Komplet w rundzie finałowej, Stoch tuż za podium

Zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego awansowali do drugiej serii konkursu indywidualnego na dużej skoczni w Zhangjiakou. Piotr Żyła zakończył zmagania na 18. miejscu, a Paweł Wąsek (na zdj.) uplasował się tuż za kolegą klubowym. Niewiele zabrakło do drugiego medalu dla reprezentacji Polski podczas ZIO, ponieważ Kamil Stoch zajął 4. pozycję. Do brązowego krążka zabrakło 4.1 pkt.

Paweł Wąsek ma za sobą debiutancki występ w konkursie indywidualnym na dużej skoczni podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Ustronianin zajmował 28. pozycję na półmetku zmagań, po skoku na odległość 129 metrów. W rundzie finałowej powiodło mu się pokonać granicę 130 m (134,5 m) i przesunął się aż o 7 lokat, dzięki czemu ukończył zmagania na 21. pozycji. Tuż przed nim został sklasyfikowany Piotr Żyła – 18.

- W końcu miałem dużo radości ze skakania. Nie ukrywam, że w poprzednich dniach sporo się męczyłem - przyznał Paweł Wąsek w rozmowie dla TVP Sport. - Pierwszy skok dał mi sporo pewności siebie, że już później chciałem się bawić tymi skokami. Pewniakiem w drużynie nie jestem (przyp. red. - konkurs drużynowy odbędzie się w najbliższy poniedziałek). Standardowo, jutro na treningach ze Stefanem Hulą powalczymy o miejsce w składzie - dodał ustronianin.

Niestety, nie ma drugiego medalu dla reprezentacji Polski podczas ZIO w Pekinie, choć było blisko. Kamil Stoch zakończył sobotnią rywalizację zaraz za podium, ze stratą ponad czterech punktów do Karla Geigera, który radował się z brązowego medalu. Srebrny krążek wywalczył Ryoyu Kobayashi, a ze złota radował się Marius Lindvik z Norwegii.