Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Basen później

Mieszkańcy Wisły i turyści muszą jeszcze poczekać. Na sezon letni nie uda się uruchomić odkrytego basenu w centrum miasta, który przechodzi właśnie rewitalizację. –Ten rok mamy na realizację prac. W przyszłym chcemy go otworzyć – zapowiedział Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Spór o kawiarnię

Planowo park kąpielowy miał być oddany do użytku w tym roku. Goście będą mieli do dyspozycji dwa otwarte baseny, odnowiony zabytkowy budynek przy basenie wraz z wieżą do skoków, nowy budynek z częścią usługową, tereny zielone z wydzieloną plażą otaczające baseny oraz boisko do gry w tenisa ziemnego.

To właśnie problemy związane z wieżą do skoków oraz zrujnowanym budynkiem starej kawiarni spowodowały, że termin zakończenia inwestycji się opóźnia. Okazało się, że wieży nie można zmodernizować, tylko trzeba ją zburzyć i postawić od nowa, bo istniejący obiekt nie ma fundamentów. Od początku miasto chciało również zburzyć starą kawiarnię – nie zgadzał się na to konserwator zabytków. Rozmowy w tej sprawie trwają już pół roku. Wszystko wskazuje na to, że w miejsce starej, można będzie postawić nową kawiarnię. Na razie jednak do wiślańskiego magistratu zgoda od konserwatora jeszcze nie dotarła.

Dodatkowe prace oznaczały również negocjacje z firmą, która je wykonuje. – Pamiętajmy, że przetarg został rozstrzygnięty kilkanaście miesięcy temu. Teraz ceny się zmieniły – wyjaśnił burmistrz miasta. Nie będzie trzeba jednak dołożyć do inwestycji. – Udało nam się również przeprojektować jedną z umów kredytowych i tu też mamy oszczędności – dodał Tomasz Bujok.

Park XXI - wieku

Niewykluczone, że z końcem roku obiekt zostanie udostępniony częściowo np.: na lodowisko. Burmistrz jest jednak oszczędny w zapowiedziach. - Muszą być dopełnione wszystkie formalności. Nie będzie żadnej partyzantki – podkreślił Tomasz Bujok.

Jedną z atrakcji nowego parku kąpielowego będzie basen o wielkości 50 na 50 m z trzema różnymi poziomami głębokości wody. Koszt całej inwestycji sięgnie ponad 15 mln zł i trzeba ją zrealizować z kredytu. Wiślański basen powstał w 1929 roku. Od 2011 roku, z uwagi na zły stan techniczny, jest zamknięty dla gości.

anszaf

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: