Coraz bliżej utrzymania

Podopieczni Daniela Kubaczki odnieśli cenne zwycięstwo w ramach 27. kolejki IV ligi (gr. II), pokonując Jasienicę – 2:0. Ustronianie odskoczyli od strefy spadkowej na różnicę sześciu punktów.

Ekipa spod Równicy zamierzała jak najszybciej otworzyć wynik niedzielnego spotkania, ale gospodarze mimo kilku wypracowanych sytuacji w pierwszej połowie nie pokonali defensywy Drzewiarza, który zamyka ligową stawkę. Co prawda, Jakub Fiedor skierował futbolówkę do siatki w 13. minucie, ale boczny sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

- Mieliśmy mnóstwo okazji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Na szczęście, w końcu wpadła pierwsza bramka, a chwilę później dołożyliśmy kolejną i mieliśmy spokój – przyznał Daniel Kubaczka, trener Kuźni. Ustronianie dopięli swego dopiero w 82. minucie. Mykola Bui popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a kilka minut później Paweł Niewiadomski ustalił końcowy rezultat – 2:0.

Dla Kuźni to cenna wygrana, a w następnej kolejce znowu podejmie drużynę ze strefy spadkowej, Błyskawicę Drogomyśl. - To był mecz o sześć punktów, który daje nam realne szanse na utrzymanie. Odskoczyliśmy od strefy spadkowej. Mecz w Drogomyślu z pewnością nie będzie łatwy. Błyskawica będzie wymagającym rywalem – dodał szkoleniowiec ekipy spod Równicy.