Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzieci ''Anielskiego Młyna''

W połowie września dzieci i nastolatki biorące udział w działaniach cieszyńskiej grupy nieformalnej ''Anielski Młyn'' pojechały na spływ kajakowy meandrami Odry. Jednak głównym celem eskapady było zamontowanie budki lęgowej dla sowy pójdźki na terenie współpracującego z ''Młynem'' klubu kajakowego ''Meander'' w Chałupkach.

Akcja została zorganizowana w ramach prowadzonych we „Młynie” „Warsztatów Lasu”.– Na początku roku rozmawiałem z leśnikami i dowiedziałem się, że brakuje im budek lęgowych dla sowy pójdźki, rzadkiego w Polsce ptaka, objętego całkowitą ochroną – mówi Artur „Dragon” Cygan, pomysłodawca i założyciel działającego już od przeszło roku „Anielskiego Młyna”, skupiającego dzieci i młodzież,  które nie mają zbyt wielu alternatyw spędzania wolnego czasu. – Kupiliśmy dechy i z ekipą nastolatków zrobiliśmy kilka budek, jedną z nich zamontowaliśmy teraz nad Odrą.

Ale „Młyn” nie ogranicza się jedynie do promowania ornitologii i szeroko pojętej ochrony środowiska naturalnego. Regularnie odbywają się tam warsztaty muzyczne, nauka gry na gitarze, skrzypcach i perkusji, a niebawem i na klawiszach. „Dragon” - który nie ukrywa, że sam w życiu przeszedł niejedno - podkreśla nieustannie, że młodym ludziom warto dawać możliwość rozwijania swych pasji i zainteresowań, i wyjścia z tym do innych, słowem do zrobienia czegoś pozytywnego. - Dzięki temu mają oni szansę, by się nie wpakować w kłopoty, takie jak „dragi” czy picie – dodaje przywołując doświadczenia swoje i swojego pokolenia.

(ÿ)

Czytaj również:

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: