Już w sobotę rusza Tydzień Kultury Beskidzkiej
Już w najbliższą sobotę 29 lipca rozpoczyna się 43. Tydzień Kultury Beskidzkiej - zaliczany do najstarszych imprez folklorystycznych w Polsce, a nawet w Europie. Jego historia rozpoczęła się w roku 1964 w Wiśle, ale tradycjami sięga jeszcze przedwojennego Święta Gór.
Na estradach Wisły, Szczyrku, Żywca, Makowa Podhalańskiego i Oświęcimia wystąpi 81 polskich zespołów i 24 zagraniczne.
W sobotę o godz. 16:00 ulicami przejdzie barwny korowód występujących zespołów.
Na małej estradzie na placu Hoffa codziennie o godz. 11:00 odbywać się będą koncerty kapel i grup śpiewaczych. Występy zespołów krajowych i zagranicznych odbywać się będą w amfiteatrze w Parku im. S. Kopczyńskiego - w soboty i niedziee o godz. 17:00, w dni powszednie o godz. 18:00.
Od 2 sierpnia do 5 sierpnia w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej odbędzie się 17. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Wiśle. W amfiteatrze zaprezentuje się 18 zespołów, z czego tylko 2 reprezentowały będą Polskę. Obok zespołów z Czech, Francji, Hiszpanii, czy Grecji nie zabraknie również tych bardziej egzotycznych - z Meksyku, Tajlandii czy z Wysp Cooka z Nowej Zelandii.
Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne zakończą się Koncertem finałowym - 5 sierpnia o godz. 18:00, wystąpią wtedy wszystkie zespoły biorące udział w "Spotkaniach".
Podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej na Placu Hoffa ustawione będą stoiska z wyrobami artystycznymi, potrawami regionalnymi, zdrową żywnością...
W ramach 43. Tygodnia Kultury Beskidzkiej organizowane są także:
- XXXVII Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu (31 lipca - 3 sierpnia)
- XVII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Wiśle (2 - 5 sierpnia)
- 59. „Gorolski Święto” w Jabłonkowie na Zaolziu - Republika Czeska (4 - 6 sierpnia)
- XII „Festyn Istebniański” w Istebnej (29 - 30 lipca)
- „Wawrzyńcowe Hudy” w Ujsołach (5 sierpnia)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
