Kolejne warsztaty ekologiczno-artystyczne
Zajęcia są skierowane do dzieci i łączą wiedzę teoretyczną z zajęciami praktycznymi. Tym razem tematem przewodnim były gatunki chronione. Dzieci dowiedziały się m.in., jakie gatunki zwierząt i roślin są w Polsce pod ochroną i z czym taka ochrona się wiąże. Miały również szansę zadawać pytania i dowiedzieć się m.in. dlaczego właśnie takie gatunki są chronione i co jest w nich takiego niezwykłego.
Dzieci miały szansę dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat gatunków chronionych, oraz nauczyć się, jak je rozpoznawać – ponieważ mówimy dziś o gatunkach chronionych, żeby je zobaczyć, trzeba posiłkować się zdjęciami w książkach. Niektóre rośliny chronione to szczególne gatunki tych dobrze nam znanych. Znacie wszyscy skrzyp? Kojarzycie ten nieduży, który często rośnie na łąkach, czy nawet przy drogach? Oprócz niego występuje u nas też skrzyp olbrzymi. Jego wysokość to nawet 2 metry. Takiego skrzypu nie można zrywać, nie wolno go też kosić, ani niszczyć w żaden sposób – wyjaśniała Zuzanna Chabowska – prowadząca zajęcia.
Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Tym razem, ze względu na temat zajęć, nie było możliwości zabawy z omawianymi roślinami, czy zbierania ich podczas lekcji poglądowej. Zamiast tego mali miłośnicy przyrody wykonali szablony haseł, promujących ochronę natury, które zostaną naniesione na ekologiczne torby.
JŚ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.