Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czy w Cieszynie przybędzie miejsc parkingowych?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Cieszyna powrócił temat parkingów. Włodarz miasta przedstawił radnym informację na temat podejmowanych działań związanych z usytuowaniem parkingów w Cieszynie. Żadne konkretne decyzje nie zostały jednak podjęte.

Temat parkingów, a właściwie ich niedobór w Cieszynie, został poruszony na ostatniej (30.11) sesji Rady Miejskiej. Burmistrz Ryszard Macura przedstawił radnym informację na temat możliwych lokalizacji wielopoziomowych parkingów. 

Dodatkowe miejsca parkingowe mogłyby powstać w Cieszynie przy ul. 3-go Maja (teren byłego amfiteatru) – to miejsce jest najczęściej brane pod uwagę, przy ul. Michejdy (poniżej kościoła Elim), przy ul. Limanowskiego (teren za budynkiem Limanowskiego 9) oraz przy ul. Miarki (teren u zbiegu ulic 3-go Maja i Miarki). Jednym z wariantów jest również wspólna realizacja miasta z Powiatem Cieszyńskim budynku łączącego funkcję hali sportowej i parkingu wielopoziomowego. W tym zakresie nie ma jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia.

Temat parkingów znacznie ożywił dyskusję podczas obrad, jednak nie padły żadne konkretne rozwiązania.  Radny Adam Swakoń apelował by zakończyć dyskusję i podjąć wreszcie jakieś decyzje co do przyszłości miejsc parkingowych w mieście. Zwrócił uwagę samorządowców również na inną, nie braną do tej pory pod uwagę przez władze, lokalizację.

Proszę pomyśleć o placu na którym zlokalizowane są garaże za Domem Narodowym. Jesteśmy wygodni i obawiam się, że jeżeli wybudujemy parking wielopoziomowy zbyt daleko od centrum, sklepów, urzędów itd. być może okaże się, że wykosztujemy się, a spora ilość miejsc parkingowych będzie pusta. Tutaj mamy plac zabudowany, w mojej ocenie, w sposób nieracjonalny parterowym garażami. Można by zainteresować się tym teren w perspektywie strategii rozwoju miasta. Tego placu w tej przedstawionej analizie nikt nie bierze pod uwagę. Proszę rozważy również tę lokalizację, tak żeby pieniądze zainwestowane w przyszły parking, nie były pieniędzmi utopionymi, ale dobrze zagospodarowanymi – zwracał uwagę Swakoń.

W przedstawionej przez włodarzy informacji pojawiła się również wzmianka na temat bieżących działań związanych z rozwiązywaniem problemów parkingowych w mieście. Jak czytamy w przedstawionym piśmie, w latach 2015-2017 przybyło miejsc parkingowych przy następujących ulicach: Hajduka (część wschodnia 77 miejsc parkingowych), Korfantego (23 miejsca parkingowe), Liburnia (teren koło MZD 11 miejsc parkingowych), Michejdy (135 miejsc parkingowych). 

Zwrócono również uwagę, iż w 2015 roku przebudowane zostały parkingi w rejonie Baltony i Młyńskiej Bramy, gdzie łącznie znajduje się 67 miejsc parkingowych.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-09 00:33:11
mstudnicki: Niedobór parkingów.. chyba mamy ich za dużo, gdyż na ul. Hajduka wzdłuż 3 kamienic + teren pod Cieszynianką zlikwidowano parkingi (także dla mieszkańców, łącznie ok. 20-30 miejsc, i wybrukowano ścieżkę rowerową. Mieszkańcy są oburzeni, a rowerzystom to i tak lotto.. Kiedyś na spotkaniu władz z mieszkańcami po zadaniu pytania któregoś z mieszkańców o te miejsca parkingowe padła odpowiedź \"nie możemy państwu zagwarantować miejsc parkingowych\". No i zrobili po swojemu wbrew mieszkańcom.
2017-12-09 08:16:53
as355: Parkingów nie będzie ,,bo nasi (obrońcy,, SM )nie mieli by co fotografować a co za tym idzie nie mieli by co robić .Pozdrawiam naszych wybrańców na urzędzie .
2017-12-09 16:15:15
krokusik: @as355 Może idźmy tym tropem i niech SadoMaso(sm) mają książeczki w których kierowcy będą się podpisywać za pomoc w parkowaniu? W końcu to oni najwięcej plątają się po miejscach parkingowych(polując) więc teren znają. Wiem że żaden inżynier by tego nie wymyślił, ale może w tym kierunku iść? Ehm. Ale prościej uxupić mandatem, niż pomóc. Ciekawe ile kasy ma miasto z parkingów, a ile z nieprzepisowego parkowania.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: