Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Boisko dla szkoły

W sobotę, 22 września, w Zespole Szkół nr 5 w Pogórzu im. Jana Marka przekazano do użytku nowe obiekty sportowe. – To gminna inwestycja. Boiska powstały dzięki pozyskaniu środków finansowych z Totalizatora Sportowego – podkreśla Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa.

Tuż przy szkole wybudowane zostały boiska pokryte sztuczną trawą. Jedno jest wielofunkcyjne o wymiarach 44 x 22 m, a wiec można na nim grać w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Tuż obok znajduje się kort tenisowy o wymiarach 37 x 18 m, również pokryty sztuczną nawierzchnią. Jest jeszcze tartanowa bieżnia o długości 60 m z czterema torami i skocznią w dal. Cała inwestycja kosztowała prawie 670 tys.zł.

- Nasi uczniowie będą uczyli się grać w tenisa – zapewnia dyrektor Zespołu szkół nr 5 w Pogórzu, Kamila Sokołowska. – Kupiliśmy rakiety, a instruktorami będą nasi nauczyciele wychowania fizycznego. Zapewniam, że obiekty po zakończeniu zajęć przez młodzież nie będą stały puste. Będziemy je udostępniali. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Korzystający z boisk będą musieli stosować się do regulaminu.

W Pogórzu uczy się 160 osób w szkole podstawowej w klasach I do VI oraz w nowo utworzonym gimnazjum, w którym są klasy I i II. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjęto w tym roku 27 uczniów.

Nowe obiekty sportowe zostały poświęcone podczas uroczystego otwarcia. Wstęgę przecięli: burmistrz Janina Żagan i Jerzy Malik, członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego. W uroczystościach uczestniczyło rodzeństwo Jana Marka - Jadwiga i Józef. Następnie odbyła się część artystyczna, a później przeprowadzono rozgrywki sportowe. Uroczystości zakończył festyn na obiektach LKS Pogórze.


Zobacz:

Nowe tereny sportowe w Pogórzu  - fotoreportaż

źródło: UM Skoczów
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: