Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Wyegzekwować opłatę za posiadanie psa

Znaczek od weterynarza informujący o szczepieniu, plakietka z urzędu miejskiego zaświadczająca o wniesieniu opłaty za zwierzę, identyfikator z adresem, chip pod skórą, niedługo na czworonożnym przyjacielu człowieka zabraknie miejsca.
Od pierwszego stycznia osoby wnoszące opłatę za posiadanie psa będą otrzymywać żółte znaczki identyfikacyjne, które należy zawiesić psu na obroży. Burmistrz przypuszcza, że wiele osób uchyla się od wnoszenia opłaty z psa. – Jeśli właściciel opłaci należność za posiadanie czworonoga będzie to widać z daleka – mówi Bogdan Ficek, burmistrz miasta.
Na emblemacie widnieje numer, dzięki któremu łatwo będzie można zidentyfikować osobę odpowiedzialną za czworonoga. Zatrzymany przez straż miejską właściciel, którego psiak nie będzie posiadał znaczka zostanie zobowiązany do okazania dowodu opłaty za zwierzę lub przyniesienia dokumentu na posterunek.
Opłata została wprowadzona uchwałą Rady Miejskiej 29 listopada 2007 roku. Jeden piesek w budynku jednorodzinnym kosztuje 40 zł, w wielorodzinnym 45 zł a każdy następny pupil obciąży konto właściciela o dodatkowe 50 zł.

Zdj.: Takie znaczki umożliwią między innymi identyfikację właściciela czworonoga - mówi Bogdan Ficek, burmistrz miasta.

 

Tekst uchwały Rady Miejskiej

 

(zac)


źródło: ox.pl
dodał: AC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: