Letnia Szkoła Designu
Jak ułatwić podróżowanie po Beskidach i sprawić, żeby turyści chętnie do nas wracali?
Ważne, żeby zadbać o przydrożne informacje, mapy, oznaczenia i drogowskazy - koniecznie czytelne i zrozumiałe, ale również estetyczne, przykuwające wzrok i sprawnie wkomponowane w przestrzeń.
Jak zaprojektować szlak turystyczny tak, żeby turysta bez problemyu znalazł szukaną knajpkę, sklep z pamiątkami czy zabytek będą się uczyć na Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie
od 11 do 13 lipca uczestnicy Letniej Szkołu Designu - projektowanie szlaków turystycznych.
Najciekawsze pomysły zaprojektowane pod okiem profesjonalistów mają szansę doczekać się realizacji, a miasto i region niewątpliwie powinny skorzystać ze świeżego spojrzenia młodych projektantów przybywających na szkolenie z całego Śląska i nie tylko.
Dlatego zapraszamy Państwa gorąco do uważnego przyjrzenia się pracy projektantów i podjęcia wspólnej próby uatrakcyjnienia naszego regionu proprzez promocję najciekawszych rozwiązań i pomysłów.
Warsztaty: Letnia Szkoła Designu – Projektowanie szlaków turystycznych
Termin: 11 – 13 lipca 2006
Miejsce: Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie
Adresaci: Projektanci, Studenci (V rok) ASP – Wydziały Wzornictwa
TEMATYKA:
- Komunikacja wizualna – przetwarzanie komunikacji werbalnej w wizualną
- Informacja wizualna – odczytywanie
- Informacja wizualna – interpretacja
- Obraz w komunikacie wizualnym (fotografia, symbol, diagram)
- Tekst jako komunikat wizualny (obraz)
- Tworzenie systemów komunikacji wizualnej (w oparciu o różne elementy np.: tablice, drogowskazy, informatory itp.)
- Czytelność informacji wizualnej w terenie (kontekst współistnienia z innymi elementami)
INFORMACJE O PROWADZĄCYCH:
Aleksandra Giza - (Associate Professor, Northern Illinois University, DeKalb, USA), Absolwentka katowickiej ASP, po dyplomie wykładała tam grafikę warsztatową i projektowanie graficzne. Otrzymanie grantu UNESCO pozwoliło jej na kontynuowanie nauki w zakresie projektowania w Jan van Eyck Akademie w Maastricht, w Holandii. Od 7 lat wykłada projektowanie graficzne w Northern Illinois University, w USA. Zajmuje się projektowaniem i pracą badawczą w zakresie projektowania.
Tomasz Bierkowski - Projektant grafiki użytkowej, absolwent ASP w Katowicach. Od 1998 r. asystent w rodzimej uczelni w pracowni Liternictwa i Typografii; od 2001 r. pracuje w Pracowni Projektowania Graficznego na Studiach Licencjackich ASP Katowice; od 2003 prowadzi zajęcia z Podstaw Projektowania Informacji Wizualnej. Wykładowca na krajowych i międzynarodowych warsztatach typograficznych.
Jacek Mrowczyk - Projektant grafiki użytkowej, absolwent ASP w Krakowie. Laureat nagród i wyróżnień, m.in. na 18. Międzynarodowym Biennale Projektowania Graficznego w Brnie. Pracownik Katedry Komunikacji Wizualnej krakowskiej ASP. Współzałożyciel kwartalnika projektowego „2+3D grafika plus produkt”. Stypendysta Fulbrighta w Cooper-Hewitt National Design Museum w Nowym Jorku oraz Fundacji Kościuszkowskiej w Rhode Island School of Design w Providence.
Piotr Witosławski - Absolwent ASP w Krakowie wydziału Form Przemysłowych. Od roku 1997 pracuje na Wydziale Form Przemysłowych, a od 2000 roku prowadzi samodzielne zajęcia ze studentami. Autor fotograficznych albumów autorskich m.in.: "Kraków", "Sandomierz", „Kazimierz Dolny", „Tatry i Podhale” i innych. Zainteresowania zawodowe: fotografia i projektowanie. Podróżnik.
Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny
Warsztaty organizowane w ramach projektu Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa finansowanego przez EFS i budżet państwa w ramach ZPORR
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
