Jak się żyje w Gminie Brenna?
W pierwszym pytaniu respondenci byli pytani o warunki życia w gminie. W szczególności zwrócono uwagę na stan środowiska naturalnego, poziom ochrony przyrody, który 43,8% osób wskazało jako dobry (więcej o 15,8% niż w roku 2012).
Kolejne pytania ankiety dotyczyły stanu technicznego chodników, oświetlenia, kanalizacji, wodociągów i tutaj również 25% badanych wystawiło dobrą ocenę (wzrost o 12,5% w stosunku do roku 2012).
W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono istotny wzrost ilości osób wskazujących na poprawę dostępności przedszkoli oraz ich stan techniczny i ofertę tych placówek. 58,9% ankietowanych oceniło ten ważny aspekt zadań gminy na poziomie dobrym (wzrost o 19,9%). Podobnie na wysokim poziomie oceniono dostępność i jakość edukacji podstawowej i gimnazjalnej oraz stan techniczny tych placówek. Tutaj ocenę dobrą wskazało 66% badanych (wzrost o 11,4%).
Wysoko została oceniona również gminna oferta sportowa i rekreacyjna, a także atrakcyjność turystyczna Gminy. Wszystkie analizowane kategorie cechowały się przewaga ocen pozytywnych. O 12,5% więcej respondentów pozytywnie oceniło infrastrukturę turystyczną gminy.
Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że w ankietach mieszkańcy pozytywnie ocenili również jakość obsługi w Urzędzie Gminy oraz jednostkach organizacyjnych gminy. 54,5% mieszkańców prace urzędników ocenia jako dobrą (wzrost o 3,5%). Pozytywnie oceniono również ofertę i warunki obsługi inwestorów. Ten aspekt przez 42,7% badanych został oceniony jako dobry (wzrost o 17,7%).
Jak stwierdzają urzędnicy dobre wyniki są nierozerwalnie związane z ciągłym inwestowaniem w infrastrukturę komunalną, drogową, oświatową, a także z podnoszeniem kwalifikacji pracowników samorządowych. Zebrane wyniki zostaną wykorzystane w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Gminy Brenna do roku 2020.
(red/mat.pras.)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.