Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolejne warsztaty ekologiczno-artystyczne

W środę (30.09) w siedzibie fundacji MamGrono w Cieszynie odbyły się przedostatnie z cyklu warsztatów ekologiczno-artystycznych dla dzieci, organizowanych przy wsparciu Miasta Cieszyn. Tym razem tematem zajęć były gatunki chronione

Zajęcia są skierowane do dzieci i łączą wiedzę teoretyczną z zajęciami praktycznymi. Tym razem tematem przewodnim były gatunki chronione. Dzieci dowiedziały się m.in., jakie gatunki zwierząt i roślin są w Polsce pod ochroną i z czym taka ochrona się wiąże. Miały również szansę zadawać pytania i dowiedzieć się m.in. dlaczego właśnie takie gatunki są chronione i co jest w nich takiego niezwykłego.

Dzieci miały szansę dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat gatunków chronionych, oraz nauczyć się, jak je rozpoznawać – ponieważ mówimy dziś o gatunkach chronionych, żeby je zobaczyć, trzeba posiłkować się zdjęciami w książkach. Niektóre rośliny chronione to szczególne gatunki tych dobrze nam znanych. Znacie wszyscy skrzyp? Kojarzycie ten nieduży, który często rośnie na łąkach, czy nawet przy drogach? Oprócz niego występuje u nas też skrzyp olbrzymi. Jego wysokość to nawet 2 metry. Takiego skrzypu nie można zrywać, nie wolno go też kosić, ani niszczyć w żaden sposób – wyjaśniała Zuzanna Chabowska – prowadząca zajęcia.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Tym razem, ze względu na temat zajęć, nie było możliwości zabawy z omawianymi roślinami, czy zbierania ich podczas lekcji poglądowej. Zamiast tego mali miłośnicy przyrody wykonali szablony haseł, promujących ochronę natury, które zostaną naniesione na ekologiczne torby.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: