Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszynianki na wybiegu

Kolekcję ubrań czterech polskich projektantów można było oglądać w ubiegły piątek w Domu Narodowym w Cieszynie. Profesjonalny pokaz mody przygotowała agencja „Freeek" z Legnicy z Sebastianem Kwiatkowskim na czele. Jako pierwsze pokazano pełne czerni, mroczne i charyzmatyczne kreacje autorstwa Agnieszki Światły, potem zaprezentowała się Iwona Drzymała ze strojami dla pań niezależnych. Następnie przyszła kolej na uliczną modę według Karoliny Kustosik oraz stroje barokowe spod igły Renaty Mozińskiej.

Co ciekawe, na wybiegu wystąpiły nasze cieszyńskie modelki, bardzo piękne młode dziewczyny, uczennice „Osucha" i „Kopera": Ola Korzyńska, Kasia Morawiec, Patrycja Francuz, Małgorzata Zdraził, Justyna Lakomska i Katarzyna Grusiecka. Szkoda tylko, że niewielu mieszkańców miasta zdecydowało się przyjść je zobaczyć. Sala była zapełniona ledwo w połowie. Pokazowi przyświecał cel charytatywny - dofinansowanie pobytu kilkunastu niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z powiatu cieszyńskiego na
olimpiadzie zręcznościowej w Szwecji, która odbędzie się już w przyszłym miesiącu. Te osoby są od lat jedynymi przedstawicielami naszego kraju podczas tej imprezy.

- Zebraliśmy tylko 400- zł. Jestem rozczarowana, ale trudno, będziemy szukać jeszcze sponsorów - rozkłada ręce Ewa Gagat, prezes Stowarzyszenia na rzecz Integracji „Działajmy Razem" z Cieszyna, współorganizatora pokazu.

 


źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: