmiar. Więc "b.w", raczej nie warto się zbytnio politykami przejmować. Jest pewne, że oni nie przejmują się losem zwykłych, ciężko pracujących Polek i Polaków. Owszem, na potrzeby swoich kampanii wyborczych ciągle zapewniają jak to bardzo zależy im na dobrobycie swoich rodaków. Życie jednak pokazuje, że ich przekazy zaczynają i kończą się jedynie na zapewnieniach.
2023-10-02 07:42:31
TYRRANOZAURR: Moi drodzy nie obawiajcie się nigdzie nie zniknąłem. Dałem wam czas na wypowiedzenie się, na wypisywanie swoich frustracji. Jesteście najlepszym przykładem manipulacji Tuska i reszty opozycji. Bardzo chętnie poczekam na to co pokażecie przy urnach, choć wynik może być tylko jeden: WYGRANA PIS. Lecz gdy jednak wygrała opozycja, tak na wszelki wypadek zrobiłem sobie screny z waszych żałosnych wypowiedzi aby móc wam nimi rzucać w twarz jak będziecie znów narzekać na władzę obecnej opozycji. Zastanawiam się jak wy rano możecie patrzeć w odbicie w lustrze - przecież to musi być koszmarem tak co rano oglądać twarz która jest zawsze niezadowolona ze wszystkiego i wszystkich. Do zobaczenia przy urnie: PIS górą.
2023-10-02 08:20:22
Mach: No i jesteś , Tyranozaurze. Wiedziałem ,że jesteś urzędasem, znudzonym forumowiczem, który bierze kasę za bycie w pracy i piszącym oględnie, bez chęci ustosunkowania się do faktów, walącym paluchami w klawiaturę publicznego kompa mniej więcej do 13 00 każdego dnia, bo obecny układ ci odpowiada , czemu oczywiście się nie dziwię. Oczywiście trudno mówić o wyniku wyborów przed wyborami ale jedno jest pewne, że PiS władzy nie będzie chciał oddać i aparatczycy tej partii chwycą się wszystkiego by władzę zachowa i tu się z Tobą jedynie TYRANOZAURZE zgadzam- nawet twoja ksywa jest tego zapowiedzią. Oczywiście nie muszę ci tłumaczyć ,ze polityka jest jak wahadło i przynajmniej tak powinno być ,że to przy urnach rozstrzyga się kto będzie rządził a dzisiaj to wahadło idzie mocno w stronę obecnej opozycji. Nikt też władzy w demokracji nie zdobywa na wieczność- 8 lat rządów PiS już wystarczy.
2023-10-02 10:23:05
: Tyranozaurze; cieszę, że znów jesteś z nami. Tak, to prawda, spotkamy się niebawem przy urnach wyborczych. Kiedyś powiedziałbym, że zawsze wygra demokracja, niech głosy większości wybiorą nam rządzących. Przegrani muszą się z tym pogodzić i tyle. Jednak obecnie mam mieszane uczucia, nie wiem czy podczas tych wyborów wszystko odbędzie się tak jak powinno?! Skoro wspominasz w swoim poście o manipulacjach, to na myśl przyszedł mi pewien kolejny instruktaż persony, która do złudzenia przypomina jednego z Twoich ulubieńców. Dodam, że od dłuższego czasu jest dostępny na necie, np. na YouTube. Tak sobie też pomyślałem, że gdyby ten filmik był tzw. Fakenewsem, to raczej persona grająca w nim pierwszoplanową rolę zażądała by jego natychmiastowego usunięcia. Dlaczego tak myślę, bo zachowanie persony przedstawione na tym filmiku jest karygodne i nie ma nic wspólnego ani z prawem, ani ze sprawiedliwością. Bo zachowanie tej persony godzi we wszelkie standardy demokracji i nie przystoi żadnemu politykowi !!! https://youtu.be/Pb3dhl-bIOU?feature=shared
2023-10-02 10:37:32
: Tyranozaurze; Nie wiem, która opcja polityczna wygra nadchodzące wybory?! Chciałbym, aby odbyły się one na uczciwych zasadach. Jeśli okaże się, że wygra je ta, na którą oddam swój głos, to zapewniam Cię, że jeszcze bardziej będę patrzył na ich poczynania. Gdyby nie daj Boże okazało się, że Ci, których wybierałem robią podobne lub jeszcze większe przekręty od swoich poprzedników to będę ich krytykował jeszcze częściej i bardziej głośno !!! Tyranozaurze pozdrawiam Cię serdecznie i wszystkim nam życzę uczciwych wyborów oraz władzy, która będzie łączyć a nie dzielić Polaków.
2023-10-02 10:45:29
Mach: Więc, Tyranozaurze ,skoro już jesteś i czytasz, a nie odniosłeś się merytorycznie do moich wpisów ,to jeszcze raz ci przypomnę; 1) nadchodzące wybory, to rozliczenie PiSu za 8 lat rządzenia i afer tej partii, i to uczynią w większości bezpartyjni wyborcy; 2) wybory bieżące to nie rozliczanie układu politycznego który rządził Polską w latach 2007 i 2015 r. bo na to obóz rządzący na czele z prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości Ziobro miał aż 8 lat czasu by rzekomych afer dowieść i sporządzić akty oskarżenia dla rzekomych aferzystów i ich wsadzić do paki- więc z tego prosty wniosek ,że posługujesz się propagandą i kłamiesz ,że takowe miały miejsce w środowiskach rządzących;3) nie zaprzeczysz ,że Morawiecki na forum parlamentu europejskiego zobowiązał się do usunięcia nieprawidłowości funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości by Polska mogła skorzystać z przyznanych nam środków na KPO 58 mld euro z czego 23 mld środków bezzwrotnych, co staraniem Ziobry, przy milczącej postawie Kaczyńskiego i bezwładzie większości sejmowej nie uczyniono, pozbawiając tym samym Polskę na niepowetowane straty co godzi w polską rację stanu i nie da się tego porównać z niczym innym jak odrzuceniem planu Marschalla -a na wykorzystanie tych środków pozostało Polsce coraz mniej czasu.4) jako bezpartyjny wyborca uważam, ze pozostanie przy władzy PiS, przekreśli ostatecznie wprowadzenie tych funduszy do polskiej gospodarki przy konieczności spłaty przez Polskę solidarnie z innymi krajami części tych nieotrzymanych środków z uwagi ,że Polska także była żyrantem tych zaciągniętych przez UE środków finansowych, 5) Morawiecki, który pomnożył 6 krotnie majątek swojej rodziny z 20 mln do 120 mln w obrębie 6 lat premierostwa dowiódł, że na każdym etapie nadużywał tej władzy , 6) no i cóż bym ci miał jeszcze napisać, że moralnie utrzymanie w obecnym stanie tłustych kotów przy władzy skreśla moim zdaniem wszystkich tych ,którzy tej zdemoralizowanej władzy oddadzą jej głos- mówię o tobie tyranozaurze.
2023-10-02 14:04:45
Mach: Tyranozaur, skończył swoje wpisy w dniu 29.09 o godz. 12.37.15, po czym poszedł na obiadek i za publicznym kompem już nie zasiadł, i jak co dzień swoją aktywność objawia tuż po godz.6 rano bo o godz. 6. 22 dokonał wPiSu . Dzisiaj po wikendzie spojrzał do kompa i zapoznając się z wpisami o godz. 7. 42. 31 się odezwał i wobec braku argumentów postanowił rozmówców zastraszyć zrobieniem scrinów z naszych wPiSów, dowodząc ,że prowadzi działalność agenturalną. Śledząc jego wcześniejsze dość często ukazujące się wPiSy na tym forum w przedziale czasu pomiędzy godz.6.22 i godz.12.47. z przerwą na obiadek to stawiam na urzędnika ze Skoczowa. Wziąwszy pod uwagę takie fragmenty jego wPiSów jak cytuję ..." Pamiętaj!!! Pamiętamy i pamiętać będziemy. Nie pozwolimy zapomnieć. ..." dowodzi, niejako rewanżyzmu partyjniackich zwolenników PiSu na tych ,którzy jeszcze opierają się PiSowskiej propagandzie. Czekam na okres nie przy urnie ale na ten okres po wyborach -żadnych gróźb nie lekceważę. W internecie nic nie ginie i sckrinów nie potrzebuję.
2023-10-03 06:54:56
TYRRANOZAURR: Mach: ty Sherlokiem nie zostaniesz, brak szarych komórek. Dedukcja do 4-rech liter u Ciebie, to widać zresztą po tym co piszesz. Cześć i czołem, do zobaczenia przy wyborach. Możliwe że spotkamy się przy tej samej urnie wyborczej mój wierny opozycjonisto ( to wskazówka dla Ciebie, może teraz dedukcja Ci pójdzie nieco lepiej). Potem zrobimy jak przystało na prawdziwych polityków - będziemy świętować wygraną PIS-u. Spakujemy Tuska i odeślemy do go "Nach Hause" do Berlina. ;)
2023-10-03 13:39:36
: Tyranozaurze; witaj. Nie odniosłeś się w żaden sposób do filmiku a nie uwierzę, że go nie obejrzałeś. Czy mam rozumieć, że akceptujesz takie wyborcze machloje swoich ulubieńców z pis?! A jeśli tak jest, to będziesz współodpowiedzialny za łamanie wszelkich zasad demokracji. A jeśli tak jest, to nie ma już sensu pisać Ci, czym jest dyktatura, jak bardzo szkodzi społeczeństwu i czym zawsze się kończy, tak dla dyktatora jak i dla społeczeństwa. Bywaj zdrów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: