Forteca nie dała się Wiśle

Nie powiodła się wyprawa Wisły Ustronianki do Świerklan. Zespół prowadzony przez trenera Szymurę został rozbity przez miejscową Fortecę aż 4:0.

O ile pierwsza połowa gry na sztucznej nawierzchni w Świerklanach nie zwiastowała najgorszego, jedna stracona bramka była wprawdzie do odrobienia, to w drugiej połowie plan wywiezienia przynajmniej jednego punktu legł w gruzach.

Już na początku drugiej odsłony piłkę w siatce Rogali zmieścił Gąsior a po kolejnych 15 minutach gospodarze wyprowadzając kolejne akcję praktycznie znokautowali Wiślan prowadząc po bramkach Pancera i wprowadzonego w drugiej połowie Wieczorka już 4:0. Co prawda w 75 minucie po akcji ratunkowej poza własnym polem karnym boisko opuścił bramkarz Fortecy, Łobaczewski, jednak pomimo gry w osłabieniu gospodarze nie pozwolili na zbyt wiele przyjezdnym odnosząc nadspodziewanie wysokie zwycięstwo.

Wisła pomimo porażki wciąż zajmuje miejsce szóste w tabeli, Forteca również nie zmieniła lokaty i jest w tabeli na pozycji dziewiątej.

Niestety, to jeden z nielicznych meczów jaki odbył się w ten piłkarski weekend, pisaliśmy: Kolejna kolejka odwołana>>>

źródło: beskidzkapilka.pl