Do Paryża coraz bliżej
Dla słuchaczy Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Cieszynie Paryż staje się coraz bliższy, nie za sprawą nowych połączeń autobusowych, czy rozwoju tanich linii lotniczych, lecz dzięki partnerskiej umowie z Institut Universitaire de Formation des Maitres z Francji.
Od poniedziałku 6 października br. przez cały tydzień Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie publiczna, wyższa placówka oświatowa, działająca pod opieką naukową Uniwersytetu Śląskiego podejmuje długo oczekiwanego gościa. Jest nim profesor Didier Faure z Institut Universitaire de Formation des Matres (IUFM) w Créteil. Celem tej pierwszej w Cieszynie wizyty jest omówienie przyszłej współpracy. Obie jednostki mają wiele wspólnego kształcą przyszłych nauczycieli języków obcych. Niewykluczone, iż już niedługo w cieszyńskich i innych, okolicznych szkołach na praktykach pedagogicznych pojawią się nie tylko słuchacze NKJO, ale i młodzi Francuzi z położonego niedaleko Paryża Créteil. Z kolei nasi słuchacze będą mogli poznać francuski system kształcenia nauczycieli w praktyce na stażu we Francji, a absolwenci kontynuować tam naukę na studiach magisterskich.
Korzystając z obecności profesora nie tylko słuchacze NKJO, ale i cieszyńska młodzież ucząca się języka francuskiego, uczestniczy w cyklu interesujących wykładów pod zbiorczym tytułem Francja w 2008 roku. Jest to niezwykła okazja, aby zdobyć najświeższe informacje o kulturalnych, politycznych, społecznych, edukacyjnych i naukowych dokonaniach Francji oraz poznać ich system kształcenia nauczycieli. A wszystko w oryginalnym języku Moliera, którego melodyki i piękna nie trzeba zachwalać. Można jednak zawsze trochę go lepiej poznać, co z pewnością zapewnia Sekcja Francuska NKJO.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.