Dopalacze kradną życie
Akcja „Dopalacze kradną życie” zrzesza wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi substancjami, są to m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe i sportowcy. Celem kampanii jest uświadomienie sobie z jakim niebezpieczeństwem wiąże się zażywanie dopalaczy. „Dopalacze kradną życie” skierowane jest nie tylko dla osób uzależnionych czy mających styczność z tymi narkotykami. Odbiorcami są także rodzice, nauczyciele oraz osoby pracujące z młodzieżą.
Nową kampanię otworzyło uroczyste spotkanie inauguracyjne. -To nasz wspólny pakt przeciwko dopalaczom. Każda instytucja musi szukać coraz lepszych środków i działać skuteczniej. Bardzo potrzebna jest integracja tych działań, dlatego MSW i Krajowa Rada do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii będzie koordynować działania i inicjatywy antydopalaczowe. Będziemy raz w miesiącu zapraszać instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, media, środowiska naukowe oraz młodzież, aby monitorować wszystkie działania, definiować nowe problemy i szukać innych rozwiązań w walce z dopalaczami. Każde uratowane życie niech będzie naszym celem i naszym przesłaniem- mówiła podczas otwarcia minister Teresa Piotrowska.
Społeczność programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji przygotowała spot, który zostanie wyemitowany na antenie Telewizji Polskiej. Sama społeczność programu skupia się na profilaktyce rówieśniczej - młodzież angażując się w działania profilaktyczne, zachęca innych do życia bez uzależnień.
Profile inicjatywy „Dopalacze kradną życie” można znaleźć na facebook'u, a także na stronie MSW, publikowane tam są m.in. aktualności, informacje o działalności policji, a także listy podejmowanych działań profilaktycznych, związanych z walką z dopalaczami. Listy te zawierają już prawie 50 inicjatyw prowadzonych przez różne instytucje, m.in. Policję czy Ministerstwo Edukacji Narodowej.
red.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.