Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jan Olbrycht i Róża Thun w Cieszynie

Wczoraj (22.03) w Domu Narodowym w Cieszynie odbyło się spotkanie z europosłem Janem Olbrychtem oraz europosłanką Różą Thun. Nie zabrakło ożywionej dyskusji i wielu polemik.

Całe spotkanie relacjonowaliśmy dla Was na naszym facebooku - można je obejrzeć tutaj (LINK  - część pierwsza) oraz tu (LINK - część druga). Na sali obecni byli m.in. Andrzej Molin (wieloletni burmistrz Wisły i radny Sejmiku Wojewódzkiego), Magdalena Cieślar (radna Sejmiku Wojewódzkiego z Brennej), Gabriela Staszkiewicz (burmistrz Cieszyna), Sylwia Cieślar (wójt Goleszowa), Janina Żagan (wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego), Christian Jaworski (członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego), prof. Tadeusz Sławek czy Gabriela Lazarek (znana z ciągłego protestu prowadzonego na rynku cieszyńskim).

To dzisiejsze spotkanie nie ma specjalnego scenariusza. Zarówno ja, jak i Róża Thun chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacjami o tym, co dzieje się w Unii Europejskiej, co my w niej robimy i jak to się ma do wyborów, które się zbliżają - mówił Jan Olbrycht.

Z pewnym opóźnieniem do Cieszyna dojechała Róża Thun. Z czego ono wynikało? Musiałam iść na policję, zeznawać po raz kolejny. Postanowiłam reagować na hejty i groźby, które spływają na mnie w dużych ilościach. Postanowiłam reagować systematycznie w policji, względnie w prokuraturze, że znów mi groził ktoś śmiercią, poćwiartowaniem. Wczoraj mieliśmy w biurze taki telefon, że "mam broń i trzymajcie się ode mnie z daleka, wiemy gdzie pani posłanka chodzi". Listy takie dostaję, że "wiemy, gdzie pani mieszka w Zakopanem" itd. Więc pomyślałam sobie, że dość tego. Szczególnie, że wiemy, jak to się może skończyć - mówiła europosłanka z Małopolski.

Poruszono także kwestię pełnego nazwiska europosłanki - Gräfin von Thun und Hohenstein. Ja wiem, że tutaj żyła taka bardzo szlachetna hrabina von Thun und Hohenstein. Gabriela, prawda? Ale ona była Larishówna, a von Thun miała po mężu. Jeśli mam być szczera, to o nim nic kompletnie nie wiem, bo ja także mam nazwisko po mężu. Pełna genealogia rodu pisana jest mniej więcej od XI wieku w Trydencie. Wszyscy von Thunowie pochodzą stamtąd. To "Hohenstein" to taki dodatek, w XIX wieku było bardzo modne, aby dodawać sobie drugą część nazwiska. Stąd wzięli się Hutten-Czapscy, którzy naprawdę nazywają się Czapscy, a to Hutten to sobie dodali, bo... Czapscy, to czapka, hut... (z niemieckiego "kapelusz" - dop.red) chyba może być - mówiła z uśmiechem europosłanka, a później dodała- im bardziej na mnie napadają przez nazwisko, tym bardziej będę się go trzymać. Niech się dziady odczepią, każdy się jakoś nazywa, a z tym nazwiskiem bardzo dużo wspaniałych osób chodziło po ziemi, choćby takich jak pani Gabriela Thun und Hohenstein.

Spotkanie z politykami europejskimi trwało ponad 2 godziny. Pojawiło się wiele bardzo ciekawych wątków w dyskusji. Mówiono o tym, jak może wyglądać Unia Europejska po wyborach, jakie są skutki Brexitu, jakie działania polityczne podejmuje polski rząd w Brukseli, czy o tym, w jaki sposób Cieszyn zyskał na wejściu Polski do UE.

Warto jednak wyróżnić ostatnią wypowiedź Jana Olbrychta, w którym porównał członkostwo Polski w Unii do małżeństwa - jak się z kimś żenię, czy wychodzę za mąż, to rezygnuję z własnej wolności. Dobrowolnie. Rezygnuję z własnej wolności, przynajmniej w części. Od tego momentu już wszystko jest nie moje, nie twoje, tylko jest nasze. Wspólne. Mamy wspólne dzieci, wspólną przyszłość, wspólną przeszłość, wspólne problemy, wspólne sukcesy i wspólne porażki. Mało tego - wchodzimy na dobre i złe. Jak będzie super, to się dzielimy, jak jest źle, to sobie pomagamy. Trzeba o tym pamiętać, żartów nie ma. Trzeba to traktować poważnie, a jak nie, to jak mówią nasi koledzy - "nie podoba wam się? Tam są drzwi, idźcie sobie".

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

60
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-23 20:00:19
krzysztof.mm: ...a tymczasem Jarosław Mały "Deweloper" kolejny raz włazi na drabinkę, wytrzeszcza gały i straszy uchodźcami
2019-03-23 20:42:31
SzpiegZNadOlzy: Te zdjęcia to chyba są kalkulatorem robione.
2019-03-23 20:42:47
bronek91: cytat→ "Gabriela Lazarek (znana z ciągłego protestu prowadzonego na rynku cieszyńskim)."← cytat Tylko? Zdaje się, iż Pani Gabriela ma więcej akcji na swoim koncie… Cóż, tym razem tak skromnie?
2019-03-23 20:48:36
bronek91: cytat→ „Niech się dziady odczepią, każdy się jakoś nazywa,”← cytat Sugeruję, iż stosowanie tego rodzaju określeń, nie przystoi szanującej się Damie… Tym bardziej, jeżeli jest z domu Woźniakowska.
2019-03-23 20:54:35
bronek91: Cytat→ „wypowiedź Jana Olbrychta, w którym porównał członkostwo Polski w Unii do małżeństwa”→ cytat, faktycznie, specyficzny przykład POLIAMORII…
2019-03-23 20:58:17
b.w.: Wstyd było kogoś takiego gościć w Cieszynie
2019-03-23 20:59:42
bronek91: POLIAMORIA→ wielomiłość rozumiana jako praktyka lub pragnienie posiadania wielu romantycznych związków w tym samym czasie z pełną wiedzą zaangażowanych osób→ Panie EUROpośle, uważam, iż ta definicja jest bardziej wyczerpująca w odniesieniu do UE niż porównanie do małżeństwa, poczynione z Pana strony. Do tego reprezentuje bardziej POSTĘPOWE podejście.
2019-03-23 21:38:53
bronek91: Wyczerpując temat postępowości, na zamieszczonych fotografiach, wśród publiczności, jest również Macron z żoną, redakcja zapomniała wymienić w treści artykułu.
2019-03-23 21:41:12
tuluza: I takie coś zaprosić do Cieszyna !!!! Coś co od wielu lat zajmuje się szkalowaniem Polski i sabotowaniem reparacji wojennych. Eksposłanka uprawia gebbelsowską propagandę nie tylko w Parlamencie Europejskim, ale również w zagranicznych mediach. Wstyd !!!!!!
2019-03-23 22:40:22
Wiederholec: Chrystian był. No proszę to już nie jest w Nowoczesnej? Znów popiera PO? Taki młody człowiek a zachowuje się jak stary wyjadacz. Wróżę mu wielką karierę. No chyba że schizofrenik? Z drugiej strony dobrze, że był bo przynajmniej średnia wieku słuchaczy spadła:-)
2019-03-23 22:43:25
knefel: ja-siokrzysio ciociumatydziu kochany... a tymczasem Schetyna wielki ,, ośmiorniczka" pokazał miejsce w szeregu swojemu pachołkowi.
2019-03-23 23:56:32
jasper: Rozumiem, ze wiekszosc z was wolalaby goscic w Cieszynie ksiedza pedofila. Moze tak na rynku postawic pomnik pralata Jankowskiego, moze Gila a moze Wesolowskiego a nawet Paetza. Mialaby sie gdzie spotykac i swietowac smietanka cieszynskiego elektoratu PiS. Jak czytam te wypociny prawdziwych polskich katolikow to sie niedobrze robi.
2019-03-24 00:06:38
inigo: Róża Grafinia von Hohenstein und Hendechoch.
2019-03-24 06:40:57
krzysztof.mm: perspektywa rychłego pierdla dla oszusta z Nowogrodzkiej i jego misiewiczów wyraźnie ożywiła fermentację pisiackiego glonu - kij wam w wydech i ewentualnie modlitwa do PB o łagodny wymiar kary
2019-03-24 07:20:19
Tadeusz Piast: Ludzie którzy plują na Polskę głosują przeciw Polsce tłumaczą to utratą wolności małżeńskiej. Co to za małżeństwo że żona nie może stanowić o sobie ?! Chodzi im o oddanie naszej niezależności Niemcom, bo przecież oni wiedzą lepiej są bardziej postępowi jak zawsze. Pani Burmistrz przyjmuje ich z honorami na tej ziemi piastowskiej.
2019-03-24 08:44:36
jasper: Obiecanki, cacanki a glupiemu radosc ... W koncu lutego dotarla wiadomosc - minister finansow zmniejszyl subwencje dla wojewodztwa slaskiego o okolo 39 mln zl. Rzad wycofal sie z zobowiazan z 2018 roku. Jak to jest panowie z PiS- przeciez na Slasku rzadzi ta partia. Co pan sprzedawczyk - Kaluza na to. Przeciez to premier Morawiecki mowil, ze wspolpracowac z rzadem potrafia tylko samorzady PiS. Jak to ma sie do obietnic, bo widze, ze nos pana premiera caly czas sie wydluza. Obiecywano wielkie pieniadze a zaczyna sie od uszczuplenia dochodow wojewodztwa, To, ze zmniejszono subwencje dla wojewodztwa jakos was nie martwi, choc konieczne sa zmiany zatwierdzonego juz budzetu na 2019 rok. Ktos was robi w bambuko a wy dalej swoje. Byc w PiS to naprawde stan umyslu. Tak wyglada poczatek oszczedzania przez PiS pieniedzy na realizacje socjalnych pomyslow tej partii. Co mowil szary posel zwany prezesem o Slasku - „.. mozna dodac, ze slaskosc jest po prostu pewnym sposobem odciecia sie od polskosci i przypuszczalnie przyjeciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej“. Tak to o Was cieszynioki. Teraz tylko oklaski dla prezesa- partia ! prezes! Partia - prezes !!! ...
2019-03-24 09:32:22
krzysztof.mm: przyjdzie taki czas, i to już niedługo, że prokuratorzy od Biedronia i Schetyny będą stawiać zarzuty obecnemu łajdactwu, a to będzie pisać do Strasburga odwołania, do Buzka i Olbrychta prośby o wstawiennictwo - ale wtedy przypilnujemy, żeby żadnej litości nie było dla draństwa, co dziś już publicznie ogłasza, że na olbrzymie idące w dziesiątki miliardów złotych sumy zadłuży polskie państwo, nas wszystkich, na cele swojej kampanii wyborczej
2019-03-24 09:45:05
MILANELLO: Można by powiedzieć Jaki wlodarz miasta tacy goście niestety W takim Skoczowie rządzi Pan Sitko i miasto zaprasza gości pokroju Prezydenta RP(co też przekłada się na pewne korzyści dla gminy) A Cieszyn? no cóż Jaki wlodarz tacy goście
2019-03-24 10:28:33
rainman: Biorąc pod uwagę naciski na administrację Trumpa przez wiadome ośrodki w sprawie "rozszczeń" - pozostaje głosować jedynie na PiS albo na środowiska narodowe. Jeśli komuś się wydaje, że 500+ to obciążenie dla budżetu to niech porówna z kwotami "rozszczeń". Radzę zainteresować się tematem.
2019-03-24 10:34:06
bronek91: jasper, dlaczego księdza pedofila, a nie akurat reżysera pedofila? Nie wszyscy podzielają Twoje jasper skłonności, jak można zauważyć po Twoich jasper wypowiedziach. Dwa, czyżbyś brak okazywania sympatii lub sympatie względem określonego środowiska politycznego wiązał z wyznawaną wiarą? jasper, kolejny przejaw DYSKRYMINACJI przez wzgląd na charakter wyznaniowy z Twojej jasper strony i to nie tylko Katolików. jasper, nie ma prawdziwych np. Muzułmanów, Prawosławnych, Katolików czy innych niewymienionych. Muzułmaninem, Prawosławnym czy Katolikiem się jest lub nie. Tego typu rozróżnienia, który Ty jasper czynisz, wprowadziło lewactwo, nie mylić z lewicą, i nie posiada to żadnego przełożenia na rzeczywistość.
2019-03-24 10:57:35
bronek91: jasper, gdybyś Ty jasper czuł jakikolwiek związek z regionem, wiedziałbyś, iż na Rynku w Cieszynie zarezerwowane jest, było i będzie tylko i wyłącznie miejsce dla FLORIANA, tak, tego FLORIANA, a nie żadnego innego popaprańca, którego Ty jasper wymieniłeś tym bardziej z Gdańska. Pomniki Jankowskiego, to se jasper możesz budować itd. ale u siebie w domu.
2019-03-24 11:03:44
bronek91: jasper, napisałeś cytat- "Co pan sprzedawczyk - Kaluza na to"- cytat, jasper, zdajesz sobie sprawę, iż tego rodzaju określenia stanowią element mowy nienawiści, a do czego to prowadzi, mieliśmy przykład w Gdańsku. jasper, dlaczego utożsamiasz CESAROKÓW z PRUSOKAMI?
2019-03-24 11:04:23
bronek91: rainman, właśnie, a ciekawe co w poruszonym przez Ciebie temacie mają do powiedzenia prezentowani Goście lub Gościówy?
2019-03-24 11:07:07
bronek91: Moim zdaniem powinni się odnieść do swojego PROGRAMU, celów, jakie chcą osiągnąć, przy których zwycięstwo w wyborach jest jedynie niezbędną formalnością, a nie celem samym w sobie. Gdzie odwołanie do tak nazywanych przez niektórych ACTA2, próby ograniczania przez UE różnie pojmowanej wolności w internetach, co w sprawie TTIP i rolnictwa w ramach UE, przy którym BREXIT to pikuś. Zważywszy na to, iż wiele osób wątpi w faktyczne dokonanie się tego BREXITU. Powinni przedstawić, jakie są możliwe warianty przyszłości UE i dlaczego popierają akurat konkretny, a nie dzielić ludzi na rzekomych PROEUROPEJCZYKÓW i NACJONALISTÓW-POPULISTÓW, przy czym Pan EUROposeł wykazał PODATNOŚĆ na wpływ GRECKIEGO NACJONALIZMU, nazywając wbrew powszechnie znanej prawdzie historycznej ALEKSANDRA WIELKIEGO bohaterem konkretnego narodu. HA HA HA....
2019-03-24 11:10:32
bronek91: A można było poruszyć dywagacje w kwestii systemu kapitalizmu finansowego, roli UE w tym systemie, wyzysku np. chińskiego proletariusza i jakie Europa czerpie z tego profity. Zasadność trzymania z USA, w momencie, kiedy Niemcom, ewidentnie bliżej do Rosji i interesów z BRICS. Co z UE po upadku kapitalizm finansowego, co ze zmianami klimatu i związanymi z tym problemami z rolnictwem w Polsce, migracjami i destabilizacją Bliskiego Wschodu. Niestety EUROposłowie i zarazem kandydaci na EUROposłów woleli skupić się na rzeczach mniej istotnych.
2019-03-24 11:12:22
bronek91: SORRY, po zapoznaniu się z materiałami dotyczącymi spotkania, odnoszę wrażenia, niż elementów sprawiających, chociażby pozór merytoryczności, było niewiele, dominował ELEMENT TOWARZYSKI. Tak się zastanawiam, czy zgodne z nomenklaturą pewnej linii światopoglądowej, ten sposób pozyskiwania wyborców, na podstawie konkretnej treści, przy sztucznym budowanie EMOCJI (niepotrzebnych) nie powinniśmy pojmować jako POPULIZM?
2019-03-24 11:46:38
jasper: bronek, nie wiadomo mi, zebys rezyserow po rekach calowal sle biskupow po pierscieniach to tak. Uwazaj bronek , zebys nie calowal lapska ksiedza, ktory wczesniej tymi lapskami molestowal twoje dzieci lub wnuki.
2019-03-24 11:50:49
jasper: bronek, widze, ze nie martwi cie zmniejszego subwencji o ok. 40 mln zl. na Slask oraz to, ze pan premier klamal. Ludzie PiS tak maja , rzad pluje a wy mowicie, ze deszcz pada. Bycie w tej partii to stan umyslu.
2019-03-24 12:12:46
rainman: Bronek91 - myślę, że kompletnie nic.
2019-03-24 13:25:54
bronek91: jasper, jak z uzasadnieniem podejrzewam, w przeciwieństwie do Ciebie jasper, po rączkach całuję jedynie swoją drugą połówkę, która dla Twojej jasper wiadomości jest płci przeciwnej względem mojej i co ciekawe, pomimo uświadomienia, nie czyni z tego elementu żadnej formy dyskryminacji. Nie wiem jak w innych wspólnotach wyznaniowych, ale w KK nie spotkałem się, aby ktokolwiek jakiegokolwiek przedstawiciela kleru całował po rączkach. Ktoś Ci jasper udzielił fałszywych informacji. Podejrzewam z uzasadnieniem po treści Twoich jasper wypowiedzi, iż tego rodzaju przekonanie, w Twoim jasper przypadku, to efekt Twojej jasper podatności na propagandę.
2019-03-24 13:28:32
bronek91: jasper, skoro twierdzisz, iż cytat- " Ludzie PiS tak maja , rzad pluje a wy mowicie, ze deszcz pada. Bycie w tej partii to stan umyslu."- cytat, podejrzewam, iż sprawę przedstawiasz z punktu widzenia Twojego jasper doświadczenia bycia członkiem wymienionej przez Ciebie jasper partii politycznej. Nie będą negował Twoich jasper doświadczeń członkostwa, pozostawiam Cię jasper w Twoim jasper, jak to ująłeś cytat-"stanie umysłu"-cytat. Na szczęście, polska scena polityczna przewiduje szersze spectrum niż tylko PO-PiSowy duopol.
2019-03-24 13:38:46
bronek91: Koniec ze sztucznym podziałem społeczeństwa na lepsze, (?)bardziej lepsze(?), najlepsze sorty czy inne. Społeczeństwo jest i pozostanie JEDNO! Pytanie, jak w tej perspektywie odnajdą się politycy duopolu, w odniesieniu do którego swoją pozycję plasuje również np. EUROposeł Jan Olbrycht. Jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości, gdzie społeczeństwo już nie da się dzielić i zaganiać do poszczególnych zagród? Na szczęście to już nie nasze zmartwienie. Polityka czyniona na emocjach, nie wymaga tworzenia programu i argumentowania zasadności zawartych w tym programie postulatów, jest prosta w prowadzeniu i to bez konieczności wykazywania się jakimiś wybitnymi predyspozycjami (obecny kryzys autorytetu?). Tak prowadzonej polityce, jako JEDNO społeczeństwo powinniśmy przedstawić CZERWONĄ KARTKĘ!
2019-03-24 14:12:08
bronek91: Pani EUROposeł Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein z domu Woźniakowskiej, proponuję dokonanie przejrzenia wypowiedzi internautów o nickach krzysztof.mm i jasper pod kątem uzasadnionego podejrzenia stosowania w treściach komentarzy w/w internatów elementów mowy nienawiści i dyskryminacji, np. na tle wyznaniowym.
2019-03-24 15:47:08
koszor: Pod Wałką wspominają Polaków-bohaterów, którzy zginęli za wolność. Tymczasem zdrajcy siedzą w Domu Narodowym(!) i tłumaczą, że trzeba zrezygnować z wolności narodowej na rzecz EU!
2019-03-24 15:50:07
koszor: Proponuję sąd o zdradę stanu, odebranie polskiego paszportu ( Tusk wam niemieckie da) i jazda do Makreli albo do Paryża "demokrację" budować.
2019-03-24 15:57:07
jasper: bronek propinuje zadac pytanie - dlaczego pan premier obcial dotacje na rehabilitacje dzieci niepelnosprawnych o 700 tys. w skali roku.
2019-03-24 16:02:57
jasper: bronek, a to sobie opraw w ramke i powies na sciane - w sytuacji gdy przyzwoici ksieza sa karani przez hierarchie KK za pietnowanie podlych zbrodni swoich kolegow i zmuszani sa do milczenia, obowiazek protestowania przeciw zlu spoczywa na wiernych. Kto milczy, ten przyzwala.
2019-03-24 16:08:45
jasper: Jesli min. Gowin skarzyl sie, ze za 10 tys. nie jest w stanie dociagnac do konca miesiaca, to co maja powiedziec nauczyciele . Nauczyciele, trzymajcie sie. Trzymam za Was kciuki, bo podwyzka NALEZY sie Wam.
2019-03-24 16:27:45
Wiederholec: Zauważyłem, że komentarze odbiegają od artykułu do którego powinny się odnosić. Admin powinien usuwać takie posty, które czasami przypominają działanie Botów. W artykule brakuje mi przedstawienia programu jaki chce realizować Olbrycht jeżeli uda mu się dostać do PE oraz ewentualnie czym będzie się zajmował jeżeli nie zostanie europosłem.
2019-03-24 16:29:46
jojestelagalicyjok: co zrobił Olbrycht w Brukseli? nikt nic nie wie nie słyszał, cicho cichuśko...
2019-03-24 16:35:13
jojestelagalicyjok: szefowa PAH Ochojska powiedziała, że startuje do PE z programem aby "nikt z głodu nie umierał"??? Pytam czy w Polsce ktoś umiera z głodu??? Bo ze śmiechu zaraz padnie sporo ludzi jak poczyta te dyrdymały, którymi karmi nas p.Ochojska. Zwyczajnie nie ma programu, byle co gada, niekoniecznie do rzeczy i tematu.
2019-03-24 16:36:31
jojestelagalicyjok: szefowa PAH p. Ochojska powiedziała, że startuje do PE z programem aby "nikt z głodu nie umierał"??? Pytam czy w Polsce ktoś umiera z głodu??? Bo ze śmiechu zaraz padnie sporo ludzi jak poczyta te dyrdymały, którymi karmi nas p.Ochojska. Zwyczajnie nie ma programu, byle co gada, niekoniecznie do rzeczy i tematu.
2019-03-24 19:21:53
bronek91: jasper, Pomijam, jaki to ma związek z treścią artykułu, ale z tymi, jak to ująłeś cytat-"w sytuacji gdy przyzwoici ksieza sa karani przez hierarchie KK za pietnowanie podlych zbrodni swoich kolegow i zmuszani sa do milczenia"-cytat, jasper, czyżbyś miał na myśli rzekomego faszystę Międlara? jasper, nie sądziłem, iż przejawiasz tego rodzaju sympatie.
2019-03-24 19:43:43
bronek91: jasper, uzupełniając dygresję, faktycznie, moim zdaniem niewątpliwie coś dla Ciebie jasper - cytat" Jacek Międlar – publicysta, były ksiądz, orędownik w walce o prawdę. W książce, która stała się swoistą autobiografią, definiuje choroby trawiące Kościół katolicki i polskie społeczeństwo. Ujawnia i piętnuje homoseksualne lobby w Kościele i liberalizm, który wkradł się w jego szeregi i destabilizuje go od środka. Międlar odpowiada na pytanie, kto tak naprawdę, w zaciszu gabinetów, z dala od kamer kształtuje mass media i politykę światową. Autor demaskuje grupę, która faktycznie stoi za najważniejszymi politykami i decyzjami, które oni podejmują. Wraz ze zrzuceniem sutanny, pozbył się knebla, który włożyła mu w usta kościelna hierarchia; teraz może walczyć o prawdę."-cytat https://sklep-wprawo.pl/pl/p/J.-Miedlar-Moja-walka-o-prawde.-Wyznania-bylego-ksiedza/85
2019-03-24 20:14:18
krzysztof.mm: ktoś tam z gloniastych pisze: "Sitko zaprasza gości pokroju prezydenta..." - no faktycznie, większy obciach dla Skoczowa trudno sobie dziś wyobrazić
2019-03-24 20:20:29
krzysztof.mm: kto się decyduje na reklamowanie Międlara, jest bez wątpienia podobnym jak on indywiduum - tyle, że tamten na własną odpowiedzialność i pod własnym logo otwarcie wszystko robi i głosi, tu zaś mamy do czynienia z typowym szczurem kanałowym
2019-03-24 20:22:45
bronek91: Oczywiście pomijając stałą obecność użytkownika o nicku krzysztof.mm
2019-03-24 20:28:11
bronek91: krzysztof.mm nie obrażaj użytkownika o nicku jasper, wystarczy, iż Twoja krzysztof.mm obecność stanowi obciach dla trytonowego grodu, nawet większy niż wizyta prezydenta, tego z lat 1990-1995.
2019-03-24 20:39:37
jasper: bronek, czyzby Miedlar byl twoim idolem ? Tobie naprawde odbilo.
2019-03-24 20:46:35
bronek91: jasper, to Ty jasper stwierdziłeś cytat -"w sytuacji gdy przyzwoici ksieza sa karani przez hierarchie KK za pietnowanie podlych zbrodni swoich kolegow i zmuszani sa do milczenia"-cytat, Osobiście podałem Ci jasper tylko przykład. Czyżbyś Ty jasper zmienił zdanie?
2019-03-24 21:57:49
rainman: Bronek91 - nie do końca rozumiem skąd te zarzuty w stosunku do Twojej osoby odnośnie Międlara. Jako źródło diagnozy niektórych problemów KK - dość wiarygodne. Oczywiście - równnocześnie ogromny dramat odejścia od kapłaństwa.
2019-03-24 22:22:57
jasper: Miedlar , to prostak i naziol w jednym. Ktos mu te nienawisc zaszczepil. Jest przykladem pogladow panujacych wewnatrz kasty duchowienstwa, czesto ukrywane przez wielu koscielnych decydentow - biskupow, przelozonych zakonnych np. pralat Jankowski. Jesli oni sa antysemitami, to cala reszta duchowienstwa stara sie im przypodobac. To jest przerazajace ilu ma fanow na fb.
2019-03-24 23:01:42
bronek91: jasper, odnoszę wrażenie, iż Ty jasper faktycznie go znasz.
2019-03-25 00:58:24
jasper: Nie lepiej niz ty bronek.
2019-03-25 05:11:03
bronek91: jasper, no widzisz, akurat mi on wygląda na hipisa...
2019-03-25 05:17:39
bronek91: Rainman, tak to bywa ze środowiskami, pod których wpływem się znajdują, z tego, co łatwo po ich wypowiedziach można zauważyć. Nie wystarczy krytyka, to ma być KRYTYKA ZGODNA Z OKREŚLONĄ LINIĄ, wyznaczoną przez odpowiednich guru. Kto czyni inaczej, jest faszystą. Coś ci to Rainman przypomina? Doskonale wiemy, kto przed II światową najpiękniej wypowiadał się na temat pokoju. Już Ci Rainman kiedyś sugerowałem, co stanowi zasadnicze zagrożenie dla współczesnej Europy. Niestety mała frekwencja w wyborach do UE sprzyja politykom, czy raczej WYKONAWCOM, odpowiedniej linii poglądowej w uzyskaniu mandatu. Wbrew pozorom, duża frekwencja stanowiłaby dla nich nieprzekraczalny próg.
2019-03-25 07:34:56
jasper: bronek91 pisze : jasper, no widzisz, akurat mi on wygląda na hipisa. // Pieknego „hipisa“ krakowskie seminarium duchowne wpuscilo do spoleczenstwa. Gratuluje rzetelnych kawalifikacji i przygotowania zawodowego. Piekna zywa laurka Kosciola. Mozna wysunac wniosek , ze jego poglady sa takie jak Kosciola tylko ze , Kosciol ich nie ujawnia publicznie a ten za swa glupote zostal pozbawiony praw ksiedza. Hipisi to ruch skrajnie pacyficzny - a ich hasla „ czyn milosc nie wojne“ , „ pokoj i milosc“ czy „ wszyscy ludzie sa bracmi“ nijak maja sie do hasel nienawisci i przemocy , ktore glosi Miedlar. Wez sie doucz bronek i nie pisz bzdur. A tak na marginesie ile placa za wpis ?, bo widze ze skupiasz sie nie na jakosci ale ilosci.
2019-03-25 11:48:26
krzysztof.mm: ...a tymczasem pisiacka LOKOMOTYWA WYBORCZA ANNA ZALEWSKA póki co ciągnie jedynie polską edukację - ku przepaści - ale w rządzie zdaje się nikt tym nie przejmować, orkiestra gra na Pistaniku
2019-03-25 11:53:01
krzysztof.mm: ...kolejna LOKOMOTYWA SZYDŁO sapie i dyszy, i też ciągnie - co czwartek do domu pod Oświęcimiem - lokalsi mają już serdecznie dość ciągłych policyjnych blokad wszystkich dróg i skrzyżowań w promieniu 20 km od jej parowozowni, dla jej bezpieczeństwa pokazuje się publicznie jedynie w asyście plutonu Dzielnej Policji, tej od Zwalczania Skrętów i Hulajnóg Pod Pomnikiem
2019-03-25 12:43:33
krzysztof.mm: dziś cała szkolna Polska organizuje akcję poparcia dla LOKOMOTYWY ZALEWSKIEJ - nauczyciele, rodzice, włączają się uczniowie: +++https://www.facebook.com/NIEdlachaosuwszkole/photos/a.609982312498625/1237693353060848/?type=3&theater +++ ANNA, trzymaj się zderzaków!...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: